tebessüm...

• Konbuyu başlatan eftelya
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde eftelya tarafından oluşturulan tebessüm... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,923 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı tebessüm...
Konbuyu başlatan eftelya
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Harun
E

eftelya

Kullanıcı
20 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
BİR HASTANENİN plastik cerrahî bölümünde, orta yaşlı iki doktor çalışıyordu. Yaşadıkları şehir, bir sanayi şehriydi ve bu yüzden de onlara başvuranlar, genellikle yaralı insanlardı.

Bir yıl sonra hastaneye, çok genç bir doktor geldi.

Delikanlı, her işin altından kalkıyordu. Üstelik de hiç şikayet etmeden.

Eski doktorlar, daha kıdemli olmalarının verdiği avantajla, zamanla ağır işleri genç adama yıkmaya ve mümkün mertebe hafif vakalarla, ya da güzellik meraklısı hanımlarla ilgilenmeye başladılar.

Bazen bir parmağı veya bir eli kopan, ya da ağır yanıklarla hastaneye getirilen zavallılarla uğraşmak, genç doktoru perişan ediyordu. Ama kalbini dolduran insan sevgisi, her şeyin üstündeydi. Aradan bir sene bile geçmeden, bütün herkes ona dua etmeye başlamıştı.

Genç adamı yakından tanıyanlar, bu yüke nasıl dayandığına hayret ediyorlardı. Böyle ağır bir tempoda çalışmak, düpedüz intihardı. Fakat onları en çok şaşırtan husus, doktorun yüzünden eksik olmayan tebessümdü. En ağır hastalar bile, durumlarının kötü olmadığını müjdeleyen o güzel tebessümle moral bulur ve daha kısa sürede iyileşirdi.

Genç adama duyulan büyük ilgi, diğer iki doktorun dikkatini çekmişti. Onlar için, bu durumda gülmek mümkün değildi. Ayakta durmak bile, mucize sayılırdı.

Bir gün ona giderek, bu işin sırrını öğrenmek istediler.

Genç adam, her şeyi bir bir anlattı. Esasında diğer iki doktor haklıydı. Çünkü o da gülmeyi unutmuştu. Hem de hastaneye ilk geldiği gün. Ama yine aynı güler yüzüyle:

— Hastaların, o tebessüme ne kadar ihtiyaç duyduklarını iyi biliyorum efendim, diye devam etti. Bu yüzden, dudak kenarlarıma estetik yaptırdım

alıntı

D

derin_3486

Kullanıcı
7 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Budur işte mesleğe saygı...Ne yaptığını neye hizmet ettiğini bilen insan...
Çok güzeldi paylaşımınız için teşekkürler...

D

dilek033

Kullanıcı
24 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
mükemmeldi arkadaşım. :)evet budur insan sevgisi ve mesleğe saygı.emeğine sağlık. :)

J

joyful

Kullanıcı
27 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
bir tebessümü insanlardan niye esirgeyelim :)özellikle insan odaklı hizmet verenler ::)
yazı için teşekkürler :)

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Böyle bir son beklemiyordum şaşkınlıkla gülümsedim :)

S

saydam

Kullanıcı
20 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
malatya
en kötü şeyi bile severek yaparsan mutlu olursun tezi burdada rol oynamış teşekkürler.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
saydam' Alıntı:
en kötü şeyi bile severek yaparsan mutlu olursun tezi burdada rol oynamış teşekkürler.
Burada bunu mu anlatmak istemiş?
Valla ben de anlamadım. Bana samimiyetsiz geldi estetik falan..?

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Sevmedim ben bu konuyu.. Sahtelik var içinde, içten olmayan bi gülümse.. :-\ :-\ :-\

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
her meslekte oluyor bu galiba, zamanla insan ilk günki heyecanını, isteğini kaybediyor.
Buna birde iş yoğunluğu eklenince....
Aslında doğru bir davranış mı değil tabi ama bazan iş şartlarıda bu şekilde tebessümü yüzümüzden eksiltiyor.
Galiba şu çok doğru bir cümle; ne iş yaparsanız yapın, severek yapın diye.. :)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Zynep' Alıntı:
dideM' Alıntı:
efsane_18' Alıntı:
Sevmedim ben bu konuyu.. Sahtelik var içinde, içten olmayan bi gülümse.. :-\ :-\ :-\
He! Bana da öyle geldi işte.. İyi, yalnız değilmişim..
Baştan beri yalnız değildin zaten. :)
Saçma bir tebessüm etme şekli.
Sahte bir gülümseme mi daha iyidir yoksa samimi bir surat asma mı ? ( Bu soruyu daha öncede sormuş olabilirm "deja vu" yaşadım bir an.)

Bazen insan karşısındakini kırmamak için yalan söyler ya, bu da öyle bir durum sanırım. Hastaların kendilerini iyi hissetmeleri için doktorun sürekli gülümsemesi.
İçinden gelerek gülümsese daha iyi olurdu tabi :)