Sİzce POLİS-lik Mesleği Nasıl? (Türkiye Şartlarına göre değerlendirelim.)

• Konbuyu başlatan regaip01
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mesleğiniz kategorisinde regaip01 tarafından oluşturulan Sİzce POLİS-lik Mesleği Nasıl? (Türkiye Şartlarına göre değerlendirelim.) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 78,854 kez görüntülenmiş, 77 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mesleğiniz
Konu Başlığı Sİzce POLİS-lik Mesleği Nasıl? (Türkiye Şartlarına göre değerlendirelim.)
Konbuyu başlatan regaip01
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan mehmet90

Sİzce POLİS-lik Mesleği Nasıl? ----- (Türkiye Şartlarına göre değerlendirelim.)

• Herkesin Yapabileceği Basit Bir Meslek

Kullanılan: 7 9.3%
  • Herhangi Bir Meslek Dalı

Kullanılan: 6 8.0%
  • Emeğini Fazlası ile verilen ve fazla tercih Edilen meslek

Kullanılan: 9 12.0%
  • Gerçekten zor bir meslek.Her insan yapamaz.

Kullanılan: 61 81.3%

• Kullanılan toplam oy
    75
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
aykut03' Alıntı:
peki ben ne dedim şartlardan bitanesini ortaya koydum örnekle Zeynep.
Canım kardeşim,ben gayet net açıkladım, lütfen dikkatli oku.
Şehitler hepimizin! Hiç kimse polis olduğu için, şehitler üzerinde prim yapmasın lütfen!
Bu konu uzarsa, amacından saptırılmaya çalışıldığı için tarafımdan kilitlenecektir.
Forum Kuralıdır.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Zynep' Alıntı:
aykut03' Alıntı:
TÜM ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET KEDERLİ AİLESİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM VE EKLİYORUM POLİSLİK MESLEĞİ BÖĞLE BİRŞEY ANLAYANA TABİİİ
aykut03' Alıntı:
konuya gayet sadığız sanıyordum:(((
Konu Polislik Mesleğinin Türkiye şartlarında incelenmesidir.
Şehitler Mehmetçiklerimizdir.
Ve ilk mesajda, konuyla ilgisi olmadığı halde, bu konu ele alınarak, "polislik böyle bir şeydir" sözüyle, şehitlerimizi saygıyla ananların sadece polisler olabileceği gibi bir cümle düşüldüğü için, tarafımdan uyarıya gerek görülmüştür.
Ve konu kapanmıştır.
Teşekkür ederim.

A

aykut03

Kullanıcı
19 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
www.ayyildiz.org
prim falan bekleyen yok,neden böğle düşünme gereği hissediyorsun,rahmet eğlemek sucmu,baş sağlığı dilemek sucmu,ve peşindende konu ile alaklı yorumumu yapmışım yani forum konusana gayet uygun yönetiçi arkadaşlarınızla lütfen bunu değerlendirin demokrasiye ayak uydurun,eğer sizin gibi düşünen bir yönetiçi arkadaşda varsa silin gitsin yazdıklarımı.saygısızlık etmek benim hattime değil güzel ablaçağım bak,Sİzce POLİS-lik Mesleği Nasıl? (Türkiye Şartlarına göre değerlendirelim.) konusu burası bende o olay olduğu gün girmek nasip oldu buraya ve yazdım örneği ile beraber işde böğle birşey diye bunun neresi garip neresi forum kuralına aykırı lütfen sağ duyu ile oku yazdıklarımı lütfennnnn

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Konu başlıklarına aykırı düşen mesajlar uyarılır Aykut.
Bu benim ve diğer Yönetici arkadaşlarımızın duyarsızlığı değildir.
Şehitlerimizi anmak farklı, "anıyorum, çünkü polisim, biz farklıyız" mesajı ayrıdır.
Bu konuda son mesajımdır.

M

memocan32

Kullanıcı
21 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Burdur
arkadaşlar çok güzel yazmışlar, ellerine yüreklerine sağlık, her zorlukla baş edebilmenin birinci yolu yapılan iş ne olursa olsun insanın yaptığı işi severek yapması, ben emniyet teşkilatına girerken abilerimize nasıl teşkilat, polislik yapılırmı diye sorduğumda bazıları çok güzel bir meslek olduğunu sölerdi, bazıları ise git simit sat, limon sat gibi sözler sarf ederlerdi. ama kendisine sen niye bu söylediklerini yapmıyorsun dedeğimizde e biz başladık artık derlerdi. Her şeye rağmen güzel bir meslek olduğunu düşünüyorum. Heleki yaptığın işi seviyorsan ve keyif alabiliyorson. Suç ve Suçluyla mücadelede emeğinin karşılığını alabiliyorsan(maddi olarak değil manevi olarak) mesala sokakta uyuşturucu satan birini aldığında onun cezalandırıldığını görmek, keşke baştan alınan tedbirlerle hiç böyle bir olay olmasa ama malesef oluyor, birilerinin de bu tür konularla mücadele etmesi gerekiyor...

A

Apachi

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Yazılan mesajların hepsini okudum. Mesaj yazan arkadaşlarımın hepsi kendine göre güzel değerlendirmelerde bulunmuş ve hepsinin kendilerine göre haklı yönleri var.
Ben de polisim. Çocukluğumda tek hayalimdi polis olmak ve Allah bu hayalimi gerçekleştirmeme yardım etti ve 12 yıldır bu mesleği yapıyorum. Her mesleğin zor yanı vardır. Kolay meslek yoktur olamazda. Polislikte zordur. Üstelik gece gündüz devam eden, istediğin zamanda izine ayrılamadığın, sürekli olarak görevinin uzadığı, her şeyden önemlisi can riski taşıdığın bir meslek polislik. Ama dediğim gibi her meslek zordur. Sadece şunu söylemek istiyorum;İŞİNİ SEVİYORSAN ZOR DİYE BİR ŞEY YOKTUR yani mesleğini severek ve isteyerek yapacaksın, yoksa sayı sayma işi bile zor gelir insana....

Şunuda belirtmek istiyorum. Üstteki arkadaşlardan biri kendini geliştirme fırsatı olmayan bir meslek için demiş Polislik için...Evet haklıdır. Çünkü polisliği bilmiyor. Çünkü yazdığı kelimeleri art niyetle söylediğini polislerin anlayamayacağını sanıyor, çünkü polisi sevmiyor. Çünkü Türkiyemde onun gibi nice insanların varolduğunu polislerin bildiğini, bilmiyor...
Teşekkürler...

T

tekonige

Kullanıcı
7 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
ankara
yasadığım onca tecrübe icerisinde arasında şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim ki : BU ÜLKENİN TEK KORUYUCUSU POLİSLERDİR yapılan bir ankette yüzde 94 ile en güvenilmeyen kurum olarak gösterilen emniyet teskilatı başınıza bir iş gelirse kimden yardım istersiniz diye yapılan ankettede yüzde 87 ile ilk sırada gelen kurum olma özelligini tasımaktadır... polislik meslegini dısarıdan bakıldığında itici içine girildiginde ise çok zevkli bir meslektir... yapılması gerekenleri yaptığınız ve sınırları asmadığınız sürece bu meslek bana göre denk sayılacak bir cok meslekten iyidir ve önde gelir maas olarak suan türkiye standartlarının üstünde bir maas almaktadır...

B

berfum

Kullanıcı
9 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Malatya
gerçekden zor meslek ama benimde hedefim polislikkkkkk=))

E

Eylül 06

Kullanıcı
17 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
polislik gerçekten zor bi meslek. Hele eylemlerde..... Ben bişeyi hep merak etmişimdir.Eylemler de öyle zamanlar geliyo ki kızları bile yerlerde sürüklüyobiliyorlar(erkekleri saymıyorum zaten) Ben gerçekten bunun nasıl bir sinirle yapıldığını anlayamıyorum. Peki bunun ardından polisler kendilerini nasıl hissediyolar. Pişmanlık duyuyorlar mı??? Gerçekten merak ediyorum. Bi polis arkadaşım yardımcı olur mu acaba???? Şimdiden teşekkürler.

K

karagün

esranur' Alıntı:
Ben polisleri gercekten cok acıyorum, en zor mesleklerden bi tanesi, belki de en zor meslek...

Lütfen yani polislere neden acıyorsunuz anlayamadım?
Eğer polisimizde acınacak durumda ise wayy vatandaşın haline...
Polisin türlü sosyal olanakları var en azından orantısız güç kullanma yetkileri ,silahları var.
Bana göre çöpçülükte çok önemli  zor bir meslektir. Hele bikaçgün çöpler toplanmasında bi'görelim ne oluyor halimiz...     
Ankette "Herkesin Yapabileceği Basit Bir Meslek" yanıtını verdim ama bu mesleği ben yapabilirmiydim çokta emin değilim...
Çelişkili bir yanıt olduya neyse idare edin artık : )
Özetle her meslek kendi alanında gereklidir ,zordur çaba ister...

K

karagün

Evet haklısınız : )
Bitakım grupları fazlaca havaya sokan   "Kurtlar Vadisi " konusuna hiçç girmeyelim.
Çünkü fazlasıyla can sıkıcı bir durum!

E

endotek

Kullanıcı
1 Eki 2009
En iyi cevaplar
0
0
Adana
merhabalar
evet zor bir meslek özellikle büyük şehirlerde daha zor. daha dün akşam haberlerinde istanbulda bir polis otosunu taşlıyolardı ve sürücü polis kendisini taşlardan korumaya çalışıyordu o kadar üzülüyorum ki böyle yapıldığını görünce ne suçları var polislerimizin davanızda yerleri nerdeee

B

beyazdilekce

Kullanıcı
1 Ara 2009
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
evet polislik zor bir meslek.polis olarak buna katılıyorum ancak dünyanın en zor işi insanlarla uğraşmak hele ki bu insanlarda suça meyilli şahıslar ise; bazı arkadaşlarında değindiği gibi sonuçta sevdiğin bir işi yapıyorsan sorun yok.vatana millete hizmet, insanlar geceleri rahat uyuyabiliyorlar çünkü güvenlik güçleri var. polis olarak zor şartlarda çalışıyoruz ancak, yaptığımız hizmette çok güzel.iş hayatına atılacak kardeşlerime polisliği tavsiye ederim.  .

O

OPTİMİS

Kullanıcı
9 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Beykoz/İstanbul
spiritualsigns' Alıntı:
bence mesleğin tek estetik yanı ray-ban gözlüklerle Kurtlar vadisi kahramanları edasında yürüyüşleri... devamını yazmayayım....
Eylül 06' Alıntı:
polislik gerçekten zor bi meslek. Hele eylemlerde..... Ben bişeyi hep merak etmişimdir.Eylemler de öyle zamanlar geliyo ki kızları bile yerlerde sürüklüyobiliyorlar(erkekleri saymıyorum zaten) Ben gerçekten bunun nasıl bir sinirle yapıldığını anlayamıyorum. Peki bunun ardından polisler kendilerini nasıl hissediyolar. Pişmanlık duyuyorlar mı??? Gerçekten merak ediyorum. Bi polis arkadaşım yardımcı olur mu acaba???? Şimdiden teşekkürler.
    İlkel kominel toplum düzeninden bu yana kalabalıkların uzun süreli bir arada bulunduğu yerlerde uygulanması zorunluluk haline gelen,kurallar oluşturulmuştur.
    Bu kuralların birey adına uygulanabilirliğini sağlayan ve uygulamaya aykır davrananların toplumdan tecritini sağlayacak makamlara intikalini temin eden,KAMU adına görev alan bireyler vardır.
    Bunun adı PLOİS olur,masa olur,kolcu olur  Vs.Ama yaptığı iş toplumların ihtiyaç ve yaşam ilkeleri doğrultusunda aşağı yukarı aynıdır.
    Bedensel/ruhsal sağlık bozukluklarında tabiblere koşarak gidilir,şifa aranır.Tabiblerinde  özen göstereni/baştan savanı-şifa vereni/derman olamayanı vardır.
    Evinizde elektirik tesisatı bozulduğunda elektirikçi ikamete davet edilir ve hizmetinden istifade edilir.Elektirikçininde ehil olanı vardır-acemisinede denk gelinir.
    Yaşandığımız yaşam alanı çevresinde ağrızalanan,bozulan koşullarımızla ilgili personeleden hizmet alınır.
      Ne yazıkki her meslek erbabının verdiği hizmette memnuniyet yetersizliği gibi Polisinde görevi esnasında memnun edemediği bireyler/topluluklar vardır.
      Doktor-elektirikçi-tamirci gibi erbap ksife sahibi şahsiyetlerle ilgili yakınmalar kulaktan kulağa yayılırken hınç yaratmaz.Polislerle ilgili yakınmalar yayılırken YASAĞIN uygulayıcısı olmasından ötürüdürki hınç mayalanır.
      On saniyelik Tv.görüntüsü-bir kaç karelik gazete fotağrafı Polisin bireye zor kullanımındaki gerekçeleri ayna gibi ortaya serer SANKİ.Sorulur doyumsuz/tatminsiz polis zor kullanımda hangi duygu/hangi hisle böyle davranır.Polisin haddini aşanlarını,psikolojik sorunlu olanını tıbbi değerlendirme yapacak uzmanlara bırakmak yerine,tüm Polislerin yaptıkları aynı kefeye konur ve olayın olduğu andaki zor kullanılan bireyin muhataplığı hiç değerlendirilmeye alınmaz.
      Suçun bir rengi,bir kokusu ve enerjisi vardır!
      Suçla ilgili olduktan sonra yada olmadan önce görevli olan personel bu rengi-kokuyu ve enerjiyi bilmek-tanımak zorundadır.
      Salisenin ellide biri kadar bir sürede karar vermek-verdiği kararın doğru olmasını sağlamak-kararı uygulamaya koyma kararlılığı göstermek zorunda olan görevlinin yaptığını bu sayfada yazanların kanaatine göre herkes yapabiliyorsa toplum olarak AYDINLANMIŞ,aşmış bireylerin bir araya geldiği bir ulusuz demektir.
    Soğuk kanlılık,kararlılık,esneklik,duyarlılık,sabır,sebat ve fedakarlık isteyen görev hiç bir gelişmiş toplumda eğlence haline getirirlip dalga geçilecek ucuzluğa indirgenmez.
    Yazılı veya örf olarak tarif edilen kuralların milyonlarca yıl topluluklar tarafından denerek ortaya çıkarıldığını unutan toplumlar varlık sebeplerini ortadan kaldırır.
    Ray-ban gözlüklerle kurtlar vadisi yürüyüşüyle meslek icra ettiği kanaati,tanımayanların,tanımak istemeyenlerin tuzları KURUYKEN dile getirdiği kanaattir.
    Ülkemizdeki Polislerin eğitim düzeyleri,mesleğe uygun işlek zekaya sahip olup olmadıkları özenle üzerinde durulması gereken konudur.
    HERKESİN polisi KENDİ VİCDANIDIR,ANCAK POLİS VİCDANI OLMAYANLARIN KARŞISINDADIR!!!...
    Yaşamsal ameliyatlar yapanlar gibi toplum zararlıları konusunda titiz olması gereken Polisin gerekliliği toplum tarafından kabul edilmezse yukarda söylendiği gibi varlığının inkarı anlamı taşır.
      Konu çok önemli ve geniş çaplı ele alınabilecek bir konu fakat bireysel KORKULAR,kıskançlıklar ve nefretler çerçevesinde ele alınmayacak kadar özel bir konu.   

U

umitci

Kullanıcı
10 Ocak 2010
En iyi cevaplar
0
0
konya
merhabalar... polislik mesleği bence fedakarlığın yanında sağduyuyu birleştirmedir.. insanlara yardımcı olabilmek, düzeni korumak adına çalışan kurumların başında geliyor.. meslek gerçekten zor ..her mesleğin kendine göre  zorlukları vardır ama bu sanki polislikle daha fazla gibi..Allah yardımcımız olsun ..

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Evet düzeni korumak birazda bilinçli hareket etmek gerek .
Ancak bu özveri insanları kırmamak-incitmemek adına olmalıdır..
  Başarılar..

M

mehmet90

Kullanıcı
12 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Samsun
Polislik , günümüzde üniversiteyi bitirip iş güç sahibi olamayan insanlar için "son çare" seçilen bir meslek haline geldi.

Atanamayan , din kültürü öğretmeni,beden eğitimi öğretmeni,sosyal bilimler öğretmeni vs.. gibi ya da 4 yıllık açıköğretim bitirenler için bir fırsat oldu.

Eskiden polis olmak basitti. Orta okulu zar zor bitirenler bile polis olabiliyordu. İnsan psikolojisinden anlamayan,iletişim kuramayan,kültür seviyesi düşük insanlar doluydu. Son yıllarda teşkilatın yapısı,dokusu değişti.

Polislik sabır isteyen  meşakkatli bir meslek. Polislere,askerlere derin bir saygım var.

Fakat..

Her meslekte olduğu gibi polisler arasında "aykırı , çürük elmalar " mevcut.

Evinde hanımına söz geçiremeyen,tek başına olsa sineğe bile karşı gelemeyecek tipler ; üniformayı giyince değişiyor.3-5 kişi bir araya gelince tanınmaz bir hal alıyorlar. Maçlara sıkca giden bir kişi olarak bu durumu tribünlerde çok tanık oldum.

Özellikle yunus polislerin ayrı bir havası,kibiri var. Dünyayı onlar yaratmış gibi,kurtlar vadisi oyuncusu gibi hepsi. Güneş gözlüğüyle falan mı doğmuş onlar.Nereye gitsem hepsinin model aynı.

Nasıl ki sapık öğretmenler,hırsız bankacılar var ise , polislik mesleğinde de çok bozuk insan var.

Selam olsun işini düzgün yapanlara..