Sİzce POLİS-lik Mesleği Nasıl? (Türkiye Şartlarına göre değerlendirelim.)

• Konbuyu başlatan regaip01
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mesleğiniz kategorisinde regaip01 tarafından oluşturulan Sİzce POLİS-lik Mesleği Nasıl? (Türkiye Şartlarına göre değerlendirelim.) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 78,860 kez görüntülenmiş, 77 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mesleğiniz
Konu Başlığı Sİzce POLİS-lik Mesleği Nasıl? (Türkiye Şartlarına göre değerlendirelim.)
Konbuyu başlatan regaip01
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan mehmet90

Sİzce POLİS-lik Mesleği Nasıl? ----- (Türkiye Şartlarına göre değerlendirelim.)

• Herkesin Yapabileceği Basit Bir Meslek

Kullanılan: 7 9.3%
  • Herhangi Bir Meslek Dalı

Kullanılan: 6 8.0%
  • Emeğini Fazlası ile verilen ve fazla tercih Edilen meslek

Kullanılan: 9 12.0%
  • Gerçekten zor bir meslek.Her insan yapamaz.

Kullanılan: 61 81.3%

• Kullanılan toplam oy
    75
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
yalnızım' Alıntı:
herkese slm
öncelikle bu şerefli mesleyin bir menssubu olarak yapılan yorumlardan memnun olduğumu ifade etmek isterim.gerçekten zor zor olduğu kadar da kutsal olan bu meslek toplumda hakkettiği saygınlığı er geç yakalayacaktır diye düşünüyorum.kutsal diyorum çünkü bir insanın canını -malını -namusunu-ülkemizi korumanın anlamını başka bir kelimeyle izah edilemeyeceği kanısındayım.kutsallık bu olsa gerek diye düşünüyorum.herkese slm
Çok özür dileyerek bir sorum var;
Ben bir Türk vatandaşıyım.
Namusumu, canımı, malımı ve ülkemi korumakla sorumluyum ve elbette çevremdeki kişilerinde.
Ama polis değilim?

T

tutankhamon

Kullanıcı
15 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
16
Bursa
peki evinize bir hırsız girse yada sizden daha güçlü birinin tehditlerine veya şiddetine maruz kalsanız yada terörist bir faaliyetten haberdar olsanız yada komşunuzun başına bir mafya musallat olursa ne yaparsınız

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
yalnızım' Alıntı:
herkese slm
öncelikle bu şerefli mesleyin bir menssubu olarak yapılan yorumlardan memnun olduğumu ifade etmek isterim.gerçekten zor zor olduğu kadar da kutsal olan bu meslek toplumda hakkettiği saygınlığı er geç yakalayacaktır diye düşünüyorum.kutsal diyorum çünkü bir insanın canını -malını -namusunu-ülkemizi korumanın anlamını başka bir kelimeyle izah edilemeyeceği kanısındayım.kutsallık bu olsa gerek diye düşünüyorum.herkese slm
tutankhamon' Alıntı:
peki evinize bir hırsız girse yada sizden daha güçlü birinin tehditlerine veya şiddetine maruz kalsanız yada terörist bir faaliyetten haberdar olsanız yada komşunuzun başına bir mafya musallat olursa ne yaparsınız
Polis arkadaşımızın mesajında sanki polis olmayanların tüm bu değerlerini koruması sanki kutsal değilmiş gibi algılanıyor dikkatli okursanız?
Benim itirazım bunaydı!
Bakın hasta olursam doktora giderim, başım dertteyse avukata, kaloriferlerim yanmıyorsa kalorifercime, musluklarımda arıza varsa tamirciye... vs vs uzar gider.
Tüm bu hizmetlerin amacı, canı, malı, sağlığı korumak değil mi? O halde herkesin mesleği kutsaldır, doğru yapıldığında.
Eh kusura bakmayın ama, bu ülkenin her vatandaşı ülkesini korumak için zaten gönüllüdür!
Herkes mesleğini seçer, saygın olabilmek mesleğini doğru yapmak, amaca doğru hizmet vermektir.

A

aykut03

Kullanıcı
19 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
www.ayyildiz.org
Zynep' Alıntı:
yalnızım' Alıntı:
herkese slm
tutankhamon' Alıntı:
Polis arkadaşımızın mesajında sanki polis olmayanların tüm bu değerlerini koruması sanki kutsal değilmiş gibi algılanıyor dikkatli okursanız?
Benim itirazım bunaydı!
Bakın hasta olursam doktora giderim, başım dertteyse avukata, kaloriferlerim yanmıyorsa kalorifercime, musluklarımda arıza varsa tamirciye... vs vs uzar gider.
Tüm bu hizmetlerin amacı, canı, malı, sağlığı korumak değil mi? O halde herkesin mesleği kutsaldır, doğru yapıldığında.
Eh kusura bakmayın ama, bu ülkenin her vatandaşı ülkesini korumak için zaten gönüllüdür!
Herkes mesleğini seçer, saygın olabilmek mesleğini doğru yapmak, amaca doğru hizmet vermektir.
Selamlar tekrar uzun zamandır yoktum,zeynep ablam acıklaman tesbitin gercekten mükemmel de sanırım anlatılmak istenen herhangi silahlı bir olayda can taşıyan birisinin diğer meslek grupları için diyorum (askerimiz hariç onlarda silahlı görevliler) o görev içerisinde ilk hedef olan kişiler polis ve askerimizdir,tabiki diğer mesleklerde kutsal ama şunuda iyi bilmek lazım kutsallık şehitlik mertebesiyle ölcülür hak yolunda kendi canını hiç sayarak bireylerin canını malını namusunu aklınıza ne gelirse koruyon hangi meslek gurubu varsa zaten kutsaldır,ve meslekler yapılırken herkes ekmeyinin peşindedir..o işden para kazanarak hayatını en güzel şekilde devam ettirebilme derdindedir bunu yaparkende gerekirse canını da verebilene helal olsun der her mesleğin kutsal olduğunu tekrar edip saygılarımı sunarım..

A

aykut03

Kullanıcı
19 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
www.ayyildiz.org
peka1a' Alıntı:
bence herhangi birisinin yapabileceği basit bir meslek .
yani insana yeterince kariyer ve kendini geliştirme olasılığı sağlamıyor .

Türkiye şartlarında ne zorluklarla çalışırlarsa çalışsınlar ,
bence ayrıca bir yetenek istemiyor .

ha doğrudur .
onurlu bir meslek ...
bence herhangi birisinin yapabileceği basit bir meslek . diyosun hiç bir meslek bsit değildir,ve kariyer sağlamıyor diyorsun sen o herhangi mesleğe atılıp boş boş oturursan hiç bir meslek sana zaten kariyer sağlamaz ve hiç mesleği basit görme,kariyerin neyse o mesleğe atıl sadece ve o mesleğinin en doruk noktasına gelmek için caba harca o zaman kariyer yaparsın arkadaşım,her mesleğin bir yeteneği olaçağınıda unutma polislikte yetenek gerektirir cırak usta misali anlatabilmişimdir umarım ...

D

DonJuan

aykut03' Alıntı:
peka1a' Alıntı:
bence herhangi birisinin yapabileceği basit bir meslek .
yani insana yeterince kariyer ve kendini geliştirme olasılığı sağlamıyor .

Türkiye şartlarında ne zorluklarla çalışırlarsa çalışsınlar ,
bence ayrıca bir yetenek istemiyor .

ha doğrudur .
onurlu bir meslek ...
bence herhangi birisinin yapabileceği basit bir meslek . diyosun hiç bir meslek bsit değildir,ve kariyer sağlamıyor diyorsun sen o herhangi mesleğe atılıp boş boş oturursan hiç bir meslek sana zaten kariyer sağlamaz ve hiç mesleği basit görme,kariyerin neyse o mesleğe atıl sadece ve o mesleğinin en doruk noktasına gelmek için caba harca o zaman kariyer yaparsın arkadaşım,her mesleğin bir yeteneği olaçağınıda unutma polislikte yetenek gerektirir cırak usta misali anlatabilmişimdir umarım ...
yani öyle olursa da böyle olmuş , yok öyle yok böyle !
benim istediğim cevap bu değildi . yani kimsenin isteyebileceği bi cevap değil bu .
elbet olay bireylerdedir ama polislik genel itibariyle ,
işim yok hadi bari polis olayım zihniyetiyle olduğu için ,
emin ol bunu kimse düzeltemez .
bu köklü bir sistem gereksinimiyle olur .

madem iş yok polis olmak var i herhangi birinin yapabileceği bir meslek demek ki :)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Belki Polislik ayrı bir yetenek istemiyordur ama ayrı bir yürek ve vatan sevgisi istiyordur diye düşünüyorum.
Çünkü bu görevde herşeyi göze almak vardır; örneğin çalıştığıız bir kurumda işiniz gereği ölmeniz bile söz konusu değildir.( tabi ki olasılıklar vardır).
Yazmak istediğim çok şey var ama Korsan'ın deyimiyle kural ihlali yapmak istemem. :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
peka1a' Alıntı:
benim istediğim cevap bu değildi . yani kimsenin isteyebileceği bi cevap değil bu .

madem iş yok polis olmak var i herhangi birinin yapabileceği bir meslek demek ki :)
Bu konunun başından beri, polislik mesleğinin abartılmamasını, sonuçta kişinin hür iradesiyle seçtiği bir meslek olduğunu yazıyorum.
Ancak bu kadar aşağılayıcı bir ifade kullanmadım.
En azından dediğiniz gibi olsa bile, sonuçta bir meslek sahibi olmuş bir insan var karşımızda. Seversiniz, sevmezsiniz, eleştirirsiniz elbette, diğer tüm meslekleri eleştirbileceğimiz gibi, ancak bir gerçeği unutmamakta yarar var; Polis Teşkilatı gerekli bir teşkilattır, varolan bir teşkilattır, günümüze kadar yapılan hatalı uygulamalar vardır, zaten bunu bu sayfalarda polis arkadaşlarda dile getirmişlerdir, ve yeni bir dönemin başladığını bizlerle paylaşmışlardır.

Meslekler çok özel yetenek istemedikleri takdirde herkesin azim ve sabırla başarabileceği olgulardır.
Önemli olan bağlı bulunduğun meslek grubunda, araştırmacı ve yeniliklere açık olmak, gelişmeleri takip etmek ve meslekte yükselebilmek için kişisel gelişimi ön planda tutarak, toplum gelşişimine katkıda bulunmak değil midir?
O nedenle ben hiç bir mesleği "herhangi birinin yapabileceği bir meslek" olarak tanımlamaktan kaçınırım.
Hiç bir mesleği, "herhangi bir kişi" yapamaz, kendini geliştiremediği sürece.
Çok basit olarak görünen tezgahtarlığı bile. Bir mağazaya sürekli gitmenize neden olabilecek tezgahtarlar varken, bir başka mağazaya adım atmamanızın nedeni olacak tezgahtarlarda vardır.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Gülşah' Alıntı:
Belki Polislik ayrı bir yetenek istemiyordur ama ayrı bir yürek ve vatan sevgisi istiyordur diye
Yürek kısmına katılırım ama "vatan sevgisi" kısmına katılamam Gülşah. Polislerinde vatanı benden, senden çok sevdiğine asla inanmam.

D

DonJuan

Zynep' Alıntı:
peka1a' Alıntı:

Bu konunun başından beri, polislik mesleğinin abartılmamasını, sonuçta kişinin hür iradesiyle seçtiği bir meslek olduğunu yazıyorum.
Ancak bu kadar aşağılayıcı bir ifade kullanmadım.
En azından dediğiniz gibi olsa bile, sonuçta bir meslek sahibi olmuş bir insan var karşımızda. Seversiniz, sevmezsiniz, eleştirirsiniz elbette, diğer tüm meslekleri eleştirbileceğimiz gibi, ancak bir gerçeği unutmamakta yarar var; Polis Teşkilatı gerekli bir teşkilattır, varolan bir teşkilattır, günümüze kadar yapılan hatalı uygulamalar vardır, zaten bunu bu sayfalarda polis arkadaşlarda dile getirmişlerdir, ve yeni bir dönemin başladığını bizlerle paylaşmışlardır.

Meslekler çok özel yetenek istemedikleri takdirde herkesin azim ve sabırla başarabileceği olgulardır.
Önemli olan bağlı bulunduğun meslek grubunda, araştırmacı ve yeniliklere açık olmak, gelişmeleri takip etmek ve meslekte yükselebilmek için kişisel gelişimi ön planda tutarak, toplum gelşişimine katkıda bulunmak değil midir?
O nedenle ben hiç bir mesleği "herhangi birinin yapabileceği bir meslek" olarak tanımlamaktan kaçınırım.
Hiç bir mesleği, "herhangi bir kişi" yapamaz, kendini geliştiremediği sürece.
Çok basit olarak görünen tezgahtarlığı bile. Bir mağazaya sürekli gitmenize neden olabilecek tezgahtarlar varken, bir başka mağazaya adım atmamanızın nedeni olacak tezgahtarlarda vardır.
açıkcası beni ne tezgahtar bağlıyor nede başka bir meslek .
benim ifadem de kesinlikle bi aşağılama yoktur , asıl o mesajınız son derece aşağılacı .
ha ben çok mu şyş yerlerdeyim , hayır bende herhangi birinin sahip olabileceği basit bir meslekteyim .
benim şahıslara direk olarak ithamım olmamıştır , o şahıs meselesini de nerden çıkardıysanız ?
ne yani polis arkadaşımız var diye konuşmayayım mı polislik hakkında ?

ilginç bir yaklaşımla gelmişsiniz bana çözümü olmayan .
her neyse
herkes bişeyler biliyor , ve herkeste akıl var .
biraz da öyle bakın bence insanlara :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ben alıntı yapmıyorum, yer işgali olmaması için peka1a.:)
"Şahıs" derken, buradan herhangi bir kişiyi kastetmedim ama sanırım dikkatli okumadınız. Hemen her konuda ki mesajlarınız okuyorum. İfedelerinizden anladığım kadarıyla duyarlı bir insan olduğunuzuda tahmin edebiliyorum ama galiba biraz kavram karmaşası yaşıyoruz sizinle.
Elbette herkesin aklı var, görüşüde.
Benim için önemli olan aklı "akılcı" kullanabilmek sevgili genç arkadaşım. Yani ne yazıldığını önce tam olarak anlayarakla başlayabiliriz örneğin. Benim burada yazdıklarımı siz genel olarak almamışsınız bile ve bana yüklendiniz.
Bunlar beni yıldırmaz, çünkü yaklaşımım ilginç değil, koskoca bir mesleği bu kadar basit olarak ele almaktansa ve "amannn işsiz kalmış polis olmuş" yaklaşımıyla yaklaşmaktansa biraz daha "akılcı" bir düşünce olarak görüyorum.
Tabi kendi "aklımca".
Yoksa konunun uzmanı değilim!

A

aykut03

Kullanıcı
19 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
www.ayyildiz.org
TÜM ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET KEDERLİ AİLESİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM VE EKLİYORUM POLİSLİK MESLEĞİ BÖĞLE BİRŞEY ANLAYANA TABİİİ

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Allah rahmet eylesin şehit polislere,yakınlarınada büyük sabır diliyorum ve ekliyorum bu mesleği seçmekle ve onun yolunda gitmekle doğru karar mı aldım acaba!

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Arkadaşlar, lütfen konu başlığına sadık kalalım.
Şehitler hepimizin şehididir. Bunuda asla ve asla unutmayalım.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
aykut03' Alıntı:
TÜM ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET KEDERLİ AİLESİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUM VE EKLİYORUM POLİSLİK MESLEĞİ BÖĞLE BİRŞEY ANLAYANA TABİİİ
aykut03' Alıntı:
konuya gayet sadığız sanıyordum:(((
Konu Polislik Mesleğinin Türkiye şartlarında incelenmesidir.
Şehitler Mehmetçiklerimizdir.
Ve ilk mesajda, konuyla ilgisi olmadığı halde, bu konu ele alınarak, "polislik böyle bir şeydir" sözüyle, şehitlerimizi saygıyla ananların sadece polisler olabileceği gibi bir cümle düşüldüğü için, tarafımdan uyarıya gerek görülmüştür.
Ve konu kapanmıştır.
Teşekkür ederim.

A

aykut03

Kullanıcı
19 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
www.ayyildiz.org
Anlamadığım şey benim ne düşündüğümü nereden biliyorsun ve benim hakkımda yargıya varıyorsun ben kendi adıma şehit ne olursa olsun hangi mesleğe dahil olursa olsun vatanı için canından olan herkese şehit derim benim gözümde böğledir bu böğle biline ve ayrıca burası polis mesleği ile alaklı bir konu yeri ve son cümleme bakarsan anlarsın polislik böğle bir şeydir polis mesleği yani..........ve ayrıca mehmetcikde dahill bilmem haberin varmı diyarbakırdaki olaydan hanfendi polis otosunun tarandığından türkiyedeki şartlarından diyorsun bende türküye şartlarına örnek verdim bu olayı anlatabilmeşimdir umarım.....

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
aykut03' Alıntı:
Anlamadığım şey benim ne düşündüğümü nereden biliyorsun ve benim hakkımda yargıya varıyorsun ben kendi adıma şehit ne olursa olsun hangi mesleğe dahil olursa olsun vatanı için canından olan herkese şehit derim benim gözümde böğledir bu böğle biline ve ayrıca burası polis mesleği ile alaklı bir konu yeri ve son cümleme bakarsan anlarsın polislik böğle bir şeydir polis mesleği yani..........ve ayrıca mehmetcikde dahill bilmem haberin varmı diyarbakırdaki olaydan hanfendi polis otosunun tarandığından türkiyedeki şartlarından diyorsun bende türküye şartlarına örnek verdim bu olayı anlatabilmeşimdir umarım.....
Sizi konu başlığına sadık kalmaya ve sadece bu konuda yorum yapmaya davet ediyorum. Bu, kişiler hakkında yorum yapma, ya da daha önce haber alma sorunu değil, Site Kurallarıdır.
Son uyarımdır.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Türkiye Şartlarında Polislik Mesleğini değerlendiriyoruz bu sayfada Aykut.