Sizce duygusal insanlar mı,yoksa rasyonel insanlar mı daha başarılıdır? Neden?

• Konbuyu başlatan Maximus
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde Maximus tarafından oluşturulan Sizce duygusal insanlar mı,yoksa rasyonel insanlar mı daha başarılıdır? Neden? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,229 kez görüntülenmiş, 46 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Sizce duygusal insanlar mı,yoksa rasyonel insanlar mı daha başarılıdır? Neden?
Konbuyu başlatan Maximus
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan longcoming
Maximus

Maximus

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
GÜMÜŞHANE
www.sevdayelim.com
Hayat çok değişken bir şeydir bence..Bunların her ikiside bir birinden ayrı düşünlemez.Bazen dugusal olmak iyi iken,bazen akılcı düşünmek çok iyidir.

C

ccerence

Kullanıcı
19 Ağu 2006
En iyi cevaplar
0
0
Türkiye
her ikisi de farklı durumlarda farklı sonuçlar doğurur.
8)

X

xeinep

Kullanıcı
13 Ağu 2006
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
evet haklısız,her ikisi de yerine göre farklı sonuçlar doğurur.o halde,bence şöyle diyebiliriz:
içinde bulunduğu durumda duygusal mı yoksa akılcı mı davranması gerektiğini BİLEN insan başarılıdır.haksız mıyım?
eğer sadece iş hayatı için ele alırsak,bu durum profesyonelliğin gereklerinden biridir.

C

ccerence

Kullanıcı
19 Ağu 2006
En iyi cevaplar
0
0
Türkiye
evet çok iyi bi şekilde özetlemiş oldunuz...aynen. 8)

C

ccerence

Kullanıcı
19 Ağu 2006
En iyi cevaplar
0
0
Türkiye
evet  öyle...
aslına bakarsanız bu konu renk ve zevkleri tartışmamız kadar saçma yani sonuçsuz...
netice de karar almayı etkileyen kişiliğimiz, yaşam tarzımız vs..
eee bunlarda bizi birbirimizden ayıran en önemli özelliğimiz.dolayısıyla aynı şartlar altında dahi olsalar aynı mantıkla karar verseler dahi farklı sonuçlara gebe kalır insanlar.
neticede ben benim, sen sensin.
’’mantıktır başarıyı getiren’’    ’’duygusallıktır başarıyı getiren’’
cümleleri yanlış kanılar oluyor neticide...  8)

Y

ysmn

Kullanıcı
22 Ağu 2006
En iyi cevaplar
0
0
niğde
bence rasyonel insanlar daha başarılıdır çünkü iradeyi duyguların eline deil duyguları iradenin eline vermek gerekir
her zaman için mantıklı olmak daha ii ;)

X

xeinep

Kullanıcı
13 Ağu 2006
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
ben bugüne kadar nedense hiç beceremedim duygularımı 2. planda tutmayı.ama tüm bunlara rağmen yaptığım şeylerden ve verdiğim kararlardan pişman olmadım neyse ki  :) bazen mantığımı öne geçirmeyi öğrenmeliyim diyorum ama yine de 6. 7. 8.... hislerime güvendiğim için onlar ağır basıyorlar :)

S

Seyma

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
  arkadasların da soyledıgı gıbı en güzeli nerde nasıl davranmak gerektigini bilmek... ve bence duygulara çok fazla esir olmamak

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Rasyonel insan, duyguları nerede harekete geçirebiceğini bilen insan olarak kabul edilirse...sanırım daha başarılı insan örneği ya da adayıdır dersem?:)

X

xeinep

Kullanıcı
13 Ağu 2006
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
başarı,rasyonel insan olabilmekle de sırlı değildir...doğru mu anladım? :)

X

xeinep

Kullanıcı
13 Ağu 2006
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
”başarılı insan” tanımına uyan birini tanıma fırsatı buldum birkaç yıl önce.onu örnek almaya ve örnek göstermeye başladım.o benim ilk işimin sahibi,ilk patronumdu.hayatıyla ilgili çok şey okudum ve kendisinden de dinledim.vakit bulabildiğim en kısa zamanda sizlerle de paylaşmayı düşünüyorum. ;)

A

akipdemir

Kullanıcı
11 Eyl 2006
En iyi cevaplar
0
0
mersin
Bence fazla duygusal insanlar başarılı olamıyorlar  :’( rasyoneller daha başarılı gözüküyor   :-\  AMA bence en iyisi biraz duygusallık biraz rasyonellik.SİZCE???????????

M

moray

Kullanıcı
16 Eyl 2006
En iyi cevaplar
0
0
tokat
duygusal kişiliğe sahip insanlarda hayal gücü daha fazla olduğu için yaratıcılıkta önplana çıkıyor  bu yüzden insanlar kabullenmese dahi bence bir adım öndeler duygusal insanlar

X

xeinep

Kullanıcı
13 Ağu 2006
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
farklı bir açıdan bakıp,yeni bir yorum getirdiğiniz için teşekkürler.gerçekten doğru bir yaklaşım,hayal gücü ve yaratıcılık insanı farklı kılan özelliklerdir.ama bu özelliğinizi kullanabiliyorsanız işte o zaman başarılı olabilirsiniz.yerine göre kıskançlık mı,kompleks mi yoksa değişime ve yeniliklere açık olmamaktan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama bu ülkede bu özelliğinizi içinizden geldiği gibi kullanamıyorsunuz maalesef  :(

A

angelnoise

Kullanıcı
19 Eyl 2006
En iyi cevaplar
0
0
samsun
duygularla hareket etmek insanı çabuk yıpratıyor rasyonel olmak her yerde her zaman daha iyidir tabiki duyguları da tamamen yok etmemek lazım ancak hangisi daha çok olsun derseniz rasyonellik derim

A

aciltıp

Kullanıcı
23 Eki 2006
En iyi cevaplar
0
0
izmir
bence sosyal mühendis olmak lazım.kişilik etiği hakkında çalışmanın faydası var

G

gulrana

Kullanıcı
23 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Rize
Duygusal insan, beynindeki sağ lobunu fazla kullanan insandır.

Rasyonel insan ise sol lobunu fazla kullanır.

Benim tercihim ise ikisini beraber kullanmaktan yanadır...

Duygusal insan, o andaki hissiyatına yenik düşebilir. Karşısındaki insanları hem çok kırabilir

hemde fazlasıyla sevindirebilir... Dengeyi kuramaz... Ölçüyü, tartıyı kaçırır...

Rasyonel insan ise, tartar, ölçer madde haliyle ne ise ne fazla söyler ne eksik? Yahu, buna

biraz tuz, biber, tarçın vs. katsak? desenizde, olmaz :) O metresiyle, terazisiyle yanızdadır

her zaman...

Birazcık duygusallık, birazcık rasyonellik :)

İkisindende bir tutam hayat çorbamıza atarsak çok güzel bir ağız tadıyla karşılaşırız :)[/color
]

M

mavi

Kullanıcı
29 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
ankara
duygular düşüncenin gücüyle beslendiği sürece başarı kaçılmazdır... ;)