Siz hala duruyor musunuz? (Mutlaka bir göz atın!)

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Siz hala duruyor musunuz? (Mutlaka bir göz atın!) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,154 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Siz hala duruyor musunuz? (Mutlaka bir göz atın!)
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ekolıst
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
Bugün bir hocam ile sohbet ediyorum. Kendisi üniversitede DOÇENT. İlginç bilgiler verdi bana. Belki bildiğiniz şeyler. Ancak bana çok ilginç geldiği için paylaşmak istedim.

Şu üst notu düşmek istiyorum. Ben bunları ilk duyduğum andan sonra -Kİ her zaman kendimi geliştiren birisiyim- "değişmem" gerektiğini hissettim.

EN GENÇ BÜYÜK ADAMLAR

Beethoven, ilk eserini 13 yaşında iken besteledi.
Mozart,  konser vermeye başladığında sadece 6 yaşındaydı. “Saraydan Kız Kaçırma” adlı ünlü bestesini ise 25 yaşında tamamladı.
Bill Gates, mikro bilgisayarları çalıştıran ilk yazılımı 20 yaşında tasarladı. Gates, bugün dünyanın en zengin işadamı.
Isaac Newton, yerçekimi kanununu keşfettiği zaman 24 yaşında idi.
Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’un fethini gerçekleştirdiğinde 21 yaşında idi. 

(Akın Alıcı, Hayata Yön Veren Öyküler, s.46-47)

ENERJİ DOLU İHTİYARLAR

• Rönesans döneminin ünlü sanatçılarından olan Michelangelo, en ünlü eseri olan Pieta’yı (İsa Peygamberi annesi Meryem’in kollarında gösteren heykeli) tamamladığında 87 yaşındaydı.
Goethe, en büyük eseri Faust’u ölümünden bir yıl önce, yani 82 yaşında bitirmişti.
Thomas Hobbes, Yunanca bir eser olan The Odyssey’i İngilizce’ye çevirdiği zaman 87 yaşında idi.
Mimar Sinan, kalfalık dönemi eseri olarak nitelendirdiği Süleymaniye Camii’ni bitirdiğinde 70 yaşını geçmişti. Ustalık eseri olarak saydığı Selimiye Camii’ni tamamladığında yaşı 86 olmuştu.

(Akın ALICI, Hayata Yön Veren Öyküler, s.48,49)

Bunları paylaştıktan sonra, başlığımı tekrar yazmak istiyorum.

Yoksa siz hala yerinizde mi sayıyorsunuz?

« : 14 Kasım 2006, 23:51:53 Sal »
tarihinde yazılmıştır.

A

ayben

:mad:

kendime biraz kızıyorum birşeylerin çabası içerisindeyim yol almak ve ilerlemek adına bazen ne yapacağımı bilmeden ne tarafa adım adım atacağımı bilemden ilerliyorum bana yol göstercek kişilere her zaman ihtiyacım oldu ve olacakta herkesin yalnız çok tetikleyici oldu bunlar bu kitabı bi alayım ben hele...

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Ayben' Alıntı:
:mad:

kendime biraz kızıyorum birşeylerin çabası içerisindeyim yol almak ve ilerlemek adına bazen ne yapacağımı bilmeden ne tarafa adım adım atacağımı bilemden ilerliyorum bana yol göstercek kişilere her zaman ihtiyacım oldu ve olacakta herkesin yalnız çok tetikleyici oldu bunlar bu kitabı bi alayım ben hele...
aynen katılıyorum bizde hep hayattan sikayet ve umutsuzluk tembellik içindeyiz nolcak sonumuz Allah kerim :'( :'( :'(

F

feridis

Kullanıcı
7 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
birşeyler başarmak uğruna çalışıyorum elbbetteki ama bunların metindeki kişilere ulaşması mümkün değil diye düşünüyorum..yaptığım şeyler şu an için eğitimimim adına. mezun olmakla birlikte fiilen katılma şansım olacak..

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
sanırım evet... umutsuzluk hayyattan hep bişeyler bekleme kader vs gibi olgular belkide bizleri yerimizde saydırıyor yada o birşeyler başarmış insanlarda gerçektende olağanüstü yetenekler vardıı  :'( kendimi geliştirmeyii uyguluyorum her konuda amaa biyerlerde bişeyler eksik yerinde saymaktan başka ileriye gidemediğimi düşünüyorum adım atıyorum ama eylem gerçekleşmiyorrr koşamıyorum :-\

T

tugba 44

Kullanıcı
26 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
16
"Yoksa siz hala yerinizde mi sayıyorsunuz?"

:-[

K

KHaRoN

Olumlu yaklaştıkça her zaman yaşanılası ve heyecan veren şeyler bulmak kolay oluyor.Herkes gibi bende gündelik yaşam içerisinde bazen zorlansamda kendimi geliştirmek adına elimden geleni yapmaya çalışıyorum.Öğrenmenin ve öğretmenin yaşı olmasa gerek. : )

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Harika örneklerdi.
Yok yerimde saymıyorum.:) Daha yapabileceğim ve başaracağım çok şey var!
Teşekkürler.

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Evet gerçekten güzel örnekler ama şunu da göz ardı etmemek lazım.

Dünya tarihi boyunca hep böyle başarılara imza atan sıradışı insanlar var olmuştur. Bu insanlar zaten o eserleri başardıkları için isimleri anılmaktadır.

Bugüne kadar dünyada milyarlarca insan yaşamış, hepsinin kendine göre güzel yada kötü hayatları olmuş, kendi çaplarında ufakta olsa birşeyleri başarmışlardır. Bu demek değildir ki her insan çalışıp, uğraştığında onlar kadar başarılı olacak. İşin içinde biraz da hayatın sürüklemesi var.
Benim böyle herhangi bir hedefim yok. Dünyanın en zengini olayım, ya da dünya ya süper bir eser bırakayımda herkes beni hatırlasın gibi şeyler düşünmüyorum. Eğer olacaksa bunlar zaten olacaktır.

Newton yerçekimini keşfetmesinde elma ona yol göstermiştir.

Beethoven' ın babası müzik öğretmenidir.Kilisede piyano çalarak müzik hayatına başlamıştır.

Bill Gates 12 yaşında bilişim kurslarına gitmeye başlamıştır.

Yanlış anlaşılmasın. Demek istemiyorum ki olduğumuz yerde sayalım, hiçbir hedefimiz olmasın.

Demek istediğim , büyük işler başarmak istiyorsanız elinizde yeterli imkan, biraz şans, biraz da yetenek ve sabır olması lazım.

Ya biz neden böyle olamıyoruz , neden bu insanlar gibi süper şeyler yapamıyoruz diye üzülmemize gerek yok bence. :)

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Haruna katılıyorum bazı şeyler için bizim çabamız kadar çevresel faktörlerde çok önemli
doğru yer doğru zaman doğru insan elinden geleni yaparken şansınında seninle beraber olması lazım
ama durmaya niyetim yok yinede o an geldiğinde hazır olmak için :)

E

ekolıst

Kullanıcı
12 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Malatya
Özlem' Alıntı:
Haruna katılıyorum bazı şeyler için bizim çabamız kadar çevresel faktörlerde çok önemli
doğru yer doğru zaman doğru insan elinden geleni yaparken şansınında seninle beraber olması lazım
ama durmaya niyetim yok yinede o an geldiğinde hazır olmak için :)