SİGARAYI BIRAKMANIN KOLAY YOLU(BIRAKTIM)

• Konbuyu başlatan altınay
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde altınay tarafından oluşturulan SİGARAYI BIRAKMANIN KOLAY YOLU(BIRAKTIM) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 15,905 kez görüntülenmiş, 60 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı SİGARAYI BIRAKMANIN KOLAY YOLU(BIRAKTIM)
Konbuyu başlatan altınay
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan mine yirmili
A

altınay

Kullanıcı
2 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
ben hastanelik oldum sigara yüzünden sapasağlamım derken..ölüyodum..acıyla neyse allah yaşatmadan siz bırakn

G

glsn_

Kullanıcı
4 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
evet bırakın çok geç olmadan..kendi ellerinizle mahwetmeyin bedeninizii :-\ :-\

M

mine yirmili

Kullanıcı
15 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
Safari' Alıntı:
konu başlığını gördüğümde şaşırdım fakat kitap önerisi olduğunu anlayınca bakmak bile gelmedi içimden bırakmayı istiyorum içmedende yapamıyorum 2 gün bırakıyorum sonra yine başlıyorum :S

Sevgili Safari eğer istersen sana bu konuda yardımcı olurum...
Çünkü ben 17 yaşımda arkadaşımın babasının sigarasını çalarak günde 1-2 adet tek sigara ile sigaraya başladım.Ama zaman içinde ve yıllar sonra gördümki 1 pakete çıkmışım...30 sene içtim... "hemde çooookk büyük bir keyif alarak" herkes sinirlenince sigaraya saldırır ben ise mutlu ve huzurlu olduğum anlarda...eeee hayatımı mutlu ve huzurlu geçirmeye adamış bir kişi olarak bu durum hiçte güzel değildi tabii...

Bundan 4 yıl önce sigarayı bıraktım ve o günden bu yana 1 tane bile içmedim... :cool:bıraktıktan 5 yıl sonra sanki hiç sigara içmemiş gibi ciğerler temizleniyor...Dr.lar öyle diyor...Benim 1 yılım kaldı... :)(darısı başına yavrum)

A

altınay

Kullanıcı
2 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
ay ne güzel :D bende bi hata yapıp gecen bi arkadştan bi nefes çektim hala pişmnm darısı benm de başıma

M

mine yirmili

Kullanıcı
15 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
site yöneticilerinin dikkatine!...
şu yukarıdaki figürler varya  (hani cevap yazdığımız bölümün oradaki) onlardan "karizma" surat olanda bir problem var...vallahi çok dikkat ettim... ::)herkeste aynı şey dikkatimi çekti,şimdi ben kullandım bendede çıkmamış...

(aşağıya kopya ettiğim cümle sonundaki gibi çıkıyor)

Bundan 4 yıl önce sigarayı bıraktım ve o günden bu yana 1 tane bile içmedim... :cool:

hadi biri el atsın şu işe :)

M

mine yirmili

Kullanıcı
15 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
altınay' Alıntı:
ay ne güzel :D bende bi hata yapıp gecen bi arkadştan bi nefes çektim hala pişmnm darısı benm de başıma

:)amin... :)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
mine yirmili' Alıntı:
Safari' Alıntı:
konu başlığını gördüğümde şaşırdım fakat kitap önerisi olduğunu anlayınca bakmak bile gelmedi içimden bırakmayı istiyorum içmedende yapamıyorum 2 gün bırakıyorum sonra yine başlıyorum :S

inşallah arkadaşım
Sevgili Safari eğer istersen sana bu konuda yardımcı olurum...
Çünkü ben 17 yaşımda arkadaşımın babasının sigarasını çalarak günde 1-2 adet tek sigara ile sigaraya başladım.Ama zaman içinde ve yıllar sonra gördümki 1 pakete çıkmışım...30 sene içtim... "hemde çooookk büyük bir keyif alarak" herkes sinirlenince sigaraya saldırır ben ise mutlu ve huzurlu olduğum anlarda...eeee hayatımı mutlu ve huzurlu geçirmeye adamış bir kişi olarak bu durum hiçte güzel değildi tabii...

Bundan 4 yıl önce sigarayı bıraktım ve o günden bu yana 1 tane bile içmedim... :cool:bıraktıktan 5 yıl sonra sanki hiç sigara içmemiş gibi ciğerler temizleniyor...Dr.lar öyle diyor...Benim 1 yılım kaldı... :)(darısı başına yavrum)
amin arkadaşım

M

mine yirmili

Kullanıcı
15 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
Safari yanıt yazmamışsın :eek:

M

mine yirmili

Kullanıcı
15 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
:)bendende bir amin olsun...ama ben sana bir soru sormuştum,gerçekten istiyorsan sana yardımcı olabilirim diye... :eek:
gerçekten istiyormusun?... önce bu konuda anlaşalım ;)

M

mine yirmili

Kullanıcı
15 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
anlaştık o zaman 

Öncelikle bir konuda seni telkin etmek istiyorum...Sigara tiryakisi olupta günde 1 paketten az sigara içen varmıdır?(sen hariç)...
Sigaraya başladığımız ilk günleri düşünürsek,hiç birimiz bir günde 1 paket içerek bir günde tiryaki olmamışızdır öyle değilmi???
Yani beynimizin kıvrımlarına sigarayı yavaş yavaş yerleştirdik öyle değilmi???

O zaman ne yapacağız!?...

Yavaş yavaş artırdığımız sigarayı,tekrar yavaş yavaş azaltarak bırakacağız...(burada lütfen önyargılı olupta, "denedim olmuyor" deme olurmu)
Çünkü henüz hiç denenmemişi denemedin...  ;) Şimdi aşağıya yazdıklarımı dikaktle oku!

Öncelikle, bir günde kaç adet sigara içtiğinden emin ol...
Ve hergün içtiğin toplam sigara sayısından 1 ad.eksiltip (kırıp çöpe at lütfen)günü tamamla...
(bu işlemi bir hafta aynı şekilde yap)mesela:1 hafta 20 ad.değil,19 ad.iç "anlaşıldımı"

Bir sonraki haftada işlemi tekrarla yani bu kez 19 değil,18 ad. olarak haftayı tamamla (ama lütfen eksilttiğin sigarayı saklama) (kır çöpe at) "ziyan olan sigaran olsun" ciğerlerinden daha kıymetli değil ya sonuçta...

Buraya kadar yazdıklarımı anladıysan yarın Bismillah de işe başla...sakın erteleme (belki bir sonraki gün çok geç olmuş olabilir)
Eğer yazdıklarım karışık geldiyse, e-mail adresime yazarakta sorabilirsin (zamandan tasarruf için) (seni onayladım çünkü)

hadi safari !göreyim seni!başar bu işi sana benden "1 paket sigara armağan" olsun  :)     

bu bir espriydi aman sakın haaaaaaaaaaaaaaaaaa......................  :) ;) :D ;D :D ;) ;D :)
haydi gazan mübarek olsun  ;)

M

mine yirmili

Kullanıcı
15 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
rica ederim... :)
sigarayı bıraktığın zaman bende sana teşekkür edeceğim... :)

N

nesrin nur

Kullanıcı
28 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
  selam altınay;ben daha bırakmak isteme aşamasında bile değilim,tüm zararlarını biliyorum ama içmedende yapamıyorum,kitabın kesin faydası olur diyorsun,ben de denemekten zarar gelmez diyorum yani kitabı alıcam paylaşımın için teşekkürler...

A

altınay

Kullanıcı
2 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Antalya
nesrin nur içinde bırakma isteği yoksa boşuna okursun tavsiyem bırakmaya karar verince okumandan yana:D

N

nesrin nur

Kullanıcı
28 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
ilgine teşekkürler altınay;ama gerçekten bırakma isteği yok içimde,ne üzücü değilmi?

G

glad

Kullanıcı
30 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
sigarayı bırakmak bendede bir özlem ama şu an hayal gibi geliyor yazdıklarınızı okuyunca cesaretlendim .teşekkürlr. :)bu adı geçen kitabı en yakın zamanda okuyacağım.

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
mine yirmili' Alıntı:
anlaştık o zaman 

Öncelikle bir konuda seni telkin etmek istiyorum...Sigara tiryakisi olupta günde 1 paketten az sigara içen varmıdır?(sen hariç)...
Sigaraya başladığımız ilk günleri düşünürsek,hiç birimiz bir günde 1 paket içerek bir günde tiryaki olmamışızdır öyle değilmi???
Yani beynimizin kıvrımlarına sigarayı yavaş yavaş yerleştirdik öyle değilmi???

O zaman ne yapacağız!?...

Yavaş yavaş artırdığımız sigarayı,tekrar yavaş yavaş azaltarak bırakacağız...(burada lütfen önyargılı olupta, "denedim olmuyor" deme olurmu)
Çünkü henüz hiç denenmemişi denemedin...  ;) Şimdi aşağıya yazdıklarımı dikaktle oku!

Öncelikle, bir günde kaç adet sigara içtiğinden emin ol...
Ve hergün içtiğin toplam sigara sayısından 1 ad.eksiltip (kırıp çöpe at lütfen)günü tamamla...
(bu işlemi bir hafta aynı şekilde yap)mesela:1 hafta 20 ad.değil,19 ad.iç "anlaşıldımı"

Bir sonraki haftada işlemi tekrarla yani bu kez 19 değil,18 ad. olarak haftayı tamamla (ama lütfen eksilttiğin sigarayı saklama) (kır çöpe at) "ziyan olan sigaran olsun" ciğerlerinden daha kıymetli değil ya sonuçta...

Buraya kadar yazdıklarımı anladıysan yarın Bismillah de işe başla...sakın erteleme (belki bir sonraki gün çok geç olmuş olabilir)
Eğer yazdıklarım karışık geldiyse, e-mail adresime yazarakta sorabilirsin (zamandan tasarruf için) (seni onayladım çünkü)

hadi safari !göreyim seni!başar bu işi sana benden "1 paket sigara armağan" olsun  :)      

bu bir espriydi aman sakın haaaaaaaaaaaaaaaaaa......................  :) ;) :D ;D :D ;) ;D :)
haydi gazan mübarek olsun  ;)
Ablacım harfi harfine uyamadım ama  SİGARAYI BIRAKTIMMMMMMMMMMMMM ::)))