Sigara İçmeyin!

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Sigara İçmeyin! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 51,633 kez görüntülenmiş, 211 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Sigara İçmeyin!
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Safari
Codex

Codex

Özgür Şahin
Site Kurucusu
14 May 2006
En iyi cevaplar
0
48
Çanakkale
www.kendinigelistir.com
-  Sigara içen her iki kişiden biri sigaraya bağlı nedenlerden dolayı hayattan erken ayrılmaktadır.

-  Sigarayı her içiminizde onbinlerce beyin hücrenizin öldüğünü biliyor muyudunuz?

-  Sigaraya bağlı akciğer kanserlerinin bir çoğu ameliyat bile edilememektedir. Çünkü ameliyat riskli hale gelmektedir.Ancak beş kişiden birisi ameliyat koşulları sağlamaktadır.

-  Sigarayı sakın denemeyin deneme amaçlı içenlerin yarısı bağımlı olabilir

-  Bana bir şey olmaz düşüncesi sizi sigara bağımlısı yapabilir

- Gelişmiş ülkelerde sigara içenlerin sayısı azaldıkça gelişmemiş ülkelerdeki pazarları artırmaya çalışmaktadırlar

- Sigara içenlerin %50 sinde kronik bronşit vardır

- Sigara akciğer kanseri ölümlerinin %90 ından sorumludur

- Tüm kanserlerin %30 undan sorumludur
- sigarayı aniden keserseniz başarı oranı %80 azaltarak keserseniz başarı oranı %6 dır

- Kalp krizi ölümlerinin %25 inden sorumludur

Sigara içen her iki kişiden biri sigaraya bağlı nedenlerden dolayı hayattan erken ayrılmaktadır.

Sigarayı her içiminizde onbinlerce beyin hücrenizin öldüğünü biliyor muyudunuz?

Sigaraya bağlı akciğer kanserlerinin bir çoğu ameliyat bile edilememektedir. Çünkü ameliyat riskli hale gelmektedir.Ancak beş kişiden birisi ameliyat koşulları sağlamaktadır.

Sigarayı sakın denemeyin deneme amaçlı içenlerin yarısı bağımlı olabilir

-  Bana bir şey olmaz düşüncesi sizi sigara bağımlısı yapabilir

- Gelişmiş ülkelerde sigara içenlerin sayısı azaldıkça gelişmemiş ülkelerdeki pazarları artırmaya çalışmaktadırlar

- Sigara içenlerin %50 sinde kronik bronşit vardır

- Sigara akciğer kanseri ölümlerinin %90 ından sorumludur

- Tüm kanserlerin %30 undan sorumludur
- sigarayı aniden keserseniz başarı oranı %80 azaltarak keserseniz başarı oranı %6 dır

- Kalp krizi ölümlerinin %25 inden sorumludur

- Günde bir paket sigara içerseniz 20 yılda yedi kilo katran oluştuğunu biliyor muydunuz?

- Sigara içenlerin vücuduna içmeyenlere oranla %15-33 daha az oksijen girmektedir

- Sigara içenlerde ani ölüm içmeyenlere göre 10 kat daha fazla olmaktadır

- Sigara yüzünden her 6 saniyede bir kişi hayatı kaybediyor o hayatı kaybedenlerden birisi

G

Gamzelim

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
www.kalbim.gen.tr
Hic denemedim bile... Hayatta en nefret ettigim seylerden biri... Kokusuna bile tahammülüm yok... Iyyykkk... Bide ’icine’ cekiyor bunu insanlar... :(

I

iki_kelime

Kullanıcı
26 Şub 2007
En iyi cevaplar
0
0
Gamzelim’e katılıyorm kokusuna bile dayanamam

S

seca

Kullanıcı
1 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
AL İŞTE KURTULDUNUZ BİR BAĞIMLIDAN DAHA :D

R

riçiriç

Kullanıcı
12 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
askere gidene kadar içmiyodum :) askerde tek tük içmeye başladım aşırı stres :-\
yeni geldim :D şuanda arasıra içiyorum ama kurtulcam...

söz hepinize ;)

G

greenhome

Kullanıcı
6 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
kesinlikle bırakacağım ağustosta kendime o zamanı verdim şimdi kendimi hazırlıyorum bidaha asla içmeyeceğim

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
bende hep bırakıcam diyorum ama... biliyorum kendimi kandırıyorum :(((((

T

Tülay

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
www.kalbim.gen.tr
Bu güne kadar hiç kullanmadım. Kullanmayacağım da! İğrenç bir şey bir kere o kadar  kötü kokmak istemem. Artık sigara içen birini öpmek bile miğde bulandırıcı:) Kül tablası öpüyormuş gibi ıykk yani:) :D

S

seca

Kullanıcı
1 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
Tülay' Alıntı:
Bu güne kadar hiç kullanmadım. Kullanmayacağım da! İğrenç bir şey bir kere o kadar  kötü kokmak istemem. Artık sigara içen birini öpmek bile miğde bulandırıcı:) Kül tablası öpüyormuş gibi ıykk yani:) :D
benzetmeye bak yaa inanmıyorum sana. ;D ;D
;D ;D sakacı seniiii ;D ;D

kardelen5_9

kardelen5_9

Kullanıcı
9 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
ben sigara kullanmıyorum.ama etrafımda ki herkes ama herkes kullanıyor.bu durumda ben de kullanıyormuş gibi bişeyim herhalde:)

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
siğara icmiyorum ama alkol var:):)ne olacak? :D