Sessizlik ve Dinlemek Üzerine!

• Konbuyu başlatan GulsahToptas
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde GulsahToptas tarafından oluşturulan Sessizlik ve Dinlemek Üzerine! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,779 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Sessizlik ve Dinlemek Üzerine!
Konbuyu başlatan GulsahToptas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Harun
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
1. Sessizlik, dinlemek demektir.

2. Sessizlik, kendini ve başkalarını dinleyebilmektir.

3. Kendimi dinlemeyi öğrendiğim zaman, başkalarını da dinleyebilirim.

4. Dinlemek, açık olmak demektir.

5. Kendimi sessizliğe açmaya başlıyorum. Tamamen içime dönüp dış etkilerden uzaklaştığımda kendi içimde bir alan yaratıyorum.

6. Sessizliğin bu durağanlığında kendi ebedi benliğimle bağlantı kuruyorum.

7. Sadece beni iyileştiren, kendimi daha iyi hissettiren düşüncelere sahip olmayı arzuluyorum.

8. Ancak içimde sessiz olduğumda huzur, sevgi ve güçle dolabiliyorum.

9. Ancak sessizlikte kendimi dinleyebilirim. Dinlersem kendimi anlarım.

10. Dinleme, unutulmuş bir sanattır.

11. Ruhun anadili, sessizliktir.

12. Sessizlik iyileştiricidir. Endişeler ve sancılar dinleyebildiğimizde iyileşebilir. Kızgınlık hastalığının ilacı, hoşgörüdür; düş kırıklığı sancısınınki umut, öç almanın ve kindarlığın ilacı ise affediciliktir.

13. Sessizliğin aynasında kendi aslolan benliğimizi görürüz.

14. Kendi kendimizi dinlememiz gereklidir.

15. Dinlemek yakınlık yaratır, yakınlık da arkadaşlığın gerçekleşmesini sağlar. Arkadaşlık olmadan hayat nedir ki?

16. Zihninizde sessizlik yaratmayı öğrenin ki ruhunuzda huzur gelişsin.

17. İçsel olarak sessiz kalmak için çok düşünmeyin. Kendinize güvenin. Başkalarına güvenin. Hayata güvenin. Göründüğünden daha kolaydır bu.

18. Sorunları sessizlikte izleyin, düşünün ve sonra karar verin.

19. Kötü hislerin ve geçmiş kederlerin yok olmasına sessizlikte izin verebilirsiniz.

20. Sessizlik kalbinizi sakinleştirir. O ruhun yaralarını iyileştiren bir merhem gibidir.

not:alıntıdır.

B

bloodelf

Kullanıcı
23 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
1. Sessizlik, dinlemek demektir.
2. Sessizlik, kendini ve başkalarını dinleyebilmektir.
3. Kendimi dinlemeyi öğrendiğim zaman, başkalarını da dinleyebilirim.
4. Dinlemek, açık olmak demektir.
5. Kendimi sessizliğe açmaya başlıyorum. Tamamen içime dönüp dış etkilerden uzaklaştığımda kendi içimde bir alan yaratıyorum.
6. Sessizliğin bu durağanlığında kendi ebedi benliğimle bağlantı kuruyorum.
7. Sadece beni iyileştiren, kendimi daha iyi hissettiren düşüncelere sahip olmayı arzuluyorum.
8. Ancak içimde sessiz olduğumda huzur, sevgi ve güçle dolabiliyorum.
9. Ancak sessizlikte kendimi dinleyebilirim. Dinlersem kendimi anlarım.
10. Dinleme, unutulmuş bir sanattır.
11. Ruhun anadili, sessizliktir.
12. Sessizlik iyileştiricidir. Endişeler ve sancılar dinleyebildiğimizde iyileşebilir. Kızgınlık hastalığının ilacı, hoşgörüdür; düş kırıklığı sancısınınki umut, öç almanın ve kindarlığın ilacı ise affediciliktir.
13. Sessizliğin aynasında kendi aslolan benliğimizi görürüz.
14. Kendi kendimizi dinlememiz gereklidir.
15. Dinlemek yakınlık yaratır, yakınlık da arkadaşlığın gerçekleşmesini sağlar. Arkadaşlık olmadan hayat nedir ki?
16. Zihninizde sessizlik yaratmayı öğrenin ki ruhunuzda huzur gelişsin.
17. İçsel olarak sessiz kalmak için çok düşünmeyin. Kendinize güvenin. Başkalarına güvenin. Hayata güvenin. Göründüğünden daha kolaydır bu.
18. Sorunları sessizlikte izleyin, düşünün ve sonra karar verin.
19. Kötü hislerin ve geçmiş kederlerin yok olmasına sessizlikte izin verebilirsiniz.
20. Sessizlik kalbinizi sakinleştirir. O ruhun yaralarını iyileştiren bir merhem gibidir.
yazı için teşekkürler.. hepsi çok anlamlıydı..

E

elifhanim

Kullanıcı
30 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
yurtdisi
Cok guzel emegine saglik sessizlik benim icnde cok önemli
sezsizlik kendini yenilemektir
,sessizlik bayatlanmis düsüncelerin sifirlanmasidir.
sessizlik benim icin gecenin derinlikleri ,ormanlarin yesilliklerinde kaybolup kendini bulmak demektir

tesekürler

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Aslında sessizlik bir arayıştır...
Kendini bulma,bilme,duygularımızı adlandırma arayışı.
Bazende sadece düşüncesizlik halidir,çünkü beyin ve bedenen o kadar çok yoruluyoruz ki bazen farkında olarak bazen olmayarak...
Ve vücudumuz sinyal veriyor dinlen biraz/benide dinle....

A

adem71

bazı zamanlarda sessizlik  konuşmadan daha iyidir bazı insanlar vardırkisusmaları konuşmak demektir buda tefekkürdür  sessiz gemiyi okumanızı tavsiye ederim .Arkadaşımıza teşekkürler

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Evet Adem71; bazı insanların susmaları daha iyi ama burada ki yazıda anlatılmak istenen;
Kişinin kendisini dinlemesiyle alakalı :)

T

Takvim

Kullanıcı
8 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
zonguldak
Teşekkürler Gülşah. Sessizlik çoğu zaman gerçekten ihtiyaç. Ben daha iyi duyumsayabilmek, hayatı anlamı içinde pozitif kanala geçmek için meditasyonu uygalamaya başladım. Herkeze tavsiye ederim yüksek benliğinize ulaşacak daha huzurlu olacaksınız.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Çok güzeldi sessizlikte bu yazıyı okumak

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com

Sessizlik kendini korumanın güçlü bir şeklidir. Kendinizi stresli hissettiğinizde, zor durumda kaldığınızda ya da huzur ihtiyacı içerisinde olduğunuzda  kendinize  sessizlik armağan edin.

SESSİZLİK,“olmak” ve “yapmak” arasındaki dengeyi bulma yetisini kazandırır. İlk ve öncelikli olarak “insanoğlu” olduğumuzu sık sık unutur, yaşayan robotlar haline geliriz.

SESSİZLİK, kendi zihniniz içerisinde neler olup bittiğini gözlemlemenizi sağlar ve öz farkındalığınızı artırır. 

SESSİZLİK, meşgul bir zihne dinginlik ve sükunet getirir.

SESSİZLİK, içsel bilgeliğinizin sizinle konuşmasını sağlar ve gerçekten nelere değer verdiğinizi tekrar keşfetmenize yardımcı olur.

SESSİZLİK, yaratma gücünüzü keşfetmenize izin verir. Düşüncelerinizin arasında ve arkasında olandır. Düşüncelerinizi yaratmak ve fikirlerinizi şekillendirmek için kullandığınız bilincin enerjisidir.

SESSİZLİK, zihninizi tazeleyip canlandırarak, sizin için tekrar düzenler. Hayatınızın yoğunluğu içinde size bir nefes alma alanı yaratır.

HER GÜN KENDİ KENDİNİZE SESSİZLİĞİ ARMAĞAN EDİN VE SESSİZLİĞİN YAŞAMINIZDA YARATTIĞI FARKI DENEYİMLEYİN.

Meditasyon Sitesinden alıntıdır.

D

DonJuan

sessizlik .
sanırsam biraz da yalnızlık demek :)

teşekkürler paylaşım için .

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Gülşahcım;
Paylaştığın iki yazıda çok güzel,teşekkürler....

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Bu aralar sıkça yaptığım bişey ama etraf pek rahat bırakmıyor,
neyin var ne oldu niye içine kapandın diye.
rahat rahat bi kendimizide dinleyemiyoruz yavv...
Onların olmasıda ayrı güzel bu sayede beni nekadar önemsediklerini farkediyorum
ama en çok hata yaptığım zamanlar kendimden en çok uzaklaştığım ve kendi sesimden çok, başkalarının sesine kulak verdiğim anlardır o yüzden daha çok gömülür oldum bu aralar kendi sessizliğime.

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Sessizlik iyidir. Daha da iyisi onca gürültünün içinde yine aynı sessizliğe ulaşabilmektir. Ortamdan kendini soyutlamak, etrafta konuşulanları duymamak. Buna yüksek konsantrasyon deniyor sanırım. Örneğin bazen bi konu üzerinde yoğun bir şekilde çalışırken etraftakilerin konuşmalarını ya da size seslenmelerini duymazsınız. Hayal kurarken de olur bu. Birden uyanırsınız otobüstesiniz ya da derste.Asıl sessizlik budur bence.