”SANKİ HER ŞEY ÜZERİME GELİYOR” DEDİNİZ Mİ?

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde Codex tarafından oluşturulan ”SANKİ HER ŞEY ÜZERİME GELİYOR” DEDİNİZ Mİ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 30,474 kez görüntülenmiş, 76 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı ”SANKİ HER ŞEY ÜZERİME GELİYOR” DEDİNİZ Mİ?
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan 0zLem
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
efsane_18' Alıntı:
Korsan' Alıntı:
Her şey değilde insanlar üzerime üzerime geliyor bu aralar.
Du bakalım eyüp sabrımı var bende nedir anlamadımki.
BENDE AYNI BANA YOLLASANA O SABIRDAN AZCIK BORÇ İSTİİM BAK
Keşke verilebilir bir durum olsada dilediğiniz kadar verebilsem.
Ama bu zamanla gelişen bir durum insan için.
Zamanından önce olmuyor anlaşılan.
Üzüldüm durumunuza umarım en kısa zamanda sabır ihtiyacı duymayacagınız insanlarla olursunuz diyesim geldi.

T

tugba 44

Kullanıcı
26 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
16
bu aralar benimde hersey ustume ustume geliyor offff :mad:

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Başlık bana bir sözüğ hatırlattı:

Herşey üzerime geliyor diyorsanız yanlış şeride/yola girmiş olabilirsiniz.

Aslında bu sıkıntının bize vermek istediği bir mesaj vardır:Hayatınıda değişmesi gereken birşeyler var.
Daha önceleri birşey kötü gittiği zaman bunun bir silsile şeklinde diğer şeyleri etkileyeceğine inanırdım.Yani her etki bir tepkiyi ve her tepki başka bir tepkiyi doğuracaktı.
Daha sonraları bu bakış açısının insanı kapana kıstırmaktan başka bir işe yaramadığını farkettim.
Herşeyin üzerimize geldiği olduğu gibi durumlarda,artık sadece "Her şerde bir Hayır vardır" diyorum.
Bu bakış açısı olayları belli bir süreliğine akışına bırakmak anlamına geliyor ve yaşamınıza devam ediyorsunuz.
Sonraki süreçte diyalektik yaşamın gereği olarak güzel şeylerle de karşılaşıyoruz.
İnsan hayatta en büyük acıyı durduğu zaman yaşar.
Geçmişe takıldığında yaşar.
O yüzden hayata anlık bakmasamda,bazen hayatı biraz da olsa akışına bırakmak gerektiğini düşünüyorum.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
longcoming' Alıntı:
Başlık bana bir sözüğ hatırlattı:

Herşey üzerime geliyor diyorsanız yanlış şeride/yola girmiş olabilirsiniz.

Aslında bu sıkıntının bize vermek istediği bir mesaj vardır:Hayatınıda değişmesi gereken birşeyler var.
Daha önceleri birşey kötü gittiği zaman bunun bir silsile şeklinde diğer şeyleri etkileyeceğine inanırdım.Yani her etki bir tepkiyi ve her tepki başka bir tepkiyi doğuracaktı.
Daha sonraları bu bakış açısının insanı kapana kıstırmaktan başka bir işe yaramadığını farkettim.
Herşeyin üzerimize geldiği olduğu gibi durumlarda,artık sadece "Her şerde bir Hayır vardır" diyorum.
Bu bakış açısı olayları belli bir süreliğine akışına bırakmak anlamına geliyor ve yaşamınıza devam ediyorsunuz.
Sonraki süreçte diyalektik yaşamın gereği olarak güzel şeylerle de karşılaşıyoruz.
İnsan hayatta en büyük acıyı durduğu zaman yaşar.
Geçmişe takıldığında yaşar.
O yüzden hayata anlık bakmasamda,bazen hayatı biraz da olsa akışına bırakmak gerektiğini düşünüyorum.
Yazdıklarına katılmamak mümkün değil.
Paulo Coelho'nun Beşinci Dağ Kitabının başındaydı sanırım bir söz vardır; eğer hep aynı sorunlarla karşılaşıyorsak yada benzeri şeylerle,ders almaz ve aynı hatayı yapmaya devam edersek;tüm evren bir ders alana kadar yine aynı şeylerle karşımıza çıkarmış yani ders alıp yola devam edene kadar. :)

A

adonisHorus

Kullanıcı
5 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Günahını Azapla Yaşayanlar Anne RAhminDen Gözü Açık Olanlar isteklerinizi Dilde değil Savaşarak başarabilirsiniz ...
Ki tecrübe kötülükle dogan en güzel şeydir ... Sakin ve soguk kanlı olmak gerek bu durumlarda ...  ;)

V

vedatylcn

Kullanıcı
23 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
güzel bi yazı teşekkürler. enerjimizi yüksek tutmak duygularımızı kontrol altına almak başta zor gibi gelsede sonuçları görünce o zorluk unutulup gidiyor benzer benzeri çeker demiş yazıda çok doğru bi tanım bence mutsuzluk mutsuzluğu çeker o yüzdn bazı şeyleri kontrol altına alıp mutlu olamayı denemeliyiz zaman geçtikçe mutluluk hayatınıza gelio zaten..

Ç

çocuk

Kullanıcı
2 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Nevşehir
herkes zamn zamn bunları der ;
sanki her şey üstüme geliyor...
hiç kimse beni anlamıyor..
çok yalnızım....
vs....vs....vs...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
”SANKİ HER ŞEY ÜZERİME GELİYOR” DEDİNİZ Mİ?
Ters şeride girmişim ben yav,ondanmış herşeyim üzerime gelmesi.
Bende diyorum neden herşey herkes bana sellektör yapıo geceleri,gündüzleride korna sesinden müzdaripim.
Neyse sorunu buldum,ilşk kavşakta bir u dönüşü yapıcam,hayatı yaşamı insanları kendi şeridinde takip edicem.

Tahankyou sabah sabah, öpüldünüz  :-*

longcoming

longcoming

Kullanıcı
10 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
Adana
Bir anekdotu aktarmak istiyorum.Yorum sizlerin:

Trafik şeridinin farklı olduğu bir ülkeye gezmeye giden bir yurttaşımız,ters şeride girmiştir.
Yolda ilerledikçe,herkesi suçlar."Bunların hepsi yanlış şeritte gidiyor diye.
Çok zaman geçmeden geldiği ülkede trafik şeridinin farklı olduğunu farkeder.Ve şeridini değiştirir.

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Bu aralar bende ters şeridim yaa u dönüşü yapmamada izin vermiyolrki bi kendıme kalsam... Nasıl çıkacağım ben bu işin içinden :( :( :(

A

akılmelek

Kullanıcı
1 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Konya
rapci931.tr.gg
hatice' Alıntı:
dogru ama ya insanın yapmak isteyipte yapamadığı seyler hep moralini bozuyor.Bende onlardanım
her zaman öyle diil kötü gidince hırslanıp iyi yapmak için uğraşan milyonlarca kişi var...

S

sasa1990

Kullanıcı
24 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
bir an için kızmamak gerekir sonradan pişman olmayalım...yazı için teşekkürler gerçekten güzel

Y

YKMZ

Kullanıcı
23 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
ankara
GERÇEKTEN BAZEN BÜTÜN KÖTÜ OLAYLAR ÜST ÜSTE GELİYO.VE O ANDA POZİTİF ENERJİYLE DOLMAM İMKANSZ.İYİ BİŞİ OLSA BİLE ONU KÖTÜ BİŞEYMŞ GİBİ  ALGILIYORUM.BİLİNÇALTI İŞTE...

B

blgn

Kullanıcı
1 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ÇOK GÜZEL BİR PAYLAŞIMDI ÖNCELİKLE TEŞEKKÜR EDERİM..
''ÇARESİZSENİZ''ÇARE SİZSİNİZ''DEMİŞ BİR FİLAZOF?DÜŞÜNÜN...KİM ÜZEBİLİR SİZİ,SİZDEN BAŞKA?.KİM DOLDURABİLİR İÇİNDEKİ BOŞLUĞU SİZ İSTEMEZSENİZ VE SİZ HAZIR DEĞİLSENİZ?.KİM YIKAR,YIPRATIR SİZİ,SİZ İZİN VERMEZSENİZ....
ONUN İÇİN ÇARESİZSENİZ ÇARE''SİZSİNİZ..!!!! ;)

0

0zLem

Kullanıcı
7 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
0
aDaNa
nehir' Alıntı:
çok zor bu özlem abla.insanın duyguları gizlemesi saklaması kontrol altına alması.sanki herşey üzerime geliyr dedğim bir hafta geçiriyorum.Herşey herkes beni geriyor.  :’(
Saygılarımla
katılıyoRum  :(