Kişisel Gelişim Eğitimi

”SANKİ HER ŞEY ÜZERİME GELİYOR” DEDİNİZ Mİ?

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde Codex tarafından oluşturulan ”SANKİ HER ŞEY ÜZERİME GELİYOR” DEDİNİZ Mİ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 28,798 kez görüntülenmiş, 76 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı ”SANKİ HER ŞEY ÜZERİME GELİYOR” DEDİNİZ Mİ?
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan 0zLem
S

smyye

Kullanıcı
1 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
ana sayfada buna benzer bir yazı vardı.su kristallerini bozmamak diye.çok doğru tespitler.ben öyle çabuk sinirlenmem ve olayları akışına bırakırım genelde.herşey olacağına varırr bir şekilde. bu yüzden kendini fazla yıpratmanın gereği yok diye düşünüyorum.önemli olan arkadaşın da dediği gibi hayatımızdaki olumsuzluktan dersler çıkarabilmek ve onlarla güçlü olmayı öğrenmek..
teşekkürler codex.güzel bir paylaşımdı.

Ö

ösgee

Kullanıcı
23 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
giresun
:)yazınız için gerçekten teşekkür edrim pozitif düşünce gücüne inanıyorum İYİ DÜŞÜNÜRSEN İYİ OLUR :)
herşey sabah kalkıp aynada kendinle yüzyüze geldiğinde başlar yapmamız gereken şey gülümsemek:D ve güne gülerek başlamak GÜLMEYİ YAŞAMIMIZDAN EKSİK ETMEYELİŞM LÜTFEN UNUTMAYALIMKİ GÜLMEK BULAŞICIDIR SİZ GÜLÜN ÇEVRENİZDEKİLERDE GÜLSÜN

G

greenhome

Kullanıcı
6 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
paylaşımın için teşekkürler biliyorum ki herşey beynimizde bitiyor  kontrol bizde iş kendimizi kontrol edebilmekte ;D

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
ösgee' Alıntı:
GÜLMEYİ YAŞAMIMIZDAN EKSİK ETMEYELİM LÜTFEN UNUTMAYALIMKİ GÜLMEK BULAŞICIDIR SİZ GÜLÜN ÇEVRENİZDEKİLERDE GÜLSÜN
çok güzel söylemişsin özge hnm

O

okendigelen

Kullanıcı
15 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
şartlar ne olursa olsun olaylara pozitif bakmayı öğrenmek lazım.Ozaman işin gidişatının değiştiğini görebiliriz.Çünkü düşünce neyse ve neye meyilliyse o yönde ivme kazanıyor.

E

emreyenicag

Kullanıcı
28 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
KONYA
siz istemedikten sonra kimse sizi üzemez ama siz üzüntüye yatkınsanız yapacak bişi yok.....

A

arslanxxx

Kullanıcı
23 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
antepp
güzel bir yazı. Bende de genelde olumlu veya olumsuz olaylar üst üste gelir. İlginç bi durum  ???

Z

zeynepayik

Kullanıcı
24 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Benimde çok oluyor arkadaşlar ama böyle düşünceler musallat olduğunda hemen olumlu frekansa geçiyorum. Belki o anlık siliyorum o düşünceleri ama tekrarlıyor ve ben yoruldum artık frekans değiştirmekten. Tamamen geçirmem için ne yapmam gerek bilmiyorum. :(

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
cok güsel bi yazı,Teşekkürler Codex..

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
hayatımıza mutluluğu  gülümsemeyi iyiliği hoşgörüyü sevgiyi ekelim suyu eksildikce su verelim, güneşte tutalım ve topraktan çıkışını izleyelim büyüdükce büyüsün yemyeşil olsun.... unutmayalım ne ekersek onu biçeriz... :)

M

mltm

Kullanıcı
20 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
herkesin mutlaka olmuştur  belli zamanlarda ,hani bunaldıgımız anlar olur ya,böyle durumlarda aklına gelir,herşey üstüme geliyor denilir,yalnız kalmış gibi hissedilir,etrafımızda bizi duyan yokmuş,hatta fark eden yokmuş gibi olur,,

gülmek hep beraber olsun bizlerle,, :)

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
bu yazıyı okumak cok iyi geldi cünkü tamda hersey beni mi buluyor dediğim o günlerin içindeydim... paylasım için saol ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
”SANKİ HER ŞEY ÜZERİME GELİYOR” DEDİNİZ Mİ?
Her zaman diyorum özelliklede son dönemlerde daha bir fazlaca demeye başladım.
Demekle yetiniyorum kendi adıma.
Dedirttiriyor şartlar konum olaylar kişiler vs vs vs kendi gücümün farkındayım fakat yetmiyor bazen.
Bakalım belki dahada güçlenirim ileride her şey üstüme gelmeye cesaret edemez bir zaman sonra belki ne bilim öyle işte

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Harika bir paylaşım...
Çok teşekkürler.
Özellikle;

...sıradan bir gün, her şey olağan bir şekilde ilerliyor bu sırada bir arkadaşızla fikir ayrılığı içine giriyorsunuz ama bu sefer öfkelenmek, bağırmak çağırmak vs. yerine, kendi içinize dönerek ” beni bu denli öfkelendiren ne?” sorusunu soruyorsunuz. Çünkü her öfkenin altında yatan mutlaka bir korku enerjisidir. Belki karşızdaki kişi sizin ”güçsüzlük korkunuza” ya da ”değersizlik korkunuza” bastı, ya da tüm bunların yanı sıra size aynalık yaptı. Her ne yaptıysa bunu bulmanız gerekiyor.
bence ekleyecek hiçbir şey yok!

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Yazıyı okuyunca aklıma hemen şu geldi:
İşim gereği günde çooook fazla insanla iletişim halindeyim ve dikkat ettim,devamlı öfkelenen,en ufak şeyde bağıran kişilerin işleri de hep aksi yönde geçiyor.
Konuda geçen soruya gelince kendimden  örnek vermek isterim;
annem le hiç anlaşamayız ve devamlı bir döenm tartışma halimdeydik...kavgalarımız oldu,birbirimzi kırdık...
Kavga sonunda hep derdim " neden ben,neden buları çkmek zorundamıyım " diye...
Malum hep yazdım buradanda ,farkındalığımı buldutan sonra anladım ki karşımızdakini değiştirmemiz imkansız kendi davranışlarımı değiştirdim.
Sonuç,artık kavga etmiyoruz :)

S

seca

Kullanıcı
1 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
harika bir kıyaslama yapılmış codex teşekkrler bu güzel paylaşım için...

her iki paragrafı okuyunca insan mutlaka kendinden birşeyler buluyor...

ama genellikle ilk paragrafta diyebilirim...çünkü çok öfkeli ve negatif tutumlar sergileyebiliyoruz en basit olaylarda bile...

düşünme yetisini neden negatif enerji salgılamadan kullanmak aklımıza gelmiyor ::)

sevgiyle kalın :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Gülşah' Alıntı:
Malum hep yazdım buradanda ,farkındalığımı buldutan sonra anladım ki karşımızdakini değiştirmemiz imkansız kendi davranışlarımı değiştirdim.
Sonuç,artık kavga etmiyoruz :)
Gayet mantıklı vesselam.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ufak bir soru sorsam?
Münakaşaların nedeni neydi? Yani sonuçta davranışlarını değiştiren sensin, karşındakinin dediklerini kabul etmiş görünüp susarak olur, ki bu kabullanmiş görünmektir, dürüst bir davranışmıdır? En çok kendine elbette?
Bir de, ben değiştim derken, daha önce kabul etmediğin şeyleri mi kabullenmeye başladın?