Osmanlı ve Çin İşkenceleri

• Konbuyu başlatan Feveran Estomp
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde Feveran Estomp tarafından oluşturulan Osmanlı ve Çin İşkenceleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 33,313 kez görüntülenmiş, 109 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Osmanlı ve Çin İşkenceleri
Konbuyu başlatan Feveran Estomp
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ZamanZede
K

Kristal

bu yaratıcı işkence yöntemlerini bulmak için epey kafa yormuşlardır sanırım :(

U

UğurOnur

Kullanıcı
1 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Fare olayı bence daha feci bir işkence  :eek:
O değilde hep çin işkencesi çin işkencesi der dururduk ama Osmalı'da kullanılan
yöntemler çin işkencesi yanındaa.....daha beter...Ama sahiden hiçbir tarih kitabında
buna benzer şeyler okumamıştım.Osmanlı müslüman bir imparatoluk olduğu için
bu işkence yöntemlerini kullanmış olma ihtimalleri çok düşük...

A

ayben

UğurOnur' Alıntı:
Fare olayı bence daha feci bir işkence  :eek:
O değilde hep çin işkencesi çin işkencesi der dururduk ama Osmalı'da kullanılan
yöntemler çin işkencesi yanındaa.....daha beter...Ama sahiden hiçbir tarih kitabında
buna benzer şeyler okumamıştım.Osmanlı müslüman bir imparatoluk olduğu için
bu işkence yöntemlerini kullanmış olma ihtimalleri çok düşük...
Katılıyorum aklıma takılanda bu aslında benim yani ne bileyim inancı gereği yapamazar diye düşündüm ama tabi inancı olmayanlarda olabilir ve bende hiç bir kaynakta rastlamadım bunlara acaba bunları nerden temin ettiniz ???

K

Kristal

İmparatorlukta olsa işkence denmese de cezalar vardı mutlak.Öldürülen bazı kimselerin çuval içinde denize atıldığını okumuştum ben.Bu sadece bir örnek...

U

UğurOnur

Kullanıcı
1 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
olabilir...
Adam öldürülmüyo demiyoruz..Ama işkence yapıldığına katılmıyorum.
İslamiyete aykırı bir olay.Adam öldürme şeriatta hükümlerle belirtilmiştir.
Ki osmanlı imparatorluğu zamanında adaletle yönetilmiş.Müslüman ve gayrı müslim
olanlara ayrım hiç yapılmamış...O şekilde işkenceye tabi tutulacak bir insanın çok feci
bişey yapmış olması lazım.Örneğin ;tecavüz......Bir kadına yada çocuğa tecavüz eden bir
insan bu işkenceleri hakediyor demektir...

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Sevr anlaşması ile ülke topraklarını sömürgelere altın tepside sunan Osmanlı Devleti değilmiydi.. Bence gerçek olma ihtimalleri var..

B

bıldırcın

yapmayın allah aşkına ecdadımız bu kadar gaddarmıydı dünya üzerinde insan hakları yasasını ilk kabul eden osmanlıdır ayrıca herbiri evliya makamında olan padişahlar adam öldürmemiştir demiyorum ama bu kadar zalim olabileceklerini düşünmüyorum...

C

Conqueror

arkadaşlar yapmayın Allahaşkına. kuru kuru rivayetlerle kulaktan dolma bilgilerle tarihinizi yargılamayın. osmanlı da her büyük imparatorluk gibi sevapları da günahları da olan bir devletti. lakin bu tarz saçmasapan yakıştırmalarla böyle bir devleti yaftalamayalım. bir arkadaş kazıklı voyvodanın osmanlıdan öğrendiğini falan yazmış. bu kadar da ham bilgilerle kendi geçmişimizi karalamayalım. böyle konularda eleştirirken lütfen biraz sağlam kaynaklardan bilgi sahibi olarak eleştirin. yoksa dünya üzerinde ermeni soykırımı denen şeyi bize dayatmaya çalışanlardan hiç bir farkımız kalmaz.

C

Conqueror

ayrıca sevgili feveran estomp arkadaşım . sen dağılmış bir ülkenin son halini artık nasıl bir ruh haliyle işkencelerle bağdaştırabildin anlayamadım. yani sevr anlaşması ile ne alakası var bu işkencelerin. seviyeli eleştiriden maksadım da bu. biraz insaf lütfen.

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Conqueror' Alıntı:
ayrıca sevgili feveran estomp arkadaşım . sen dağılmış bir ülkenin son halini artık nasıl bir ruh haliyle işkencelerle bağdaştırabildin anlayamadım. yani sevr anlaşması ile ne alakası var bu işkencelerin. seviyeli eleştiriden maksadım da bu. biraz insaf lütfen.
Demek istediğim bunu yapmazdı şunu yapmazdı demeden önce biraz düşündürmek.. Hayatta herşey mümkün.. Ayrıca ben karalama yada buna benzer bir sıfatla varyasyon yaratmıyorum.. Ben sadece okuduğumu sizinlede paylaşmak istedim.. Yanlış diyorsanız yanlıştır saygı duyarım(Kişisel olarak).. Ama bunu evrenselleştirmeyelim lütfen.. 

tigerlook21

tigerlook21

Kullanıcı
3 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
işşşşşş ken-ce    gerisi hikaye 

Allah tarafından emredilmeyen bişşşşey..bunlar nihayete varan  türden, ölüyor netice...İşşşşkencenin kralı öbür tarafta bence ( ahirette, sınırsız, NON STOP! ) şşşşşşş ;)

K

Kristal

Genç Osman'ın nasıl öldürüldüğünü bilmeyen yoktur sanırım...Ecda da iftira atmak değil kimsenin niyeti.

M

mupare

Kullanıcı
8 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
ist
osmanlı döneminde idam edilecek adamın yanı başında bir sac hazırlanırmış ve bu sac allttan verilen ateşle iyice kızdırılırmış...kafası kesilen adamın kafasını kestikten hemen sonra bu saca bastırırlarmış...sıcaktan dolayı kan beyinde 2 saniye kadar dolaşacağı için adama yerde duran cansız bedeni son defa gösterilirmiş...

2- suçlunun derisini yüzüp denize atarlarmış...(acıyı tahmin edin artık)

3- suçlu ortası delik bir sandalyeye cıplak bir şekilde oturtulurmuş...bu delik yere içinde fare olan bir kase yerleştirilirmiş...ve kaseyi alttan yavaş yavaş ısıtırlarmış...tabiki sıcağa dayanamayan fare çıkacak biyer bulamayınca suçlunun makattan kemirmeye başlayıp en son ağzından çıkarmış...

4- suçlu güneşin altına ellerinden bağlı biş şekilde yatırılırmış...suçlunun saçları kazınıp kafasına deve derisi geçirilirmiş...deve derisi güneşte eriyip suçlunun kafasına yapışırmış...saçlar deve derisi yüzünden dışarı doğru çıkamayıp içeri doğru çıkmaya başlarmış...bir süre sonra saçların kafatasını delmesiyle beyne ulaştığı anda adam ölürmüş...

5- suçlunun sığabileceği bir çukur kazılır ve suçluya tıkabasa yemek yedirilirmiş...dışkısını da o çukura yapmak zaorunda kaln adam bir süre sonra dışkılarının bedenini çürütmesiyle ölürmüş...
inanmak istemiyorum ama paylaşmakta istedim alıntıdır.

Y

yel_kovan:)

Kullanıcı
3 Kas 2006
En iyi cevaplar
0
0
Ank
Ay hepsi çok kötü ama delirerek ölmek istemem :'(

U

UğurOnur

Kullanıcı
1 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Ya arkadaşlar öyle de bir düşünün bakalım bir insanın o işkenceyi
haketmiş olması için nasıl birşey yapmış olması lazım...Bugün bakın
21. yüzyılda islam ülkelerinden birinde hangisinde hatırlayamıyorum
bir çocuğa tecavüz eden adama ne yapıyorlar biliyormusunuz ;
Bir sırık alıyorlar uzun bir sırık adamı sırığa geçiriyorlar.Sırık adamın
kafasından çıkıyo...Gaddarca diyebilirsiniz ama bana göre o adama az  bile
o işkence...Kafasını kesip kızgın saca atmak en iyisi...O ve benzeri şeyleri
yapan insan olamaz zaten...Bir insana da O TÜR İŞKENCELER YAPILMAZ...İnsandan
bozmalara yapılır o işkenceler...

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Kime yapılır ya da ne gibi insanlar yapar tartışamam ama o zamanlar da çok büyük suçlar vardı.. Hainlik gibi.. Yorum yapan herkese teşekkürler..