OLASILIKSIZ....(Kontrolun kimde olduğunu merak ediyorsanız?)

• Konbuyu başlatan berrak
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde berrak tarafından oluşturulan OLASILIKSIZ....(Kontrolun kimde olduğunu merak ediyorsanız?) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 15,563 kez görüntülenmiş, 48 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı OLASILIKSIZ....(Kontrolun kimde olduğunu merak ediyorsanız?)
Konbuyu başlatan berrak
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan siyah
B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
'Olasılıksız demek yetersiz kalacaktır. İnsanı adeta büyüsü altına alan bu hikayede Adam Fewer, bilim, felsefe, entrika ve maceradan ortaya bir başyapıt çıkarmış.'
Clive Cussler

'İlk cümleden itibaren bağlanıp kaldım; sayfaları, floş royal tutturmaya çalışan bir kumarbazın kartlarını açtığı gibi çevirdim. OlasılıkSız, insanı düşündüren matematik teorilerini ve maceranın albenisini dahice birleştiren, okura Michael Chrichton ce Robert Ludlum'u hatırlatan bir kitap. Gerçekten kaçırılmaması gereken bir zevk. '
Ben Mezrich, 'Mekanı Batırmak' ve 'Çirkin Amerikalılar'ın yazarı

'...hikayenin sonunda, bir yandan şizofreninin gerçek nedenlerini düşünürken, bir yandan da tek bir hareketin bir insanın hayatını ne kadar değiştirebileceğine şaşırıyor olacaksınız. 'OlasılıkSız', beğeneceğinize gözümüz kapalı iddiaya girebileceğimiz bir kitap.
People

Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir arkadaşınızı düşünerek uyandınız. Bir saat sonra, onunla sokakta karşılaştınız. Sizce bu sadece bir tesadüf mü, yoksa çok daha farklı bir anlamı olabilir mi?
Siz hiç Loto'da büyük ikramiyeyi kazanmadınız. Ama birileri kazanıyor. Hem de sürekli! Onlar sizden daha mı şanslılar?

Şans nedir gerçekten? İçinizde bütün parayı kırmızıya yatırmanız gerektiğini söyleyen bir his var. Bu his bir öngörü müdür? Yoksa daha fazlası mı?

Yolda gidiyorsunuz. Kafanızı çevirip yandaki küçük parkta baktınız ve bir anda bu anı daha önce de yaşamış olduğunuzu hissettiniz. Evet, Deja Vu. Sizce nedir Deja Vu; Geçmiş mi, rüya mi yoksa geleceği mi görüyorsunuz?

Eğer siz de kontrolün kimde olduğunu merak ediyorsanız, 'OlasılıkSız' tam size göre bir roman..  8) 8) 8)

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
çok üzgünüm berrak başlığını görmeden açtım..
hemen taşınmasını sağlayacağım...
tekrar afedersin...:(

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
aaa hiç sorun değil olabiliyor bazen lütfen üzülmeyin  :'( :'( 

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
tanıtım yazısını okumam kitabı almam için beni anında cezbetmişti...
şiddetle tavsiye ediyorum arkadaşlar....
paylaştığın için teşekkürler berrak
ve anlayışın içinde teşekkürler;)
tekrar özür dilerim...

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
ben bu kitabı okuduktan sonra neyi düşündüm biliyomusunuz bir zincir gibi birbirimize bağlıyız benim başıma gelen olay bilmem nerdeki bir çocuğa yada birilerine şans getiriyor birileri için bişeylerin başlangıcı yada sonu olabiliyor yada şöyle söyleyim dünyadaki herşey birbiri ile bağlı  :) parçalar asla kopmuyor ... herşeyin bir nedeni ve sonucu var kitap bunu çok sürükleyici bir dille anlatmış okumanızı öneririm :-[

S

sehla

Kullanıcı
5 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
gerçekten ilginç bir kitaba benziyor en kısa sürede edinmeye çalışacağım teşekkürler  ;)

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
berrak' Alıntı:
ben bu kitabı okuduktan sonra neyi düşündüm biliyomusunuz bir zincir gibi birbirimize bağlıyız benim başıma gelen olay bilmem nerdeki bir çocuğa yada birilerine şans getiriyor birileri için bişeylerin başlangıcı yada sonu olabiliyor yada şöyle söyleyim dünyadaki herşey birbiri ile bağlı  :) parçalar asla kopmuyor ... herşeyin bir nedeni ve sonucu var kitap bunu çok sürükleyici bir dille anlatmış okumanızı öneririm :-[
evet berrak kesinlikle haklısın.. benzer durumları bende düşündüm kitaptan önce de düşünüyordum ama kitabı okuduktan sonra aldığım karar değişikliklerinin bir başkasının hareketi ile doğru orantılı olduğuna ve farklı sonuçlar doğurduğuna şimdi daha bir inanır oldum :D

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
crnkcclr' Alıntı:
berrak' Alıntı:
evet berrak kesinlikle haklısın.. benzer durumları bende düşündüm kitaptan önce de düşünüyordum ama kitabı okuduktan sonra aldığım karar değişikliklerinin bir başkasının hareketi ile doğru orantılı olduğuna ve farklı sonuçlar doğurduğuna şimdi daha bir inanır oldum :D

;) ;) ;)

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Henüz okumadım ama çok merak ettiğim bir kitap.Bilgi verdiğiniz için teşekkürler:)

A

anti hümanist

Kullanıcı
31 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
the secret'ı okuduktan sonra buna gerek var mı? yok yani hepsi aynı çekim yasasından mı bahsediyor?

ben henüz bir şey çekebilmiş değilim de :)

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
anti hümanist' Alıntı:
the secret'ı okuduktan sonra buna gerek var mı? yok yani hepsi aynı çekim yasasından mı bahsediyor?

ben henüz bir şey çekebilmiş değilim de :)

bilmem ben ikisinide okudum birbirinden farklı diye düşünüyorum ama tercih sizin  :'(okumaktan kaybetmessiniz

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İlginç bir kitap gibi! Ama böyle şeylere girmek beni korkutuyor açıkçası, çok düşünüyorum sonra hayattan kopuyorum:) ama yine de okuyacağım merak ettim gerçekten. Teşekkürler paylaşımın için berrak.

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
meça' Alıntı:
ben kitabı okudum ve bişi anlamadım.iğrenç. meça :'(
tabbiiii zevkler ve renkler farklıdır ama ben iğrenç olarak değerlendiremiyorum  b u arada kitaplara böyle kötü muameleden hoşlanmıyorum ne kadar kötü olursa olsun sonuçta kitap yazmak için bu insanlar  emek harcıyorlar öyledeğilmi ve belirli bi bilgi birikimleri yada araştırmaları var bu yüzden emeklerine saygı duyuyorum ve okumak isteyen arkadaşların kitabın içeriğini tekrar gözden geçirmelerini istiyorum .... teşekkürler....

B

berrak

Kullanıcı
28 Tem 2007
En iyi cevaplar
0
0
pembe...
dideM' Alıntı:
İlginç bir kitap gibi! Ama böyle şeylere girmek beni korkutuyor açıkçası, çok düşünüyorum sonra hayattan kopuyorum:) ama yine de okuyacağım merak ettim gerçekten. Teşekkürler paylaşımın için berrak.

merak etmeyin arkadaşım hayattan kopmuyorsunuz ve çok çok düşünmüyorsunuz ama olayların neden sonuç ilişkilerini kitapla kıyas yapıyorsunuz okadar buda hoş bencee ;) okuyun bişey kaybetmessiniz.....

T

turna233

Kullanıcı
17 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
adana
ben çok merak ettim bu kitabı.almadan yapamıcam :) ama 4 kitabı birden okuyabilirmiyim ki ? :)

K

Kristal

Yeni bitirdim,anlatıldığı gibi sürükleyici.
Maceranın içinde hissettim kendimi.
Edebi değil ama okuyucu sıkmayan akıcı bir dille yazılmış.

E

efsun

Kullanıcı
23 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
ankara
arkadaşlar bende şuan " olasılıksız" ı okuyorum 160. sayfadayım olaylar müthiş enteresan bir şekilde gelişiyor ve ben kitaba çok bağlandım.Kesinlikle tavsiye ediyorum.