Okuduğumuz Kitaplardan En Beğendiğimiz bölümler...

• Konbuyu başlatan emine38
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde emine38 tarafından oluşturulan Okuduğumuz Kitaplardan En Beğendiğimiz bölümler... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 223,110 kez görüntülenmiş, 518 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı Okuduğumuz Kitaplardan En Beğendiğimiz bölümler...
Konbuyu başlatan emine38
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Codex
S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Eğer yaşam bir yolsa her zaman yokuş yukarı giden bir yoldur.

:dusun

Yokuş yukarı tırmanmayı pek sevmemde:) merdiven kullansam olurmu:)

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
" Sırrım konusunda sessizliğimi korrursam benim eserim olur;eğer ağzımdan kaçırırsam ben onun esiri olurum.Sessizlik ağacında huzur meyveleri yetişir." ( schopenhauer)

bugünü yaşama arzusu/ ırvın yalom

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
gkcv' Alıntı:
o zaman senin için asansörü çalıştıralım daha kolay olur :)
Olur valla neden olmasın ..Asonsörde camlı olsun yukarı çıkarken manzarayı seyretmek istiyorum..

R

roze

GulsahToptas' Alıntı:
" Sırrım konusunda sessizliğimi korrursam benim eserim olur;eğer ağzımdan kaçırırsam ben onun esiri olurum.Sessizlik ağacında huzur meyveleri yetişir." ( schopenhauer)

Çok güzelmiş. Tşkler Gülşah ;)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Gerçekçi sayılmasa bile yapılabileceklerdenbir tanesi,kişinin büyük güçlerce korunduğuna inanmasıdır...Bu inaç sonucunda "Bana bir eşy olmaz "anlayışı gelişir...

...Irvın D. YALOM..Varoluşçu psikoterapi...

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
roze' Alıntı:
GulsahToptas' Alıntı:

Çok güzelmiş. Tşkler Gülşah ;)
ırvın yalom bütün kitaplarını okudum,harika bir yazar ve terapisttir...paylaşımın için teşekkürler gülşah.. ;)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
"Arzularımız o kadar şiddetlidir ki bazen birbirimizi parçalamak isteriz.Ama topluluk duygusu bizi durdurur.Lürfen not edin : işte bu , neredeyse ahlakın tanımıdır."

Nietzsche , Güç istenci...

R

roze

su perisi' Alıntı:
"Arzularımız o kadar şiddetlidir ki bazen birbirimizi parçalamak isteriz.Ama topluluk duygusu bizi durdurur.Lürfen not edin : işte bu , neredeyse ahlakın tanımıdır."

Nietzsche , Güç istenci...
;)

S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Gerçekçi sayılmasa bile yapılabileceklerdenbir tanesi,kişinin büyük güçlerce korunduğuna inanmasıdır...Bu inaç sonucunda "Bana bir eşy olmaz "anlayışı gelişir..
.

...Irvın D. YALOM..Varoluşçu psikoterapi...
Sırrım konusunda sessizliğimi korrursam benim eserim olur;eğer ağzımdan kaçırırsam ben onun esiri olurum.Sessizlik ağacında huzur meyveleri yetişir." ( schopenhauer)

teşekkürler hepsi birbirinden güzel sözler

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
"yetenek başkalarının ulaşamadığı hedefi vuran nişancı gibidir;dahi ise başkalarının göremediği bir hedefi vuran bir nişancı."

schopenhauer

K

Kristal

Hem aşk geçici bir deliliktir,bir yanardağ gibi patlar ama sonra yatışır.Hızını aldığı zaman şuna karar vermelisin.Acaba kökleriniz birbirine karıştı,ayrılmayacak kadar kaynaştı mı?
İşte sevgi budur.Sevgi soluk soluğa kalmak,yürek çarpıntısı,ezeli tutku sözleri vermek,günün her saatinde  çiftleşmeyi arzulamak demek değildir.Bu aşık olmaktır sadece,her budala birine  tutulabilir.Sevgi, aşk ateşi sönünce geriye kalan duygudur;hem bir sanat hemde bir kaza...

Yüzbaşı Corelle'nin Mandolini-Lois de Bernieres

E

erhan1067

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
öncelikle böyle bi başlıka açtığınız için size teşekkür ederim...hep burada olacağım ::)
''ölümün eşiğinde
mermer yontuyorsun,
mezarını düşüneceğine
hala evler kuruyorsun.'' HORATİUS

kitap adı Denemeler  yazar Montaigne

E

erhan1067

Kullanıcı
6 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
"ruhlar alemi kapalı değildir.Aslında senin duyguların kaplı ve ölüdür.Haydi çömez,fani kalbini hiç irkilmeden,sabahın kızıllığında yıka."

Goethe'nin muhteşem yapıtı Faust'tan bir pasaj

G

gkcv

Kullanıcı
10 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
bilimser.blogspot.com
Barışın olabilmesi için önce büyük bir savaş verilmelidir. O nedenle gerçek bir "barışçı" önce iyi bir "savaşçı" olmalıdır

Doğan Cüceloğlu- Savaşçı

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
erhan1067' Alıntı:
"ruhlar alemi kapalı değildir.Aslında senin duyguların kaplı ve ölüdür.Haydi çömez,fani kalbini hiç irkilmeden,sabahın kızıllığında yıka."

Faust'u okuma fırsatım olmadı:( bulamıyorum ki:(

Şimdi yine üzüldüm ya:(

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
faust gerçekten okunması gereken bir eser ama ara ara açılıp da tekrar okunacak bir kitap bence.

paylaşım için teşekkürler.

S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
yetenek başkalarının ulaşamadığı hedefi vuran nişancı gibidir;dahi ise başkalarının göremediği bir hedefi vuran bir nişancı."

schopenhauer
'ölümün eşiğinde
mermer yontuyorsun,
mezarını düşüneceğine
hala evler kuruyorsun.'' HORATİUS

kitap adı Denemeler  yazar Montaigne

bunlar çok güzel teşekkürler
bu arada superisi böyle bir konu açtığın için kendi adıma bende sana teşekkür ederim

''Biz düşüncelerimizin efendisi , ruhumuzun kaptanıyız ,(Çünkü)düşüncelerimizi kontrol etme gücüne sahibiz.''
Napoleon Hill ( Düşün ve Zengin Ol)