Mustafa Kemal Atatürk`ün en çok hangi özelliğine hayransınız ?

• Konbuyu başlatan Gozde
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mustafa Kemal Atatürk kategorisinde Gozde tarafından oluşturulan Mustafa Kemal Atatürk`ün en çok hangi özelliğine hayransınız ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 26,298 kez görüntülenmiş, 57 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mustafa Kemal Atatürk
Konu Başlığı Mustafa Kemal Atatürk`ün en çok hangi özelliğine hayransınız ?
Konbuyu başlatan Gozde
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan .Mor.

Mustafa Kemal Atatürk`ün en çok hangi özelliğine hayransınız ?

• Vatan ve millet sevgisi

Kullanılan: 40 51.9%
  • Üstün zekası

Kullanılan: 41 53.2%
  • Bilime ve akıla önem vermesi

Kullanılan: 27 35.1%
  • Cesaretli, alçak gönüllü ve kararlı olması

Kullanılan: 28 36.4%
  • Çağdaş ve özgür düşünceli olması

Kullanılan: 24 31.2%
  • Görev ve sorumluluk bilinci olması,çalışkanlığı

Kullanılan: 14 18.2%
  • Topluma ve halka saygılı olması

Kullanılan: 9 11.7%
  • Irk, din, dil gibi konularda ayrımcılık yapmaması

Kullanılan: 13 16.9%
  • Sorunlara dönük ve gelişmeye inançlı olması

Kullanılan: 12 15.6%
  • Demokrat ,Erdemli ve uygar olması

Kullanılan: 11 14.3%

• Kullanılan toplam oy
    77
H

hayalhane

BEN OYLAMA YAPMADIM.ÇÜNKÜ HANGİSİNİ İŞARETLİYECEĞİME KARAR VEREMEDİM.BEN ATATÜRK'ÜN BÜTÜN ÖZELLİKLERİNE (üstün zekasına,ileri görüşlülüğüne,orduları komuta kabiliyetine vs.) HAYRAN BİR TÜRK'ÜM

S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bütün özelliklerine hayranım ... Atamı diğer liderlerden ayıran en büyük fark da bu değil mi? Liderlik vasıflarının hepsini üzerinde toplamış olması...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Günaydın paşam.
Ankette hepsi şıkkı yok.

Mustafa kemal'in az'ı yada çoğu yok her özelliğine hayranım.
Bu nitelikleri okumak güzeldi..

S

spiritualsigns

ATAM bu gün her nedense önünde her zaman olduğu gibi saygıyla eğilmek istiyorum.... Bir Türk genci olarak biz hala varız ATAM.... Meziyetlerini meziyet edindik... Düşüncelerin yaptıkların bizimdir ATAM... Sahibiyiz hepsinin....

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Hala "Izindeymişiz" sadece bazılarımız mesaaiye kalmış.
Hele şu iznimiz bir bir bitsin.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Atatürkten sonrası için derin bi offf çekmek istiyorum

H

hayalhane

vallahi ben hiç oylamaya bakmadım seçeneklere bakmadan tümünü işaretledim ama 3 den fazla seçenek işaretlenmiyo,ben oylama yapmayacam o halde,çünki bütün sayamadığım özelliklerinide işaretlemiyorum :mad: :mad: :mad: :mad:

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
ATATÜRK Türkiye Cumhuriyetini kurmuş ama     

Taa 20 Ekim 1927'de ülkenin içerisine düşebileceği bu günkü durumunu görmüş ve

."Cebren ve hile ile aziz vatanın kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakru zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir. "

demişti..
Fazla söze gerek var mı?

H

hayalhane

bence hiç söze gerek yok,Ata zamanında yaptığı devrimler şimdi konuşuyo zaten

zamanında bir üniv. öğrencisi;Atam size diktatör diyorlar doğrumu,demiş

ATA;eğerki ben diktatör olsaydım bunu bana soramazdın demiştir,söze ne hacetvar ??? ???

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
hayalhane' Alıntı:
ATA;eğerki ben diktatör olsaydım bunu bana soramazdın demiştir,söze ne hacetvar i
Evet ..gerçekten çok güzeldi: )
Ayrıca da ATATÜRK'e diktadör diyenler(varsa eğer ) önce bir Stalin i ,Hitler'i Mussolini'yi çözsünler ...

H

hayalhane

crt' Alıntı:
hayalhane' Alıntı:
ATA;eğerki ben diktatör olsaydım bunu bana soramazdın demiştir,söze ne hacetvar i
Evet ..gerçekten çok güzeldi: )
Ayrıca da ATATÜRK'e diktadör diyenler(varsa eğer ) önce bir Stalin i ,Hitler'i Mussolini'yi çözsünler ...
evet bencede,ayrıca musolini (baş harflerini gıcığına küçük yazıyorum,yoksa böle şeylere dikkat ederim) adoft hitler gibileri hem darwinist hemde insan dışı düşündükleri insan atası mahlukatlardan bile daha gerifirler,ben bunlara illet oluyom yav,heleee heleee darwin denen maymun var ya ona :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

F

Flamingo

Kullanıcı
31 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Ben en çok azmine hayranım Ata'mızın.
Yokluktan varlığa gitmeyi seçmiş ve bir milleti de bu yola gitmeye teşvik etmiş...
Ne büyük bir azimdir bu...

H

hayalhane

hiç aklım almıyo,millet ayağında papuç,hybesinde kuru ekmeği,sırtında yeleği yokken iki kuruş para berebilmek için çocuğunun kursağındaki lokmayı kesip orduya vermiş,babane diyen olmamış

ATAMIZ BUNU BAŞARDI AHALİ HANGİ İNSAN BECEREBİLİR BUNU AKLIM ALMIYO,bu vatan hainleri milletin azmini neden görmiyo ayhu aklım almıyo
:'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

S

sinos

Kullanıcı
9 Kas 2008
En iyi cevaplar
0
0
İçel
vatan ve millet severliği özgür düşünceli olması ve topluma saygılı olması

H

hayalhane

zamanında bir genç Atatürk e
size diktatör diyorlar paşam der
Ata;Eğer ben diktatör olsaydın bunu bana soramazdın.der :)

N

neslican

Kullanıcı
1 Tem 2010
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
inanın 3 seçenek için 3 saat düşündüm.. ama her defasında ''yok yok bu özelliğini daha çok seviyorum''diyerek kaldım..  her üç seçenek için 3er tane daha eklense yinede onu anlatmaya yetmez diye düşünüyorum.. Şükürler olsun ki dünya çapında 100 yılda 1 rastlanan bir dahi,ülkemize nasip oldu..

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Mustafa Kemal Atatürk'ün  kurduğu (saltanatsız-sultansız )bu ülkeyi geri götürme gayretinde olanların izne ayrılma zamanı gelmiştir..!
Bu kadar tatil yeterli artık gaflet ve delaletten kurtulmanın.. Bilime ve akıla önem veren .. Çağdaş ve özgür düşnceyi  benimsemenin zamanıdır ..

M

.Mor.

Kullanıcı
21 Kas 2012
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Aslında hepsi. :) ama özellikle üç tanesi söylenecekse şunları söylüyorum.
Bilime ve akıla önem vermesi.
Çağdaş ve özgür düşünceli olması.
Irk din dil gibi konularda ayrım yapmaması.