Mustafa Kemal Atatürk`ün en çok hangi özelliğine hayransınız ?

• Konbuyu başlatan Gozde
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mustafa Kemal Atatürk kategorisinde Gozde tarafından oluşturulan Mustafa Kemal Atatürk`ün en çok hangi özelliğine hayransınız ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 26,297 kez görüntülenmiş, 57 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mustafa Kemal Atatürk
Konu Başlığı Mustafa Kemal Atatürk`ün en çok hangi özelliğine hayransınız ?
Konbuyu başlatan Gozde
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan .Mor.

Mustafa Kemal Atatürk`ün en çok hangi özelliğine hayransınız ?

• Vatan ve millet sevgisi

Kullanılan: 40 51.9%
  • Üstün zekası

Kullanılan: 41 53.2%
  • Bilime ve akıla önem vermesi

Kullanılan: 27 35.1%
  • Cesaretli, alçak gönüllü ve kararlı olması

Kullanılan: 28 36.4%
  • Çağdaş ve özgür düşünceli olması

Kullanılan: 24 31.2%
  • Görev ve sorumluluk bilinci olması,çalışkanlığı

Kullanılan: 14 18.2%
  • Topluma ve halka saygılı olması

Kullanılan: 9 11.7%
  • Irk, din, dil gibi konularda ayrımcılık yapmaması

Kullanılan: 13 16.9%
  • Sorunlara dönük ve gelişmeye inançlı olması

Kullanılan: 12 15.6%
  • Demokrat ,Erdemli ve uygar olması

Kullanılan: 11 14.3%

• Kullanılan toplam oy
    77
G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
Birgün Müslüman memleketlerinden birinde (Mısır'da) bağımsızlık davası için çalışan liderlerden biri, Mustafa Kemal'i görmeye gelmişti. Kendisine:

-"Bizim hareketin de başına geçmek istemez misiniz?" diye sordu.

Olabilecek şey değildi ama insan yoklamalarını pek seven Mustafa Kemal:

-"Yarım milyonunuz bu uğurda ölür mü?" diye sordu.

Adamcağız yüzüne bakakaldı.

-"Fakat Paşa Hazretleri yarım milyonumuzun ölmesine ne lüzum var? Başımızda siz olacaksınız ya..."

-"Benimle olmaz beyefendi hazretleri, yalnız benimle olmaz. Ne vakit halkınızın yarım milyonu ölmeye karar verirse, o zaman gelip beni ararsınız."

diyerek;
başarılarını kendine değil, ülkesi uğrunda canını vermeye hazır aziz halkına bağlayacak kadar alçak gönüllü önderimizin siz hangi yönüne hayransınız ? 

NEDEN  ?

Dip Not : Ankette verilebildiği üzere en fazla 3 şıkı seçtikten sonra, "BEYİN FIRTINASI" yaratmak adına seçtiğiniz şıkları -kendinizce- NEDENiNi? sorgular ve açıklarsanız anket amacına varacaktır.

İlginiz için şimdiden teşekkürler.

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Hepsi diye bir seçenek neden yok..  :mad:

S

syn

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bir de ileri görebilen dünyaya dar pencereden bakmayan bir lider olmasına

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
3 Oy hakkımı da kullandım.. Anket için çok teşekkürler..

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
'Benim naçiz vücudum nasıl olsa bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ebediyen yaşayacaktır.'

Biliyor musunuz Bugün bu sözü çok daha iyi anlıyorum.
Bu söz öylesine söylenmiş bir söz değil. O Türkiye Cumhuriyeti'nin yaşaması için bugünlerimizi bile görerek önlemleri almış.

Söylediklerin arasında anlayamadığımız daha neler vardır kim bilir atam?

K

Kristal

Vatan ve millet sevgisi:Halkı ve vatanı bir bütün olarak görebilen,milletinin refahı için bu uğurda mücadele eden eşsiz insan.

Üstün zekası:planlama yeteneği,problem çözme yetisi,geleceği görebilme,ilkeleri uğruna savaştan korkmayan kişiliği.

Bilime ve akıla önem vermesi:Aydınlanma ve çağdaşlaşmanın,karanlıktan çıkmanın,akıl ve bilimle olabileceğini görebilen bu amaçla ilime önem veren deha.

Sıralayabileceğim çok şey var,  ben oyumu kullandığım 3 maddeyi yazdım sadece.Elbette bunlar ATAM için kafi değil.Kelimeler de yetmiyor şunu diyebilirm ki sevgisi her geçen gün büyüyor.

Çok teşekkürler Gözde.

D

deniz514

Kullanıcı
19 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ben ona hayranlığımı 3 seçenekle sınırlandıramıyorum maalesef..Her özelliği farklı güzel her özelliği insanı  kendine hayran bırakıyor...Ve bu gün tekrar allaha şükrediyorum  öyle harika bir insanı Türk milletine nasip ettiği için..İyiki bizdensin MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.. :)

A

alparslan

Kullanıcı
2 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
benim en sevdiğim özelliği türk milletine has olan bütün özellikleri taşımasıydı
:)

K

Kristal

Vahdettin 21 Ocak'ta İngiltere'den güvence istemek üzere Damat Ferit 'i Carlthorpe'a gönderir ve kendisine 5 Şubat'ta bu güvence verilir. Aynı Damat Ferit yüksek komiserlik danışmanlarından Hohler 'e 5 Mart 1919 günü "Bütün umudunun Allah'ta ve İngiltere'de olduğunu... istedikleri herhangi bir kimseyi tutuklamaya hazır olduğunu" bildirir. Sadrazam Damat Ferit 30 Mart 1919'da yüksek komiser De Robeck 'i ziyaret ederek ''Babası Abdülmecit 'in onu (Vahdettin'i) İngiliz devletine ve İngilizlere dostluk duygularıyla yetiştirdiğini, bugün takip ettiği amacın Osmanlı hükümetini, İngiltere devletine mutlak bir teslimiyetle bağlamak olduğunu'' söyler ve sultanla birlikte Osmanlı Devleti'ni bir İngiliz sömürgesi yapmayı amaçlayan bir proje hazırladıklarını ve sunmak istediklerini ilave eder. Padişah, Atatürk'ün Samsun'a çıkışından 1.5 ay sonra Amiral Calthorp'a ''Osmanlı İmparatorluğu 15 yıl süreyle İngiliz sömürgesi olmalıdır'' önerisinde bulunur.
Bunlara rağmen Mustafa Kemal'de görebilmiş geleceği.
Ne güzel. :)

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konunun Vahdettin olduğunu sanmıyorum.
Atatürk'ün hangi özelliğini beğendiğimizi soruyorlar.

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Master , konumuz tarihi dersler değil , Ata'mızın hangi özelliğini beğendiğimizdir.. Konuşma tarzınıza dikkat edin.. Anket kaldığı yerden devam ediyor..

B

bıldırcın

Üstün zekası....
Bilime ve akıla önem vermesi...
Cesaretli, alçak gönüllü ve kararlı olması...
Teşekkürler Gözde  :)
Aslında herkesin de söylediği gibi üç seçenek ona olan hayranlığı anlatmaya yetmez..

G

gasbodin

ben atamızın üstün zekasını seviyorun atamız öyle bir zekaya sahipki her şeyi öyle ince ayrıntısına kadar düşünürmüş ve öyle karar verirmiş . en basit atamız dogum tarihini kimseye söylememiş neden kutlanmasın diye . şimdi  ATATÜRK ,ün dogum günü nü kutlasak kesin dinsiz ve putperes der bü baştakileri

B

baharat

Kullanıcı
21 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
3 oy kullandım ama bence  hepsini tek gecerim

A

AnaliZ

Kullanıcı
1 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mustafa Kemal Atatürkün hayran olduğum özellikleri bu anketteki 3 şıkla sınırlı kalamaz bu yüzden en güzeli hiçbirini seçmemek...

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Oylama yaptım fakat seçtiğim seçnekleri buraya almak istemedim.Çünkü gönlümden hepsi geçti.
Fazla söze gerek yok,yaptıkları orta da :)

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
bende seçemedim bencede hepsi tabiki

M

Murky

Kullanıcı