KIŞKIRTILMIŞ ERKEKLİK BASTIRILMIŞ KADINLIK

• Konbuyu başlatan nesrin nur
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kitap Önerileri kategorisinde nesrin nur tarafından oluşturulan KIŞKIRTILMIŞ ERKEKLİK BASTIRILMIŞ KADINLIK başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,659 kez görüntülenmiş, 28 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kitap Önerileri
Konu Başlığı KIŞKIRTILMIŞ ERKEKLİK BASTIRILMIŞ KADINLIK
Konbuyu başlatan nesrin nur
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GulsahToptas
N

nesrin nur

Kullanıcı
28 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin

KIŞKIRTILMIŞ ERKEKLİK BASTIRILMIŞ KADINLIK;
                                            YAZARI:Dr.Erdal ATABEK

Başımızı kaldırmamız gerekiyor.
    Bize öğretilen yanlışlara karşı başkaldırmamız gerekiyor.
    Bize söylenen yalanlara karşı başkaldırmamız gerekiyor.
    Sevginin ayaklar altına alındığı bir çıkar dünyasında bizim daha çok başkaldırmamız gerekiyor.
    Duygularımızı korumak için,duygularımızı geliştirmek için,duygularımızı açıklamak için daha çok başkaldırı gerekiyor.
    Hayatın gözüne içtenlikle bakmalıyız.
    Hayatı sevdiğimizi söylemekten korkmamalıyız.
    Kendimizi savunmak hayatı savunmaktır.
    Elimizi sevdiğimiz elin üstüne koymaktan korkmamalıyız.
    Korkulacak olan,giderek yapay bir insan olmaktır.
    Elimizi hayatın elinin üstüne koyalım.
    'Seni seviyorum 'diyelim.
    'Seni ben seviyorum,bu sevgi benim özgürlüğümdür,bunu duyduğum sürece seveceğim.'
                                              *  *  *

YAZARIN YORUMU:

Bu kitabın okunuşundan,sevilişinden mutlu oldum.
    Her zaman söylerim,ben kendisi için yazan biri değilim.Yazdıklarımı insanlar için yazıyorum.Onun içinde okunması,anlaşılması,sevilmesi beni mutlu ediyor.
    Okuyanlardan duyduklarım da beni mutlu etti.Çoğunu tanımadığım,telefon ettiklerinde adlarını da sormadığım kadın okurum,"kitabı okurken duyduklarını,düşündüklerini anlattılar" :
    -Kitabınızı okurken sanki sizinle konuşuyormuş gibi oldum.Siz karşımda oturuyormuşsunuz da benimle konuşuyormuşsunuz duygusunu aldım.
    -Yazdıklarınız benim yaşadıklarımı dile getiriyor.Sizi okurken sanki beni tanıyormuşsunuz,duygularımı biliyormuşsunuz gibi bir duyguya kapıldım.
    -Kadınların içinde yaşadıkları koşulları,duyguları,sıkıntıları bu denli bilmenize hayret ettim.Bir erkeğin kadın dünyasını anlaması beni şaşırttı doğrusu.
    Bütün bunlar mutlu etmekten öte,beni düşündürdü,duygulandırdı.
    "Kadınlar kendi dünyalarında ne kadar yalnız?" diye düşündüm.
    "Toplumsal iletişimimiz ne kadar kopuk,"diye düşündüm.
    Sadece kadınlarımız değil,gençlerimiz de bu durumda.Genelde insanımız bu durumda.Toplumsal iletişimimiz kopuk.Herkes kendi kişisel dünyasında kendi yaşama uğraşını vermek zorunda bırakılmış.
    Ama bunu yazgımız olarak kabul edemeyiz.
    Kabul edemeyiz,çünkü yazgı değil.Bu kopukluk yazgı değil,insana değer vermemekten kaynaklanan bir çarpık yapı,bir bozuk düzen.

İşte karşı çıkmamız gereken budur.
    Umutsuzluğa umutla karşı çıkmalıyız.
    Sevgisizliğe sevgiyle karşı çıkmalıyız.
    İnsansızlığa insanla karşı çıkmalıyız.
    Haksızlığa haklarımızla karşı çıkmalıyız.
    Karanlığa ışıkla karşı çıkmalıyız.
    Yazgıya bilinçle karşı çıkmalıyız.
    Ben bunun için yazıyorum,siz bunun için okuyorsunuz.
    Yazdıklarım sizin okumanızla anlam kazanıyor,zenginleşiyor,güçleniyor.
    İnsanı insan yapan başka nedir ki?

DR.ERDAL ATABEK

N

nesrin nur

Kullanıcı
28 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
   selam arkadaşlar;okuduğum ve etkilendiğim kitaplardan birisidir.sevgili bayan arkadaşlarım mutlaka okumanız gereken bir kitap,içinde kendinizi bulacaksınız,yaşadığınız duygusal problemlerin köküne ineceksiniz ve evet işte bu diyeceksiniz.kendinizi ve karşı cinsinizi çok daha iyi anlayacaksınız.
   ve baylar;sakın kitap size uzak görünmesin.hepiniz yaşadığınız ilişkilerde anlaşılmadığınızı hissetmişsinizdir ve bu kızları veya kadınları anlamak zor demişsinizdir.karşı cinsinizin ne yaptığını ve neden yaptığını kestiremediğiniz anlar olmuştur.evet diyorsanız bu kitabı okumalısınız,o zaman bayanları daha iyi tanıma ve anlama fırsatı yakalayacaksınız.
   yaa beyler biz o kadar da gizemli değiliz ,kafanız karışmasın :)
   yorumlarınızı bekliyorum hepiniz sevgiyle ve mutlu kalın...

G

glad

Kullanıcı
30 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
sevgili nesrin nur senin yazdıklarını okumak keyif verici .bu kitabı genç kızlığımda okumuş ve çok etkilenmiştim.şimdi sen bunu dile getirince çok sevindim.umarım dediğin gibi erkek arkadaşlarda okur.secret hakında da yorum yaptım o kitabı pek sevmemiştim.ama galiba olaya farklı bir açıdan bakmaya çalışıp tekrar okuyacağım.en azından insandaki pozitif düşünceyi tetikleye bilir .tanıtım ve yorumlarn için teşekkürler.mutlu,sağlıklı ve sevdiklerinle kal.

N

nesrin nur

Kullanıcı
28 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
  sevgili glad;
  yorumun için çok teşekkürler,ilgilenmene ve kitabı daha önce okumuş olmana sevindim.
  "secret" için gösterdiğin hassasiyet ve önem için ayrıca teşekkür ederim,bende senin yorumlarını okumaktan keyif alıyorum,iyiki armıza katıldın arkadaşım.
  sevgiyle ve mutlulukla kal her zaman :)

K

Kardelen

bende okkucammmmmmm :)) merak ettim tşkler paylaşım için

N

nesrin nur

Kullanıcı
28 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
  rica ederim kardelen_87,paylaşım için buradayız.sana keyifli okumalar dilerim. :)

G

glad

Kullanıcı
30 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
sevgili nesrin nur yazdıklarımı beğendiğin ve cevap yazdığın için ayrıca teşekkürler.hoşbulduk.bu sitede olmak ve sizin gibi insanları tanımak mulluk verici

K

Kardelen

haklısın nesrin nur tşk ederim en kısa sürede okucam canım :)

N

nesrin nur

Kullanıcı
28 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
  sevgili arkadaşım glad;
  aynı duyguları paylaşıyorum seninle,benim içinde burada olmak ve senin gibi değerli arkadaşları tanımak çok sevindirici.
  sevgiler :)  :)  :)

N

nesrin nur

Kullanıcı
28 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
kardelen_87' Alıntı:
haklısın nesrin nur tşk ederim en kısa sürede okucam canım :)
  keyifle okuyacağına inanıyorum canım,bu kitaptan sonra ben bile kendimi daha iyi tanıdım ;) :) :)

G

glad

Kullanıcı
30 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
Sevgili nesrin nur bahsettiği bu kitab hakkında birkaç cümle daha eklemek isterim.okumakyı düşünenleri teşvik amacıyla.mutlaka okunması gerktiğine inanıyorum.Günlük hayatımızda bize anlamsız görünen davranışların asıl kaynağını bulacağımıza inandığım bu kitabı mutlaka okuyun.kitabın içinden bir kaç pragraf da ben yazmak istedim.umarım değerlendirirsiniz.
DÜN VE BUGÜN BİRARADA
    Dünü ve buğünü birarada yaşıyoruz.Birarada içiçe,altalta üstüste.
    Neyin dünden kaldığı,neyin bu günden geldiği belli olmuyor.
     Kabuğumuzda çağdaşı yaşıyoruz,içimize gelenekler sinmiş.
     Yarını konuşurken içimize gelenekler sinmiş.
     Kadınları haklı bulmak çağdaş,yanımızdaki kadının hakkını tanımamak geleneksel.Erkeklerimiz de öyle yapıyor.
     Kadın haklarını istemek çağdaş,bizim ki bundan hoşlanmaz demek geleneksel.kadınlarımızda öyle yapıyor.
     İki değer sistemide içimize yerleşiyor.İkisini de birlikte yaşıyoruz.Kimi zaman birine göre davranıyoruz, kimi zaman öbürüne göre.
     Şaşıtıcı insanlar görmemiz bundan .Şaşırtıcı erkekler şaşırtıcı kadınlar.
      Hepinize sevgilerimi sunuyorum ve bu kitabı alıp okumanızı diliyorum.esen kalın  :) :)

N

nesrin nur

Kullanıcı
28 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
ilgine teşekkürler tülay,şimdiden keyifli okumalar dilerim  :)

N

nesrin nur

Kullanıcı
28 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
sevgili arkadaşım glad;
  gösterdiğin ilgi için çok teşekkürler,kitabı okumuş birinden destek görmek çok güzel,iyi ki buradasın seni tanımak beni çok sevindirdi.
  zaten bu sitenin en güzel taraflarından biri de güzel arkadaşlık ve dostluklar paylaşmamızı sağlaması.aynı çizgide yürüyen,aynı duygu ve düşünceleri paylaşan,kişisel gelişimle ilgilenen bir dolu insanı burada birleştiriyor,bu site sayesinde devamlı görüştüğüm arkadaşlarım ve dostlarım oldu,halen de görüşüyorum,bu çok mutluluk verici :)
  ayrıca izmir'den katıldığını gördüm.ben izmir aşığıyım yaşamak istediğim tek şehir orasıdır.daha çok ortak noktalarımız çıkacak sanırım,ne güzel mutluluk duyuyorum,sevgiyle kal canım arkadaşım  :)  :)  :)

G

greenhome

Kullanıcı
6 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
çok merak ettim kitabı ve mutlaka okumak istiyorum teşekkürler paylaşımın için :) :)

G

glad

Kullanıcı
30 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
izmir
sevgili nesrin nur dediğin gibi daha çok şey paylaşacağa benziyoruz evet.burada seni tanımak benim içinde çok güzel inan.İzmir düşüncen inş.gerçelleşir.Hayattan beklediğin ve istediğn herşey olur inş.düşüncelerin için teşekkürler.sende sevgiyle kal. :) :)