Kim hangi yaşta ne yaptı?

• Konbuyu başlatan Paradoks
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde Paradoks tarafından oluşturulan Kim hangi yaşta ne yaptı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 17,881 kez görüntülenmiş, 51 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı Kim hangi yaşta ne yaptı?
Konbuyu başlatan Paradoks
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Flamingo
P

Paradoks

>>>    Kristof Kolomb Amerika'yı keşfe çıktığı ilk yolculuğunda 50 yaşını çoktan aşmış durumdaydı.

>>>    Pasteur kuduz aşısını bulduğunda 60 yaşındaydı.

>>>    Mimar Sinan, Süleymaniye Camisini bitirdiğinde 70 yaşını geçmişti. Selimiye camisini tamamladığında ise yaşı 80 olmuştu.

>>>    Galileo, ayın günlük ve aylık çizimlerini yaparken 73 yaşında idi.

>>>    Charlie Chaplin, 76 yaşında film yönetmenliği yaparak hala işinin başındaydı.

>>>    Goethe, en büyük eseri Faust'un ölümünden bir yıl önce, yani 82 yaşında bitirmişti.

>>>    Nobel ödüllü Alman doktor Albert Schweitzer 88 yaşında ameliyat yapıyordu.

>>>    Ressam Titian 99 yaşında "Lepanto Savaşı" adlı ünlü tablosunu tamamladı.

>>>    Dört defa İngiltere başbakanı seçilen Gladstone, son kez göreve geldiğinde yaşı 83'tü.

Yaşlanmak bir dağa tırmanmak gibidir. Çıktıkça yorgunluğunuz artar. Nefesiniz daralır ama görüş alanınız genişler.

Beynimiz yeni tecrübeler keşfettiği  (bilgiler ürettiği) sürece insan genç sayılır.

P

purpleduck

Kullanıcı
13 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
o zamanlar insanlar yaşlandıkça bişiler yapıyomuş. ama zaman değişti artık yeni buluşların sahipleri hep 18-19'larında zaten bişiler başarmış en büyük buluşlarını da 25-30 arasında yapmışlar...

P

Paradoks

Bugünümüzün imkanlarını düsündügümüzde bu gayet normal! :)

P

purpleduck

Kullanıcı
13 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
normal ve sinir bozucu bir bakıyosan adam senden 2 yaş küçük ama neler yapmış halbuki kendine bir bakıyosun...

P

Paradoks

Amaa bölee düsünmemelisin o kendi ilgi alanında ilerlemistirr.. SENDE kendi ilgi alanında ilerrrle.. Birisi kanıtlanabilirligi son derece yüksekk ve insanlık tarihinde bir ilk yaratan teori ortaa koması seni kıskanırıp kendini düsük görüosan bu fesatlıktır bencee.. :D

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
teşekkürler..yaslılar hala gec kalmıs deil o zaman...hep derler ya bizden gectı diyee.. :) bunları hatırlatmak lazım onlara :)

D

derman86

Kullanıcı
2 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
derman hayatta çok sıkıntılı ve 21 yaşındaydı

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
sıkıntı :)
kelebekcocuk'a yazdığım cevapla uyuşmaya bilir ama madalyanun arka yüzünden bakmayı dene.. derman86

S

sudenur

Kullanıcı
3 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Alanya
ŞİMDİKİ NESLİN AKLI FİKRİ BAŞKA MUZİPLİKLERDE OLDUĞU İÇİN YENİ İCATLARA PEK FIRSAT KALMIYOR.YAZIK GERÇEKTEN ÜZÜLÜYORUM. FATİH SULTAN MEHMET 12 YAŞINDA PADİŞAH OLUP DEVLETİ YÖNETMEYE BAŞLIYOR BİZLER İSE DAHA GÖZÜMÜZÜ AÇAMIYORUZ. SORUYORUM NE OLACAK BİZİM HALİMİZ ?

A

ayben

bakın size çok katılıyorum ve çok güzel bir örnek vermişsiniz Fatih Sultan Mehmet Han İstanbulu fethettiğinde 21 yaşında idi ve O'nu buna sürükleyen de sadece bir Hadisi şerifti...
hep derim insanın amacı olmalı bu  amaç uğruna savaşmalı Fatih Sultan Mehmet gibi...
birşeyler elde edebilmek için iyi işler yapmak için de yaşın büyük ya da küçük olması önemli değil önemli olan neler kazandığın kazandırdığn maddi ya da manevi...
bu yüzden daha bir emek daha bir gayret içerisinde olmak gerek

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Ayben' Alıntı:
bakın size çok katılıyorum ve çok güzel bir örnek vermişsiniz Fatih Sultan Mehmet Han İstanbulu fethettiğinde 21 yaşında idi ve O'nu buna sürükleyen de sadece bir Hadisi şerifti...
hep derim insanın amacı olmalı bu  amaç uğruna savaşmalı Fatih Sultan Mehmet gibi...
birşeyler elde edebilmek için iyi işler yapmak için de yaşın büyük ya da küçük olması önemli değil önemli olan neler kazandığın kazandırdığn maddi ya da manevi...
bu yüzden daha bir emek daha bir gayret içerisinde olmak gerek
Hm.. sonrasında ise Fatih Sultan Mehmet Annesinin yanına gidiyor diz çöküyor. Anne bak istanbul'u fethettim diyor.
Annesi:
Benim dualarım olmasa sen fethi kazanamazdın diyor.
...

Ne kadar doğrudur bilemem ama bu şekilde biliyorum