Kalem mi olmak isterdiniz? Yoksa silgi mi??

• Konbuyu başlatan hayal_12
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde hayal_12 tarafından oluşturulan Kalem mi olmak isterdiniz? Yoksa silgi mi?? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 12,510 kez görüntülenmiş, 49 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Kalem mi olmak isterdiniz? Yoksa silgi mi??
Konbuyu başlatan hayal_12
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Gül46
H

hayal_12

Siteye üye olduğum günden beri görüyorum ki birçok insan var, yazan, yazılana yazan, yazılanı seven, yazmayı seven.. Hepimiz ayrı dünyalarız aynı dünyalar içinde.. A ile başladık yazmaya ve şekiller çizerek; çeşit çeşit.. A ile başlayan serüven Z ile son buluyordu ve 29 taş döşüyorduk arkamızda.. Yani okuduk, yazdık.. Peki ama niçin?? Tarih yazılanlar sayesinde ayakta.. İyilikler de yazıldı, kötülükler de.. Biz de bu ve benzeri forumlarda okuyor ve yazıyoruz.. O zaman soruyu sormak vakti gelmiştir: "KALEM Mİ OLMAK İSTERSİNİZ GÜZELLİKLER VE İYİLİKLER YAZMAK İÇİN? YOKSA SİLGİ Mİ OLMAK İTERSİNİZ KÖTÜLÜKLERİ SİLMEK İÇİN? YA DA TAM TERSİ Mİ???

H

hayal_12

BENCE kalem olmak daha iyidir.. Dünyadaki güzellikleri yazmak için.. Her kalemin güzeli yazdığı söylenemez elbette.. Bir de kağır var değil mi? Üzerinde her türlü oyunların oynandığı.. yazıların yazıldığı ve silindiği.. Tekrar soruyorum: Siz ne olmak isterdiniz??

K

kabeka

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
16
İstanbul
arkasında silgi olan kalemlerden olmak isterdim  :)
zaten öyleyimde

zaten öyleyizde...

H

hayal_12

Gözde' Alıntı:
kalem olmak isterdim her güzelliğe imza atmak için  ::)
Bence de kalem olmak lazım.. Herkes kalem olmalı; dünya daha yaşamılır bir yer olsun diye.. Buna çok ihtiyacımız var zira...

kabeka' Alıntı:
arkasında silgi olan kalemlerden olmak isterdim  :)
zaten öyleyimde

zaten öyleyizde...
Evet o da güzel.. Hem yazmak hem de yazdığını silmek.. Peki ama her zaman bu kadar kolay olur mu silmek?? BENCE değil! Yazdıklarını silemedi diye yakınan o kadar çok yazar, düşünce adamı, bilimadamı, filizof, KİŞİ var ki...

U

UğurOnur

Kullanıcı
1 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Ben kalem olmak isterdim
Herzaman gerçekleri yazan...
Hayatı herzaman güzel yaşayamadığımız gibi kalemimiz de herzaman
güzel şeyler yazamayabilir.Kanun budur.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
ben hem kalem olup yazmak hemde silgi olmak isterdim hatalarda bizim için ve silmek yani düzeltme şansımız olmalı diye düşünüyorum sonuçta hep yazamayız yada yazarken bazen yanlış eksik veya hatalı yazılabilir nedersiniz?

C

cenk

Kullanıcı
26 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
ıstanbul
ben silgi olamak isterdim  dünyadaki savaşların tarihlerini silmek için sildiğim zaman savaşlar olmazdı kalem olmak isterdim insanlığın daha iyi hayat şartlarında yaşamaları için :)

A

ayben

Aslında iyiliği yazmak için kalem olmakla, kötülüğü silmek için silgi olmak arasında bir fark yok. İkisinde de amaç iyilik yapmak ve insanlara faydalı olmak. Bu yüzden ayrım yapmaktansa ikiside olmak en güzelidir derim. Tercih yapamıyorum ne yazık ki. Yazabiliyorsam eğer güzellikleri, her zamanda güzel ve iyi yazamam ki. Hata yapmak bize mahsus değil midir? Silmeyide bilmek lazım, kendini affettirebilmelisin. Yaptığın hatayı düzeltmeyide bilmelisin. Yani bu durumda her zaman olduğu gibi kalem ve silgi bütünler, teşbihte hata olmaz kuru fasulye ve pilav gibi... Tamamlıyorlar birbirlerini...

Teşekkürler ''hayal''...

K

kamuran

Zor bir seçim, karar vermek için önce hemen yazmadım.  ???
Hayatımı, davranış tarzımı düşündüm, baktım kötü, iyi ne varsa hepsinin bir yeri var. Bu nedenle kalem olmak isterdim. Hatta belki de kötülük yahut olumsuz olaylar sonrasında ne yapıp edip iyi bir şeyler yazmayı isterdim. Her olumsuzluktan sonra bir umudun hep olduğunu kayda alabilmeyi ve işte bunu kalıcı kılabilmeyi isterdim.

C

cnslmst

ben kalem olmak isterdim... yazdığım iyiliklerle daha önceden yazılmış olan kötülükleri silerdim...

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
güsel cevaplar gelmiş...

ben de coğunuz gibi kalem olmak isterdim güsellikleri anlatabilmek için... ve kötülüklerde güselliklerin içinde etkisini kaybedeceğini düşünüyorum...

H

hayal_12

Kalem ya da silgi olmak önemli değil diyeler var.. Kalem olurdum diyenler var.. Silgi olurdum diyenler var.. Hem kalem hem de silgi olurdum diyenler var.. Peki ama yok mu defter olmak isteyen.. Kalemin de silginin de "kendini göstermesi için" deftere ihtiyacı yok mu?? Defter olmazsa kalem neye yarar silgi neye yarar?? Konu genişledikçe cevaplar da güzelleşiyor.. Mesela 'TuNavy', 'kamuran' ve 'ayben'in yorumları çok güzel.. Diğerleri de çok iyi ama bunlar daha çok 'etkiliyor...' Evet, tartışmaya devam...

K

kamuran

Teşekkürler :)
Fakat gerçekten de "...bir umudun hep olduğunu kayda alabilmeyi ve işte bunu kalıcı kılabilmeyi isterdim."
İnsanlar her durumda "umut" sahibi olabilmeli, çünkü bu gerçekten var.

A

ayben

Teşekkürler ''hayal'' ama defter olmak bu biraz karmaşık geldi bana. Defter bizim için yaşadıklarımız olabilir. Tecrübelerimiz, nasıl davrandığımız... Kalemimizle iyilikleri yazarken kendi bedenimize hayatımızıda o şekilde yönlendirebiliriz. Silgilerle belki tamamen yaptıklarımızı telafi edemeyiz ama en azından düzeltebiliriz diye düşünüyorum.
Önce birşeyler yazmak veya en kötü ihtimalle silmek için defter almak lazım haklısın.  ;)

B

bıldırcın

Kristal'e katılıyorum :) bende mürekkep kalem olmak isterdim sadece iyilikleri yazabilen ve kimsenin silemeyeceği bir kalem :) :) Mürekkep kolay çıkmaz çıksa bile izi kalır ;)

C

cnslmst

teşekkürler hayal... yokmu defter olmak isteyen demişsin... ben defter olmak istemem... kalem olmadıktan sonra defter hiçbir işe yaramaz... yazacak defter bulamsam bile o kalemle iyilikleri, güzellikleri insanların yüreğine yazarım... ve o yazdıklarımı hiç bir silgi silemez...

H

hayal_12

Silinmemiş, yazısı tam geçmemiş kağıtlara yazmayı daha çok seviyorum ben.. Yazı üstüne yazı! Lekeleri ayıklamak yerine, onlara küçük yeni lekeler ekliyorum.. Zaten yok ki öyle tertemiz sayfa artık.. Bulduk sanırız kimi zaman ama değil; beyaz kağıt yok! Kara lekelere bulanmış bir zamanın ortasında, hangi beyaz sayfadan bahsediyoruz ki! Ahh işte umutlar.. Bitmeyen tükenmeyen, bizi ayakta tutan umutlar.. Tüm umutlarımı toplayıp benden önce karalanmış defterlere yazıyorum şimdi; tükenen umutların üstüne bina olsunlar diye.. Eski, karalanmış ve silinmiş defterleri tekrar doldurmak ne güzel! Hayatım defter.. karalanmış, pörçük, örselenmiş.. Yeniden başladım yazmaya; eskilerin üstüne.. Merhaba yeni ben! Merhaba saklambaç oynamayı seven, Mavi umutlar, merhaba!