İŞTE AŞKIN FOTOĞRAFI

• Konbuyu başlatan korsan
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Anlık Kareler (Fotoğraf Dünyası) kategorisinde korsan tarafından oluşturulan İŞTE AŞKIN FOTOĞRAFI başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 18,162 kez görüntülenmiş, 64 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Anlık Kareler (Fotoğraf Dünyası)
Konu Başlığı İŞTE AŞKIN FOTOĞRAFI
Konbuyu başlatan korsan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hanedeyim
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
İtalya'nın kuzeyindeki Mantua kasabasında yapılan arkeolojik kazılarda üzerinden 5 bin yıldan fazla zaman geçen ama görenleri bugün bile şaşkına çeviren bir aşkın kalıntıları bulundu. Bir kadın ve erkeğin birbirine sarılmış kemikleri arkeoloji ekibini bile şaşırttı. Kalıntıların bulunduğu kasabanın Romeo ve Juliet'in aşkına konukluk etmiş olması olayın esrarını daha da artırdı.

İskeletlerin bulunduğu bölgenin Cilalı Taş Devri'ne ait bir bölge olduğu sanılıyor. Uzmanlar şimdi buldukları bu kemiklerin gerçek yaşlarını tespit etmeye çalışıyor. Arkeologlar ilk aşamada erkeğin herhangi bir nedenle öldüğünü, kadının ise onun yanına uzanarak intihar ettiği tahmininde bulundu. Ancak esrarı laboratuvar çalışmaları çözecek.

Valdaro Nehri yakınlarında yapılan kazının lideri Elena Menotti, daha önce böyle bir şeyin bulunmadığını söyleyerek "Bu eşsiz bir görüntü" dedi. Menotti, daha önce buna benzer buluş yapıldığını ancak kemiklerin bir anne ile çocuğuna ait olduğunu vurguladı.

Daha önce birçok kazıda çalıştığını söyleyen Menotti, "Bu işi 25 yıldır yapıyorum, Pompei de dahil bir çok ünlü kazı alanında çalıştım. Ancak daha önce hiçbir şey beni bu kadar heyecanlandırmamıştı. Bu bulduğum en özel şey" dedi.

ROMEO VE JULIET'E Mİ AİT

5 bin yıl önce Mantua bataklık bir bölgeydi ve bir çok nehrin kesişme noktasında yer alıyordu. Avcılık ve balıkçılıkla hayatını devam ettiren halkın yaşadığı bu bölgenin bir diğer özelliği ise Romeo ve Juliet'in hikayesine de evsahipliği yapması.

Kitapta, Romeo düşmanı Tybalt Capulet'i öldürmek üzere Mantua'ya gittiğinde Juliet'e aşık olmuştu. Kasabanın tarihin en büyük aşklarından birine ev sahipliği yaptığı düşünüldüğünde  binlerce yıllık bu iskeletlerin Romeo ve Juliet'e ait olduğu iddia ediliyor.

William Shakespeare'in eserlerini yaşanmış halk hikaylerine dayandırdığı düşünüldüğünde iddianın gerçeklik olasılığı da artıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/5909788.asp?m=1&gid=112&srid=3602&oid=3

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Hemende teoriler üretiyolar hayret romeo ve juliet olabilirmi imiş ben sanmıyorum ama resim ondan fazlasını anlatıyor bana göre

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
o zamanlar böyle aşklar vardı tabi ...
olabilir neden olmasın romeo da olur juliet te  :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Yok yok olmaz olmamalı :) romeoda olmaz juliette sadece insanlar inanmak istediklerine inanırmış. Buda onlardan biri insanlar onların romeo ve juliet olduguna inanmak istiyor o kadar bence :)

Ama bak ilk dediğim gibi romeo ve ya juliet olmasına gerek yok zaten fazlasıyla çok şey anlatıyor Aşk değilde sevgi adına yada sadakat  :)

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
şimdilerde çekilen yeni bir resim olsa inanmam photoshop derimde ..
eski zaman aşkına inanırım haklısın

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bilmem artık :)  Hakkaten bu photoshop nelere kadir ya olabilirmiki acaba ama kaynak sağlam diycemde bu zamanda saglam kaynak nere  varki :)

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:)
valla bende artık hiçbirşeyin doğruluğuna inanmıyorum ..

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bilmemki ben baya bi dogruya inanıyorum kendimce de tabi kaynak benim :) Ondan inanıyom yoksa bende senin  gibiyim emin  ol

G

greta

ölmüşler gitmişler
5000yıldan fazla zaman geçmiş
mezardada rahat edemicekler mi ya
ah şu arkeologlar
tas tarak bulsalar ya :mad:

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
greta' Alıntı:
ölmüşler gitmişler
5000yıldan fazla zaman geçmiş
mezardada rahat edemicekler mi ya
ah şu arkeologlar
tas tarak bulsalar ya :mad:

Ya öyle deme çok harika  bir duygu bir arkeolog için  :)

K

Kristal

Bu resmi ilk defa haber bülteninde görmüştüm.Bana çok duygusal ve romantik gelmişti :'( gözlerim dolmuştu :'(

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Fotograftakiler  çok mutlu görünüyor en azından bana öyle geliyor

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
evt olabilir tabii, illaki romeo ve juliet olacak da deil bence...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ben tesekkur ederim efendim yorumlarınız için saolun