insanlar hangi yıllarda beynin % de kacını kullanmış biliyormusunuz

• Konbuyu başlatan tera_1032
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde tera_1032 tarafından oluşturulan insanlar hangi yıllarda beynin % de kacını kullanmış biliyormusunuz başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 26,567 kez görüntülenmiş, 35 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı insanlar hangi yıllarda beynin % de kacını kullanmış biliyormusunuz
Konbuyu başlatan tera_1032
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Feveran Estomp
A

ayben

§edef' Alıntı:
BAZI HATALARIM  OLDU DÜZELTTİM ARKADASLAR
BEN SADECE PAYLAŞMAK İSTEMİŞTİM....... :-X
çoook saoool bitanem benim ellerine sağlık düzeltince daha da bi anlam kazandı yazınn :-*
aliCAnn' Alıntı:
KRONOLOJİK SIRAYA BAKTIGIMIZDA ZAMAN İLERLEDİKCE İNSAN BEYNİNİN KULLANMA ORANININ DÜSTÜGÜNÜ GÖRMEKTEYİZ. KANIMCA BU SONUCUN NEDENİ İNSANLARIN GÜNÜMÜZDE RAHAT YASAMASI İCİN KULLANILAN TEKNOLOJİK GELİSMELER BİREYLERİ TEMBELLESTİRİYOR BİR COK YÖNDEN... ESKİYE DÖNÜP BAKACAK OLURSAK İNSANLAR DAHA FAZLA SÜPHECİLER SORGULUYORLAR. BİR COGUMUZ EN BASİT ÖRNEKLE KULLANDIGIMIZ ARAC-GERECLERİN NASIL CALISTIGI HAKKINDA UFACIK BİR MERAK DUYGUSU UYANMAMISTIR. AKLIM ERMEZ YAPMISLAR İSTE ABİİ..! GİBİSİNDEN SÖZLERLE GECİSTİRİYORUZ. VERİLEN BİLGİLERDEN HAREKETLE HİPOTEZLERİM BENZERİ ÖRNEKLEMELERLE UZATA BİLİRİM DEMEK İSTEDİGİMİ ANLAMISSINIZDIR UMARIM. PAYLASIM İCİN TESEKKÜR EDİYORUM TERA. ;)
sana da katılıyorum alican tembellik aslında bizim için en büyük düşman bizde bide dediğin gibi hazırcılık çok var armut piş ağzıma düş araştırmadan yoksunuz, ''var mı var'' tamam ama bir de nedeni var onu neden merak etmiyoruz  ???
neden?

P

Paradoks

- CABUCAK KABULLENİYORUZ ELESTİRMEDEN
- OLUSUMU DEGİL BİZE SUNULAN İSLEVLERE DİKKATİMİZİ YÖNELTİYORUZ... :(

M

MAYKIL2041

Kullanıcı
23 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
İnsan beyninin %100 ünün kullanabilmektedir."Yüzde 1 ini kullanır , yüzde 3 ünü kullanır,Einstein bile yüzde 5 ini kullanmıştır." Bunların hepsinin bir saçmalıktan ibaret olduğunu düşünüyorum.İnsan gözünü , kulağını , burnunun %100 ünü kullanırken neden beyninin yüzde 3 ünü , 5 ini , 10 unu kullansın ? Beyninin yüzde 100 ünü kullanan birisi olarak insanların tarih boyunca büyük yanılgıya düştüğünü söyleyebilirim.

B

busra309

Kullanıcı
22 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kayseri
fazla inandırıcı değil gibi ama günümüzde herşeyi bilgisayarla hallediyoruz beynimize ihtiyacımız normalden daha az oluyo....bişey daha onlar %50sini kullanıyorlarsa neden teknoloji o zaman daha hızlı gelişmedi veya günümüzde hergüne bişey çıkıyo?????????

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
MAYKIL2041' Alıntı:
İnsan beyninin %100 ünün kullanabilmektedir."Yüzde 1 ini kullanır , yüzde 3 ünü kullanır,Einstein bile yüzde 5 ini kullanmıştır." Bunların hepsinin bir saçmalıktan ibaret olduğunu düşünüyorum.İnsan gözünü , kulağını , burnunun %100 ünü kullanırken neden beyninin yüzde 3 ünü , 5 ini , 10 unu kullansın ? Beyninin yüzde 100 ünü kullanan birisi olarak insanların tarih boyunca büyük yanılgıya düştüğünü söyleyebilirim.
Eğer siz %100 kullanıyorsunuz süper  :)
Çünk henüz Bilim adamları bu konuyu tamamlamış değiller, yani beynimizin kaçta kaçını tam olarak kullandığımız konusunda. Herkes biraz farklı yorum yapıyor .

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
MAYKIL2041' Alıntı:
Ben anlayamadım????
Bilim adamları daha beynin yapısını çözememişken ve çözdükleri kısım için de insanın bu kadarını bile kullanamadığını belirtirken %100 ünü kullandığına inanabilmek!!:))
İlginç!
Ayrıca %100 ünü kullansaydı insanoğlu ne zeka farklılığı olurdu ne de zeka geliiştirme,..vs.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
dideM' Alıntı:
Ayrıca %100 ünü kullansaydı insanoğlu ne zeka farklılığı olurdu ne de zeka geliiştirme,..vs.
Güzel cevap O0

M

MAYKIL2041

Kullanıcı
23 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
dideM' Alıntı:
MAYKIL2041' Alıntı:
Ben anlayamadım????
Bilim adamları daha beynin yapısını çözememişken ve çözdükleri kısım için de insanın bu kadarını bile kullanamadığını belirtirken %100 ünü kullandığına inanabilmek!!:))
İlginç!
"Beynimizin daha tamamını çözememişken,nasıl oluyor da yüzde kaçını kullandığımızı biliyoruz?" şeklindeki bir yaklaşım doğru olabilir.Ben beynimin %100 ünü kullandığıma eminim.Bilim adamları bu konuda çalışmalar yapıyorsa yakın zamanda umarım sonuçlanır.

Yıl 2020 : Türk bilim adamları yaptıkları uzun çalışmaların sonucunda insanın, beyninin %100 ünü kullandığını , bugüne kadar öne sürülen iddiaların yanlış olduğunu açıkladılar.Bu açıklama bilim dünyasını hayrete düşürdü.

Bu da gelecekten bir haberdi  :)

Ben kainatta fazla veya eksik yaratılan bir şey olduğuna inanmıyorum.Beyin gibi muhteşem bir organın %97 sinin fazladan boşa yaratıldığını düşünmek benim aklıma ve mantığıma aykırı geliyor.Ancak insanlar "insanın mükemmelliğini" bir türlü kabullenemedikleri için "İnsan, beyninin ancak %3 ünü kullanır.Einstein bile %5 ini kullanmıştır.O da zaten bir dahiydi.." geyiğini yapmaya devam ediyorlar.

"Einstein beyninin yüzde 5 ini kullanıyorsa bu onun sorunudur.Ben yüzde yüzünü kullandığımdan en az kendim kadar eminim."  demiş filozof..

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Beyin gibi muhteşem bir organın %97 sinin fazladan boşa yaratıldığını düşünmek benim aklıma ve mantığıma aykırı geliyor.
Mantık hatası yapıyorsunuz.Boşa değildir zaten!
Bir şey soracağım; siz dünyadaki herşeyin keşfedildiğine inanıyor musunuz? Evrenin, uzayın..?
İnanıyorsanız beyninizin %100 ünü kullandığınıza inanmanıza şaşırmam.

M

MAYKIL2041

Kullanıcı
23 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
dideM' Alıntı:
Beyin gibi muhteşem bir organın %97 sinin fazladan boşa yaratıldığını düşünmek benim aklıma ve mantığıma aykırı geliyor.
Mantık hatası yapıyorsunuz.Boşa değildir zaten!
Bir şey soracağım; siz dünyadaki herşeyin keşfedildiğine inanıyor musunuz? Evrenin, uzayın..?
İnanıyorsanız beyninizin %100 ünü kullandığınıza inanmanıza şaşırmam.
Dünyada keşfedilecek daha nice şey olduğunu düşünüyorum.Ama bu beynimin %100 ünü kullanabileceğim ve kullandığım gerçeğini değiştirmiyor..

"Beynin tam kapasite kullanılabilmesinin mümkün olduğunu söylemek,tüm insanların beynini tam kapasite ile kullandığı anlamına gelmez.Bu durum elinizi yeterince kullanıp kullanmama imkanına sahip olmanız gibidir.Beyin tam kapasite kullanılabilir ama insanlar beyinlerinin kapasitesinin tamamını kullanmayabilirler." Beyin Gücü dergisinden kısa bir yazı.Düşüncelerimi kısmen açıklıyor doğrusu..

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Beynin yüzde bilmem kaçı kullanılıyor diye verilen bilgiler tamamen yanlış. Bilimsel araştırmalar neticesinde ; insan , beyninin belirli bir yüzdesini değil , hepsini kullanabiliyor. National Geographic'de belgeselide yayımlandı..

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
İnsan bedeni;biyolojik olarak beynin %100 ünü kullanıyor olabilir,ama bilgi,hafıza,yetenek açısından ruh beynin % kaçını kullanıyor bu tartışılır

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Zaten konuya metafiziksel olarak bakarsak herşey tartışılır. Ben bilimsel yönüne dikkat çektim.