” HER GÜNE BİR SÖZ”

• Konbuyu başlatan mehmetd
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim Ne Söylemiş? kategorisinde mehmetd tarafından oluşturulan ” HER GÜNE BİR SÖZ” başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 710,453 kez görüntülenmiş, 2,830 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim Ne Söylemiş?
Konu Başlığı ” HER GÜNE BİR SÖZ”
Konbuyu başlatan mehmetd
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ebruliyn
M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İnsanlar, rakamlar gibidir.Ancak durumlarına göre kıymet kazanırlar.
                                                   Napoleon

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Aynaya küfretmeden önce yüzünü yıka..

(Yazarını bulamadım)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Yaşam, aldığımız nefes sayısıyla değil, nefesimizi kesen anların sayısı ile ölçülür..

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
İnsansal öz, tek tek her bireyin doğasında bulunan bir soyutlama değildir. Gerçekliği içersinde, bu, toplumsal ilişkilerin bütünüdür.

KARL MARX

bestofgonul

bestofgonul

Kullanıcı
12 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
Adana
'Her şey seninle başlar...' Bu söz çok hoşuma gittiği için paylaşmak istedim.Hayatta her türlü ne zorluk olursa olsun insan herşeyin üstesinden gelir yeterki kendinize inancınızı ve güveninizi hiç bir zaman kaybetmeyin kimse sizden üstün değildir.Sevgiler:)))

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Su Perisi' Alıntı:

(Yazarını bulamadım)
Su Perisi' Alıntı:
Yaşam, aldığımız nefes sayısıyla değil, nefesimizi kesen anların sayısı ile ölçülür..
çok güzel sözlermiş superisi,ezberime aldım bide kimin söylediğini yazsaydın daha güzel olacaktı :)

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bir dostun üzüntüsüne herkes katılır, başarılarına ise ancak yüksek ruhlular sevinir. ( Oscar Wilde )

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ebru' Alıntı:
Su Perisi' Alıntı:

(Yazarını bulamadım)
Su Perisi' Alıntı:
çok güzel sözlermiş superisi,ezberime aldım bide kimin söylediğini yazsaydın daha güzel olacaktı :)
İlk yazdığım sözü radyodan duydum ama  yazarını kaçırdım,aramada yaptım bulamadım,anonim olabilir... Güzel bir söz, bende çok begendim...Bir çok yönden de anlamı büyük...

İkinci sözün yazarını buldum George CARLİN yazmış,kızım sağolsun gazateden okuyunca panosuna asıyor...Söz çok hoşuma gitmişti hatırımda kalmış,kızımın aldıgından da haberim yok,aradım nette de ama yazarını bulamadan eklemek zorunda kaldım,birinden uyarı alırım diyede tedirgin şekilde..:) "Kim söylediginide yazar mısın Su perisi" diye  :)

Kızımın panosundan sizin için şeçtiğim bir iki söz..

İşlenen her günah,içilen şarap gibi insanı sarhoş etseydi,dünyada ayık insan bulamazdınız...

Ömer HAYYAM..

İnsanlar ikiye ayrılır: Hatalarıyla yüzleşenler..Yüzsüzleşenler!

Ünal TURGUT...

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Değer vermek kendinizle başlar.
Kendine değer vermeyenin çevresindekilere değer vermesi imkansızdır.O yüzden kendinizle başlayın şaheserlere.
Siz hayattan keyif aldıkça, hayat ta farklılaşır.Ancak kendinizi severseniz etrafınızdakileri sevmeye başlarsınız.

Ahmet Şerif İZGÖREN

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bizi güçlü yapan yediklerimiz degil, hazmettiklerimizdir. Bizi zengin yapan kazandiklarimiz degil, muhafaza ettiklerimizdir. Bizi bilgili yapan okuduklarimiz degil, kafamiza yerlestirdiklerimizdir. (francis bacon)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
İnsanlığı tanımak insanları teker teker tanımaktan kolaydır.

La Rochefoucauld

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hiçbir doktorun çantasında mutluluk kadar çabuk ve düzenli etkide bulunabilicek bir ilaç yoktur. C.Alain

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Kurnaz insanlar okumayı küçümserler, basit insanlar ona hayran olurlar, akıllı insanlar ise ondan faydalanırlar.

Francis  Bacon

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
İnsanların yapabileceği en büyük fenalık kendisine olan güvenini kaybetmesidir.

RİCHARD BERNEDİCİ

A

alınyazısı

Kullanıcı
24 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Sevgimizi belirtmekten asla bıkmamalıyız, tıpkı onun bize söylendiğini duymaktan asla bıkmadığımız gibi

Rahibe Teresa

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İnsanoğlunun yapacakları, hayal ettikleri ile sınırlıdır.” Arthur C. Clarke

P

prenses35

Kullanıcı
23 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
36
İzmir
En çok kaybolan gün,hiç gülmeden geçen gündür.
Chamfort

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Barış içerisinde yaşayabilmek için savaşıyoruz.

Aristo

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Öğrendikten, sevdikten sonra daha çok acı çekeceksiniz
Barış, her şeyi hazmeden mutluluktur.
Çalışma uçup gidebilen bir alışkanlıktır; bırakması kolay, yeniden başlaması zor bir alışkanlık.
Ölüm bu; ne hükümdar tanır, ne soytarı; herkesi aynı iştahla yutar.
Hayat, felaket, yalnızlık, yüzüstü bırakılmışlık, yoksulluk kendine göre kahramanları olan savaş alanlarıdır.
Evlatlarını sevmeyen babalar olabilir; ama, torununu çıldırasıya sevmeyen dede olamaz.
Kadınsız bir erkek horozsuz bir tabanca gibidir; erkeği ateşleyen kadındır.

F.M.Arouet VOLTAIRE

Şeçemedim :)