hayal_12'nin Kaleminden

• Konbuyu başlatan hayal_12
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Özgün Kalemler kategorisinde hayal_12 tarafından oluşturulan hayal_12'nin Kaleminden başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 129,292 kez görüntülenmiş, 782 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Özgün Kalemler
Konu Başlığı hayal_12'nin Kaleminden
Konbuyu başlatan hayal_12
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hırslı.28
H

hayal_12

[SEN]

SEN tatlı bir nefes/
SEN İslam'ı rehber tutmuş solmayacak GÜL/
SEN iyi kalpliliği ile aklımı almış nazlı ceylan/
SEN iffeti ve onuruyla../
Ve şaşmaz sözüylenam salmış yek söz Yaren/
SEN turnaların mavi gözyaşı/
SEN hazan kuşlarının pembe kanadı kadar narin Z...../
SEN onsuz gülemediğim güller sultanı/
SEN yorgun savaşçıların gün batımına bıraktıkları hüzünlü bakış/
SEN ferman dinlemez arsız yürek dokunuşu/
SEN gördüğüm ilk andan beri vurulduğum tatlı kelebek/
SEN ruhsuz zamanın yaralı serçesi/
SEN Z....., Yaren, Cimcime, Boncuk, Güzel kız, Nazlı ceylan/
SEN ıssız bir günün akşamındaki ılık meltem/
Ruhunda eridiğim yalnız ve güzel kız/
SEN ıssız yerde yetişen güzel zambak/
SEN kızgın çöllerdeki bulunmaz su/
SEN gözlerimden akan kuru yaş/

SEN Z...../
Deli gibi, yani en sahicisinden sevdiğim kız/
Aşkından yandığım taze damla/
Beni duyuyor musun/
Sana aşığım/
Aşığım/

A/
şı/
ğım/

.
.
.

Y

yarence

Kullanıcı
28 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
hayal harika bişi bu ya teşekkürler yüreğine sağlık :'(

Y

yarence

Kullanıcı
28 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
bilmem hayal öyle geldi içimden ağlamak bazen güzeldir :)

O

okyanusya

Kullanıcı
3 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
bu Z... kim merek ettim.
güzel şiir teşekkürler.

P

Paradoks

Aynen yhaa.. orasını bende anlayamadımm... :-\ Paylasım icin tesekkürler hayall.

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Z. kardeşimin yavuklusu :)) bana bile sölemedi dımı yavuz?

H

hayal_12

iyi akşamlar arkadaşlar! Değerli yorumlarınız için çok sağolun..

Evet haklısın 'yarence' ağlamak bazen çok güzeldir.. Hatta ağlamasını bilmeyen insandan korkun derim ben.. Ağlamak içimizi yakıp kavuran "ateş"in dışavurumudur.. Yürekten ağlamasını bilen dostlara binler selam olsun...

Sevgili 'okyanusya' Z....., çok değerli biri.. çok güzel.. çok akıllı.. çok efendi biridir.. Ama bir sorun var ki; o bana gecenin ayazında ortaya çıkıp sonra aniden kaybolan hafif rüzgar kadar yakın ve aynı yakınlıkta da uzak biridir.. O'na hayali biri diyelim.. Evet, evet o hayali biri.. "Güzel" senin yorumun.. Beğenmenize sevindim.. Zamanım olsa sizlerle daha güzel şiirler paylaşacağım inşallah.. Dualarda buluşmak dileğiyle efendim...

'safari' kardeşim.. Yavuklu olsaydı senden saklar mıydım.. Ama inan değil.. Ben kendi içimde yanıp yanıp o şiirleri yazarken onun haberi bile yoktu.. Haberi olsa da aldırmazdı zaten.. Şimdi o yok.. Ben şimdilerde onun şahsında keşfettiğim "hayali kız"a yazıyorum.. Öyle biri var mıdır bilmiyorum ama ben ona yazıyorum.. Hayallerin ince elekten geçirilip geceye serpiştitldiği el-aziz'den kardeşime kucak dolusu sevgiler...

Sizin yorumlarınız beni yeni bir şiiri paylaşmaya sevketti.. İki gün önce gece yarısı aniden uyanıp yazdığım bir şiirdir.. Umarım beğenirsiniz...

Bir garip kuşun gülümseyişi/
Bir bebek ağlaması/
Ve bir de sen/
Ruh esirliği ve hayat/
-Gözlerde hapis bir hayat/-
Sevgi ve şehvet/
Ateş ve su/
Hüzünlü yolculuk/
Mavi gözyaşları/
Ve boynu bükük bir 'sevda'/
Gecenin ayazı/
Sabahın masumiyeti/
Sen yürekli zamanın/
Aldatılmış çocuğu/
Hasret, soğuk ve ürperti/
Ve kalbime değen bir hayali kız/
Ahhh/
Gecem garip, suçum ağır/
-sevdim ya, suçum odur-
Yorgun savaşçı bakışı ve ben/
Yiten ben/
Yitiyorum/
Kelime kelime(
Satır satır/
Şiir şiir/
Ö/
lü/
yo/
rum/
.
.
.

(18.09.2007, saat: 02.36)

Unutmayın! Şiir, kelime oyunudur.. Ve oyunun kurallarını ve inceliklerini bilmeden asla oyundan bir şey anlayamazsınız.. Kelime oyunlarına dikkat!!!

H

hayal_12

O zaman şiiri anlarsınız demektir bu.. Sizlerin de şiirlerini beklerim...

P

Paradoks

:D  Var bir tane siirimm var sitede... Artık yazmıyorum genelde kompozisyon türünde yazmaya basladım.. :)

H

hayal_12

Evet o şiirinizi gördüm.. Neyse kompozisyon şeklinde yazıyorsanız o da güzeldir.. Durun bakalım eski yazdıkaırmdan birini bulursam eklerim...

H

hayal_12

Bugün içimden hiçbir şey yazmak gelmiyor.. Kalemi alıyorum elime, ince ince kağıdın sırtına dokunuyorum.. Ama yazamıyorum işte.. Kelimeler ketum sanki.. Zorluyorum, zorluyorum olmuyor.. Gözlerimden ateş çıkarırcasına kızıyorum.. Oysa daha birkaç dakika önce aklımda yüzlerce güzel şey vardı.. Şimdi nereye kayboldular.. Belki de bugün yazmak istemediğimi anlayıp, sandıklara kapattılar kendilerini tüm kelimeler.. Kalemi-sarı bir kalem o- atıyorum.. Bari nette biraz takılayım diyorum.. Dolaşıyorum, zamane yecüc’ünün içinde.. Yok! Yok işte, derdime bir çare yok.. Hala yazmak gelmiyor içimden.. Okumak da öyle.. Belki ölüyorumdur.. Belki ölüm nöbetidir bu yaşadıklarım.. Aman Allah’ım! Benim ölmemem lazımdı oysa.. Daha çok yaşamalıydım.. Vay be! Meğer ölüm ne yakınmış insana.. Hep kendimden uzak sanmıştım.. Sanki ben hiç ölmeyecektim.. Hiç üzerime almıyordum.. Sanki ölenler hep ihtiyarmış gibi.. Birden irkiliyorum, dur fazla dalma, diyor bir garip ses.. Dalma, dalma ki boğulmayasın.. Sen sadece her zaman yaptığının aynısını yaptın ve pimpiriklendin.. Nerden çıkardın ölmeyi şimdi.. Bir can sıkıntısını ölüm sandın.. Utanıyorum, sanki dünya alem başımdaymış, ve benim kendi içimde dolaşarak yaptığım konuşmaları duymuş hissine kapılıyorum.. Oysa ben yapayalnızım koca odada.. Ben bilgisayarım var sadece.. Nette dolaşırken oldu tüm bunlar.. Ölüm haberi aldım sanmıştım ya.. Neyse işte uyanıyorum sonra.. Neden bilmiyorum ama bir ses bana netin derinliklerine inmemi söylüyor.. “Nereye ineyim”, diyemiyorum.. İniyorum, iniyorum, ini-yo-rum.. Bir köşeye saklanmış çeşitli yazılar görüyorum.. Nedense benden kaçmış o yazılar.. Kalemlerinden ateş parçası dökülen dostlar yazmışlar.. Ne güzel yazmışlar.. Onları kıskanıyorum.. Kendi kendime bağırıyorum, “lan olum, sen var ya hayatta bu kadar güzel yazamazsın” diyorum.. Zaten canım bugün yazmak istemiyordu.. Bu da bahanem olsun! Şimdi hiç yazmak istemiyor.. Ya da daha iyisini yazamazsam ne olur, diye kendi içimde savaşlar veriyorum.. Okuyorum tüm yazılanları tek tek.. Şimdi çıkıyorum netten.. Alıyorum elime kağıdı kalemi.. Belli ki bir şeyler yazacağım.. Ben de ne yazacağımı bilmiyorum.. yazıyorum, yazıyorum.. Sonra beğenmeyip yırtıyorum yeniden başlıyorum yazmaya.. Böyle böyle saatlerce uğraşıyorum.. Bilirsiniz meşhur slogandır; durmak yok, yazmaya devam!.. Çok yazıyorum.. Canım daha birkaç saat önce hiç yazmak istemiyordu.. Bir şey yazmaktan korkuyordum ama şimdi elimde kalem, altında da bembeyaz kağıt yazıyorum.. Bir iki üç beş… Böyle devam ediyor sayfa sayısı.. Bir de bakıyorum öğle namazı, ikindi namazı kaçmış.. Kendime geliyorum, ve “yazıklar olsun sana, sırf adamları kıskandın diye yazmaya karar verdin, üstüne üstlük namazı da kaçırdın!” diyor bir garip ses daha.. Kalkıp abdest alıp ikindinin farzını, öğlenin de farzını kaza ederek kılıyorum.. Sonra tekrar geliyorum masamın başına.. Yazdığım kağıtlara bakıyorum tek tek.. Ama dur! O da ne! Bir gariplik var.. Sayfaların hepsi birbirinin aynısı.. Hepsine aynı şeyi defalarca yazmışım.. Alıyorum birini elime ve ağlaya ağlaya okumaya başlıyorum, iki cümleyle doldurulmuş sayfaları: “Ölüm var ey dost! Ölenler hep yaşlı mı?...” 

Şiir değildir...

Y

yarence

Kullanıcı
28 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
teşekkürler hayal gerçekten içten gelerek  ve hissedilerek yazılan bi şiir bu kadar güzel olabilir.

kelime oyunu.gerçekten öyle bilmeden,hissetmeden hiçbişi olmuyo.oyunu bilmelisin ki güzel oynayabilesin.kurallarına göre oynayabilesin.

ne güzel benzetmişsin yakıştırmışsın hayalinde ne güzel bir yere oturtmuşsun o insanı ki sana bu içtenliği yaşatabilmiş.onada sana bu duyguları yaşatarak bizimle bu güzel duyguları paylaşmana vesile olduğu için teşekkürler

güzel şiirlerni bekliyorum şahsen ben bekliyorum.tekrar teşekkürler