Günün Haberleri & Aktüalite

• Konbuyu başlatan nil_92
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde nil_92 tarafından oluşturulan Günün Haberleri & Aktüalite başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 119,372 kez görüntülenmiş, 494 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Günün Haberleri & Aktüalite
Konbuyu başlatan nil_92
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan nil_92
crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
nil_92' Alıntı:
Almanya’da her yıl sahipsiz, unutulmuş bahçelerde ya da kırsal alanlardaki meyva ağaçlarında kimse toplamadığı için tonlarca meyva çürüyerek heba oluyor. Bunu tesbit ederek insanlara faydalı olmak isteyen bir grup, internette interaktif bir site oluşturarak tüm Almanya’daki bu tür meyva ağaçlarını harita üzerinde kaydettiler ve halkın hizmetine sundular.
Gerçekten müthiş  örnek alınacak bir çalışma..
(Köyde onca bağlık arazimiz heba oldu gitti .
Oysa ben çocukken tonlarca elma -üzüm toplardık..Şimdilerde ilgilenemiyoruz ..onca ürün çürüyüp gidiyor..)
Sevgili Nil : ) Güzel bir konuya dikkat çekmişsin.
(Bence) Çok önemli bir haberdi..Gerçekren teşekkür ediyorum..

N

nil_92

Kullanıcı
26 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Gerçekten müthiş  örnek alınacak bir çalışma..
(Köyde onca bağlık arazimiz heba oldu gitti .
Oysa ben çocukken tonlarca elma -üzüm toplardık..Şimdilerde ilgilenemiyoruz ..onca ürün çürüyüp gidiyor..)
Sevgili Nil : ) Güzel bir konuya dikkat çekmişsin.
(Bence) Çok önemli bir haberdi..Gerçekren teşekkür ediyorum..

[/quote]

bencede güzel bir çalışma ,örnek olsun gerçekten :)
beğenmene sevindim rica ederim:)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Sevgili Nil: )
 Günün haberlerini konu başlığı olarak seçmen  gerçekten güzel doğru bir yaklaşım olmuş..
Alışılagelmişin dışında lginç  yazılar paylaşıyorsun takip etmeye çalışıyorum..
Teşekkürler ..

N

nil_92

Kullanıcı
26 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
ben teşekkür ederim ,olabildiğince ilginç olanları paylaşmaya çalışıyorum sıradan olmaması için:)
takipte kal o zamn ;) sen de paylabilirsin ilginç bulduklarını :)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Nil:)
Haber kaynağını çok beğendim ele geçirmeye çalışıyorum (şaka ) :)
Zaman buldukça tabiki bende yorum yazarım  ..
Yeni haberlerde buluşmak umuduyla sevgiler..

N

nil_92

Kullanıcı
26 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
sakın ele geçirme:)
peki o zaman iyi haberlerde buluşmak dileğiyle..hoşçakalın(haber bülteni kapatıyorum sanki :) )

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
nil_92' Alıntı:
sakın ele geçirme:)
peki o zaman iyi haberlerde buluşmak dileğiyle..hoşçakalın(haber bülteni kapatıyorum sanki :) )
Her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsanız..Esen kalınn..Olmuyor Nil böyle m iöğrettim sana ama aaaa!! :)

N

nil_92

Kullanıcı
26 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
[/quote]

Her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsanız..Esen kalınn..Olmuyor Nil böyle m iöğrettim sana ama aaaa!! :)
[/quote]

kusura bakma canım anca bu kadar valla:) seni geçemem zaten ne haddime  ;)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Reha Muhtar gibi hemen de havaya girmişiz hane:)
Yakında  siteler arası transfer başlarsa hiiççç şaşmam:)

N

nil_92

Kullanıcı
26 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
28 Ağustos 2010 Cumartesi
Yamyam restoranı açılıyor

Berlin’de açılmaya hazırlanan ‘Flime’ adlı gurme yamyam restoranı, vücut parçalarını bağışlayacak donörler arıyor.

Berlin’de açılmaya hazırlanan ‘Flime’ adlı gurme yamyam restoranı, vücut parçalarını bağışlayacak donörler arıyor.

Şiddetli eleştiriler alan restoranı kimin finanse ettiği ya da restoranın nerede açılacağı ise bilinmiyor. Almanya’da Armin Meiwes 2001’de Jürgen Brandes’i öldürüp vücut parçalarını aylar içerisinde tüketmişti.

N

nil_92

Kullanıcı
26 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
27 Ağustos 2010 Cuma

Her yıl ceset satın alacaklar!

Suudi Arabistan'daki en büyük üniversitelerden biri, tıp fakültelerinde eğitim amaçlı kullanılmak üzere her yıl Almanya ve Çin'den 25 ceset getirtecek.

Riyad'daki Kral Abdül Aziz Üniversitesi, insan anatomisi derslerinde kullanılacak mumyalanmış cesetleri ithal edecek ve eğitimde kullanılan cesetleri daha sonra ülkedeki gayr-i müslimlere ayrılmış mezarlıklara gömecek. Gazeteye konuşan tıp fakültesi anatomi dalı eski başkanı Dr Abdül Munim El Hayati, üniversitenin Almanya ve Çin'de birden fazla üniversite ve kurum ile ceset ithal anlaşmaları imzaladığını söyledi. El Hayati, 15-20 öğrenciye bir ceset düşeceğini ve derslerin tamamlanmasının ardından cesetlerin İçişleri Bakanlığı ve belediye görevlileri tarafından gayr-i müslim mezarlıklarına gömüleceğini ifade etti.

Sahafaonline gazetesinin haberine göre, cesetler bilim amaçlı kullanılacak ve derslerin tamamlanmasının ardından hemen mezarlığa gömülecek. Anatomi dalı sekreter yardımcısı Dr. Hamid Salih, cesetlerin fiyatının satıcı firma tarafından verilecek teklife ve her cesedin değerine göre değişeceğini ifade etti. Yetkili, yer yıl Almanya ve Çin'den 20-25 cesetin yanında mumyalanmış insan organları da ithal edeceklerini kaydetti.

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
nil_92' Alıntı:
Yetkili, yer yıl Almanya ve Çin'den 20-25 cesetin yanında mumyalanmış insan organları da ithal edeceklerini kaydetti.
Mumyalanmış insan (cesedi)organları ithal etmek..? (Aslında Filistin'den de olabilirdi ya neyse)..!
Dahiyanece bir fikir hane:)
Bilim adına verdikleri bu güzel hizmetten dolayı Suudi Arabistan'ı kutluyorum..

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
nil_92' Alıntı:
Nil: ) Bakıyorumda çok neşelisin..
Ne o transfer için teklif mi aldın ? İstersen bu konuda anlaşabiliriz senle ..
Sen haber  yazar ben yorumlarım..
Karı paylaşırız hane:)
Yoksa haber kaynağını ele geçirtebilirim ona göre:)

N

nil_92

Kullanıcı
26 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
crt' Alıntı:
nil_92' Alıntı:
Yetkili, yer yıl Almanya ve Çin'den 20-25 cesetin yanında mumyalanmış insan organları da ithal edeceklerini kaydetti.
Mumyalanmış insan (cesedi)organları ithal etmek..? (Aslında Filistin'den de olabilirdi ya neyse)..!
Dahiyanece bir fikir hane:)
Bilim adına verdikleri bu güzel hizmetten dolayı Suudi Arabistan'ı kutluyorum..
bnde kutluyorum :)çok dahice valla

crt' Alıntı:
nil_92' Alıntı:
Nil: ) Bakıyorumda çok neşelisin..
Ne o transfer için teklif mi aldın ? İstersen bu konuda anlaşabiliriz senle ..
Sen haber  yazar ben yorumlarım..
Karı paylaşırız hane:)
Yoksa haber kaynağını ele geçirtebilirim ona göre:)
yok valla teklif almadım henüz.
seni teklifini biraz düşünmem lazım  ::)
tehdit seziyorum burda haber kaynağımı ele geçirmek dmek herkez kendi işini yapsın bnce bn haber yazım sen yorumla:)anlaştık ;)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
nil_92' Alıntı:

yok valla teklif almadım henüz.
seni teklifini biraz düşünmem lazım  ::)
tehdit seziyorum burda haber kaynağımı ele geçirmek dmek herkez kendi işini yapsın bnce bn haber yazım sen yorumla:)anlaştık ;)

Çok uyumluyumdur koşulları kabul ediyorum:)
Ama transfer  teklifleini benden habersiz değerlendirmeye kalkarsan..
Haber kaynağını ele geçirtir hatta çökertirim ona göre:)
Ha bu arada konu başlığınıda yarı yarıya sahipleniyorum..
Bakalım  reyting rekoru kırabilecek yönetimin gözüne girebilecekmiyiz?  

Neyse bu kadar şaka  kafi:)Konudan kopmayalın ve tekrardan  haberlerimize dönelim..

N

nil_92

Kullanıcı
26 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
tamam o zaman:)
haberlere devam...

N

nil_92

Kullanıcı
26 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
30 Ağustos 2010 Pazartesi

2012'de dünya için tehlike ve kaos uyarısı

2012'de beklenen güneş fırtınasının 100 milyon hidrojen bombasının gücüne eşdeğer bir kuvvetle Dünya'yı vuracağı tahmin ediliyor. Büyük güç sorunları, iletyişim elektronik sistemlerde kaos yaşanabilir.

Astronomlar, bu ayın başlarında Dünya'da ilginç ışık gösterilerine sebep olan güneş fırtınasının çok daha büyüğünün gelmekte olduğu uyarısında bulundular.

2012 yılında meydana geleceği tahmin edilen bu büyük fırtınanın 100 milyon hidrojen bombasının gücüne eşdeğer bir kuvvetle Dünya'yı vuracağı tahmin ediliyor.

Amerikan medyasının verdiği haberlere göre, NASA bu ay yaşananların sadece Güneş'te hazırlanmakta olan devasa fırtınanın öncüsü olduğu uyarısında bulunuyor.

2006 yılından beri bu felaketi gözlemleyen NASA'nın uyarısına göre, fırtına 2012'de Dünya'yı vurduğunda, gezegenimizin tamamında büyük güç sorunları yaşanabilir.

1859 ve 1921 yıllarında yaşanan benzer büyüklükteki fırtınaların ardından dünya genelinde bir kaos yaşanmış, telgraf hatları işlemez hale gelmişti.

Araştırmacılar, içinde bulunduğumuz teknoloji çağında sözkonusu fırtınanın çok daha büyük çapta hasara sebebiyet verebileceğini söylüyorlar.

Astronomi dalında öğretim görevlisi ve yazar Dave Reneke: "Astronomların genel kanısı 2012 yılında yaşanacak fırtına son 100 yılın en şiddetlisi olacağı yönünde" diyor.

"Böylesi bir felaket, ondan en çok etkilenecekler tarafından ciddiye alınmalı, havacılık şirketleri, iletişim şirketleri ve GPS sistemiyle çalışan herkes."

NASA'nın hazırladığı bir rapora göre, böylesi bir felaket eğer bugün yaşanırsa 1 ila 2 trilyon dolar arası zarara sebep olacak ve zarar gören sistemlerin tam onarımı için 4 ila 10 yıl arası bir süre gerekecek.

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
"2012'de beklenen güneş fırtınasının 100 milyon hidrojen bombasının gücüne eşdeğer bir kuvvetle Dünya'yı vuracağı tahmin ediliyor.."

Nil: ) Bak yine moralim bozuldu..Gerçekten çok ürpertici bir haber..
Şimdiden dualara başlayalımda bu tahminler doğru çıkmasın hane:)