Güçlü olmaktan yoruldunuz mu hiç?

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde manas tarafından oluşturulan Güçlü olmaktan yoruldunuz mu hiç? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 13,002 kez görüntülenmiş, 40 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Güçlü olmaktan yoruldunuz mu hiç?
Konbuyu başlatan manas
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan manas
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yazarak anlaşmaya çalışmanın cilveleri... :)
Hani "aaa inanmıyorum sahi miii?" diye gülümseriz ya, işte öyle okuyun. :) Evet, ilginç bir tesadüf ama ben bir şeye inanıyorum. Bazen yüzyüze anlatamadıklarımızı bu garip dünyada yazışarak paylaşmak daha kolay geliyor sanki. Sen arkadaşınla konuşup içini dökmüşsün ben sadece Forum Sitesinden tanıdığım, reelde hiç karşılaşmadığım bir insanla. O günden sonra reel oldu elbette,  ve yeniden gücümü kazanmama ve bu kez daha akılcı bir şekilde kazanmama neden olduğu için kendisine minnetarım:) Konudan uzaklaştım biraz özür dilerim bu arada.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Aynen zynep benim bahsettiğim kişde bir forumda tanıştığım bir arkadaşımdı.  :) Bence de yazmak, görmediğin bir yüze konuşmak rahatlatıyor herhalde.

R

runaway

Kullanıcı
29 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
herkes güçlü değildir belki ben isterdim insanların sadece bana dayanmasını güçlü olmak o kdr da kolay deil ne mutlu sana güçlü bir insansın belkide güçlü olduğun için insanların sana ihtiyacı vardır bunu unutma

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Unutmuyorum bunun bilincindeyim belki de bana güç veren de budur. Varlığımı anlamlı kılıyorlar, yaşadığım her olumsuz tecrübe bir insanı daha tanımak bir alemi keşfetmek bir bilmeceyi çözmek gibi...
Sadece bu aralar zor bir geçitten geçiyorum sızlanışım ondan ama biliyorum ki geçecek ve ben daha güçlü olarak yoluma devam edeceğim.

R

runaway

Kullanıcı
29 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Bunun bilincinde olman ne kdr güzel Tabikide geçicektir hiçbirşey senden önemli değildir bu ne olursa olsun mutlulukLa kaL...!

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Güçlü olmak,güçlü olmak,güçlü olmak...
Önceleri bilinçsizce yaptığım,daha sonra kendimi keşfetmeye başladığımda bilinçli olarak takındığım bir vizyon/misyondu.
Ama bazen çoook yoruluyorum çünkü yapı olarak sıkıntılarımı,dertlerimi çok fazla paylaşan biri değilimdir,hep kendim halletmeye çalışıyorum.
Evet,biliyorum aslında doğru olan bu değil ama savunma mekanizmamı bu şekilde uygulattırmışım beynime.
İmkansız değil,her şeyi tek başıma yapamayacağımı kendime itiraf edip,bu yönümü geliştireceğim ve buradan sizlerlede paylaşırım. :) :) :)
Başlangıç olur benim için.

R

runaway

Kullanıcı
29 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Güçlü olmak sadece kendi ayaklarının üzerinde durmak diye algılardım güçlü olmak asıl anlamını kavradığımz zaman yani güçlüyüm diyipte geçmeyip kendimizle savaşmamızdır. bnm annem hep bna "kendi kendinin sırdaşı ol" der çok doğru insan kendine inandığı zaman[güçlü olmak işte burda] kendi başına halledemiyceği hçbirşey yoktur  belki konudan biraz uzak oldu ama paylaşmak istedim :)

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Teşekkürler runaway, gulşah....
En zor anlarımda tek isteğim vardır, yalnız kalmak, bazen de aynaya bakıp kendimle derin ve uzun sohbetler etmek.
Bugün 10 yaşındaki yeğenimle bunu konuştuk, onda da gözlemeliyorum canı sıkkın olduğunu anlayamazsınız kolay ağlamaz gerginleşir onu tanımayanlar hırçın bulurlar ama hassas duygulu derin bir çocuktur.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
runaway' Alıntı:
. bnm annem hep bna "kendi kendinin sırdaşı ol" der çok doğru insan kendine inandığı zaman[güçlü olmak işte burda] kendi başına halledemiyceği hçbirşey yoktur  belki konudan biraz uzak oldu ama paylaşmak istedim :)
Beni yanlış anlamanı istemem ama annen kendi kendinin sırdaşı ol derken her zaman güçlü ol anlamında kullanmış olmaya bilir.
Çünkü devamlı her şeyimizi içimizde yaşamamız da doğru değil,bu sefer strese /sıkıntıya bağlı hastalıklar baş göstermekte.
Belki de en iyisi kararında yerine göre sıkıntımızı ,dostluğuna güvendiğimiz biriyle paylaşmaktır.
Her zaman her şeyin üstesinden tek başına gelemeyebiliriz. :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Gülşah' Alıntı:
runaway' Alıntı:
. bnm annem hep bna "kendi kendinin sırdaşı ol" der çok doğru insan kendine inandığı zaman[güçlü olmak işte burda] kendi başına halledemiyceği hçbirşey yoktur  belki konudan biraz uzak oldu ama paylaşmak istedim :)
Beni yanlış anlamanı istemem ama annen kendi kendinin sırdaşı ol derken her zaman güçlü ol anlamında kullanmış olmaya bilir.
Çünkü devamlı her şeyimizi içimizde yaşamamız da doğru değil,bu sefer strese /sıkıntıya bağlı hastalıklar baş göstermekte.
Belki de en iyisi kararında yerine göre sıkıntımızı ,dostluğuna güvendiğimiz biriyle paylaşmaktır.
İlginç bir şekilde, konular daha önce tartışıp yorumladığımız konulara dönüşmekte. :)
Bunu keyifle izliyorum. Doğru yolda ilerlediğimizin göstergesi bu bana göre. Yeni üyelerimiz beni şu anda anlamayabilirler ama sanırım Gülşah anladı. :)

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Güçlü olmaktan asla yorulmadım,bunu hissetsem bile ben güçlüyüm derim hep,..bu her zmana benim dik durmamı sağlamıştır.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Mrs.Jadem' Alıntı:
Güçlü olmaktan asla yorulmadım,bunu hissetsem bile ben güçlüyüm derim hep,..bu her zmana benim dik durmamı sağlamıştır.
Güzel yaklaşım. Beyne ne sinyal gönderilirse yanıtı o sinyal doğrultusunda alacağımız gerçek kuramına inanınca. Elbette çok abartmadan.
Güçlü olmak insan olmanın en önde gelen erdemi değil bana göre çünkü.
"Ben güçlüyüm!" diyen kişilere saygım vardır ama sadece "güçlü olmak" uğruna kişinin kendini yormasına hiç gerek yok bence.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bir de eklemek istiyorum izninizle, güçlü olduğunu kanıtlamak için, gücünün üstünde bazı davranışlarda bulunup, bunları sergilemek, gücünün kanıtı olarak bunları sürekli tekrarlamak, gerçekten gücün ispatımıdır, yoksa zayıflığın mı?
Buyrun size yeni bir tartışma konusu?
Lütfen kimse alınmasın, ben burada kendimizi bir dost sohbeti içinde gördüğüm için rahatça yazıyorum ve bu sözlerimden alınacak arkadaşlarım lütfen beni çekinmeden eleştirsinler.
Teşekkür ederim.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Evet Zeynep  ;) :)
Örneğin;Gençliğin sorunu ne konulu bölümde de bu tarz yorumlar paylaşılmakta ve bu şekilde paylaşımlarda bulunarak eksilerimizi artı yapıyoruz.
En güzeli de bu  :)

M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ruhsal anlamda bu deyimi çok kullanırım,duygusal yönüme fırsat verirsem acı çekeceğimi biliyorum...ama diğer bakıma sırf güçlü olmak için güçlü olduğumu ispatlayacak birşey yapmam,sonuçta insan yaşadığı ve şahit olduğu birtakım durumlarda olduğu kendini olduğu gibi ortaya koyar..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Mrs.Jadem' Alıntı:
ruhsal anlamda bu deyimi çok kullanırım,duygusal yönüme fırsat verirsem acı çekeceğimi biliyorum...ama diğer bakıma sırf güçlü olmak için güçlü olduğumu ispatlayacak birşey yapmam,sonuçta insan yaşadığı ve şahit olduğu birtakım durumlarda olduğu kendini olduğu gibi ortaya koyar..
Zaten bu değişmez. Benim de söylemek istediğim bu. İlk yorumumdada anlatmaya çalıştım. Güçlü olmak kazanılabilir, çokta zor değil bana göre gerçekten... :) Duygularını saklamayı başaran insanlar için kullanırız kolaylıkla bu tanımlamayı. Ama insani duyguları bir kenara bırakıp sadece bu görüntüyü bozmamak için dişlerini sıkarsa bir insan, bana "güçlüyüm" demesin nolur.
Bu sadece, Gülşah'ında değindiği gibi, kişilik yapısını bozacak sonuçlara yol açar kanımca.
"Birimiz güçlü olmalıydık..." deriz ya sıklıkla, kaza, ölüm, doğal afetler örneğinde olduğu gibi.
Bense artık "soğukkanlı" olmaktan yana kullanıyorum tercihimi. Ama herkesin yanında ağlayabilirim ve gülebilirim, acılarımıda paylaşabilirim sevinçlerimide...
Ne konuda olursa olsun, yardım istediğimde çekinmeden "bana yardım et" diyebilirim.
Bunlar güçsüzlüğün göstrgesi değil bana göre.
Tüm bunları burada okuduğum bir iki yorum üzerine yazıyorum sadece ve amacım kimseyi eleştirmek falan filan değil, sadece asgari müşterekte buluşarak yaşamın tüm doğallığı ile yaşanması gibi yaşanmasına yardımcı olmak.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Duygularını sergilemek zayıflık mıdır sorusu ortaya çıkyor okuduklarımdan, kendime bu soruyu sorduğumda ne tam evet ne de hayır diyebildim. İnsanlara kolay kolay seviyorum diyemememin, yada birinin omuzunda ağlayamamamın nedeni zayıf görünmekten çekinmem mi ?
Duygularımı derinde ve kendi içimde yaşamak, güçlü bir dünya kurmuşum belki de içimde.
Ama zynepe katılıyorum, güçlü görünmeye çalışmak insana zarar verir, ben zayıf ve mutsuz hallerimde insanlardan kaçar içimdeki dünyaya sığınırım.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
manas' Alıntı:
Duygularını sergilemek zayıflık mıdır sorusu ortaya çıkyor okuduklarımdan, kendime bu soruyu sorduğumda ne tam evet ne de hayır diyebildim. İnsanlara kolay kolay seviyorum diyemememin, yada birinin omuzunda ağlayamamamın nedeni zayıf görünmekten çekinmem mi ?
Duygularımı derinde ve kendi içimde yaşamak, güçlü bir dünya kurmuşum belki de içimde.
Ama zynepe katılıyorum, güçlü görünmeye çalışmak insana zarar verir, ben zayıf ve mutsuz hallerimde insanlardan kaçar içimdeki dünyaya sığınırım.
Duyguları sergilemek zayıflık değil, aksine insani bir durumdur deim sadece, ben kimseyi eleştirmiyorum, yargılamıyorum, kendimce olması gerekeni yazıyorum.
Elbet hepimizin bir karakter yapısı, kişilik özelliği var, ancak bu yapının insana zarar vermeye başladığını hissedersem, bunun tersi için telkinde bulunmak isterim.
Çünkü gerek mesleğimde, gerek gündelik yaşamımda izlenimlerim odur ki, içe çok kapanarak yaşamak kişiye zarar verir ve sonunda mutlak tedaviye neden olur.
Duyguları derinde ve iç dünyada yaşamak...
Biraz romantik bir yaklaşım gelmiştir bana her zaman. Saygı duyarım ama tam olarak katılamam.
Burada yanlış anlaşılmasın, elbette insanın kendine saklaması gereken şeyler vardır, ben herkesle herşeyi konuşun anlatın filan demek istemiyorum kesinlikle.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bir cümlelik bir açıklama getireyim;
Ne çok güçlü olmak için çaba sardediyorum artık, ne de "güçlü olmaktan yorulduğumu" hissetmek.

R

runaway

Kullanıcı
29 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Gülşah' Alıntı:
runaway' Alıntı:

Hayır haklısınız gülşah abla belki ben biraz konuyu saptırdım yardımcı olmak adına annem öyle dese bile ben bile bazen içimde bişeyleri tutatmıyorum beni yönlendirdiğin için teşekürler :)