Gazete okumaya en çok Türkler vakit ayırıyor

• Konbuyu başlatan extreme
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde extreme tarafından oluşturulan Gazete okumaya en çok Türkler vakit ayırıyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 13,590 kez görüntülenmiş, 30 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Gazete okumaya en çok Türkler vakit ayırıyor
Konbuyu başlatan extreme
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan zabit
E

extreme

Kullanıcı
25 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Gazete okumaya en çok Türkler vakit ayırıyor 
Türklerİn, günde 74 dakikayla gazete okumaya en çok zaman ayıran ulus olduğu belirtildi.

İsveç’in Göteborg kentinde toplanan Dünya Gazeteler Birliği’nin (AMJ) yayımladığı “Rakamlarla Dünya Basını” raporuna göre, dünyada her gün 532 milyon adet gazete basılıyor ve satılıyor. Bu, ücretsiz gazetelerle birlikte 573 milyonu geçiyor. Dünyadaki gazete sayısının 11 bin 926 olduğunu belirten AMJ raporunda, gazeteleri her gün ortalama 1,7 milyar insanın okuduğunu kaydediyor. 232 ülkede gazete yayımlandığı belirtilen rapora göre, Japonlar, bin kişiye düşen 624 günlük gazeteyle dünyanın en çok gazete okuyan milleti olmayı sürdürüyor. Japonya’yı, bin kişide 580 gazeteyle Norveç, bin kişide 503 gazeteyle Finlandiya ve bin kişide 449’ar gazeteyle İsveç ve Singapur izliyor. Günde 74 dakikayla gazete okumaya en çok zaman ayıran Türkleri, 54 dakikayla Belçikalılar, ortalama 48’er dakika ile Finler ve Çinliler izliyor.

alıntıdır.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
bide bizler için okuma oranı düşük derlerdi  :)

K

Kristal

Gazete tam anlamıyla okunuyormu bakalım.
Kaç kişi köşe yazarlarını takip ediyor...
Kaç kişi sadece spor haberlerini okuyor... :-\

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
hmm.. sanıyorum araştırmanın özü türklerin yavaş okuyan insanlar olduğunu gösterme yönünde  :D ??? çünkü en çok gazete okuyan ülkeler sıralamasında yer almamamıza rağmen gazete okumaya en çok zaman ayrıranlerda ilk sırada yer alıyoruz. yani gazete satış oranı yine düşük aslında.. ???

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hehe çok sevdiğim şeylerden biri de kahvaltıdan sonra masayı toplamadan önce bir türk kahvesi eşliğinde gazetemi okumaktır. Belli köşe yazarlarım vardır ayrı görüşlere sahip olan. Önce kendi tarafımdan başlarım sonra zıt görüşlülere geçerim. Hepsini okumam, dediğim gibi okuduğum yazarlar belldir. Daha sonra ilk sayfa, 3. sayfa, sonra magazin (onu da es geçmem yani:)) ) sonra da spor.. Derken 1,5 2 saati bulur kahvaltı keyfim haftasonları:)

A

Ag

Kullanıcı
22 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
muhtemelen dediğiniz gibi yavaş okuduğumuzu gösteriyordur bu istatistik  :) yada keyif yaparak okuduğumuzdandır  ;)

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
dideM' Alıntı:
Hehe çok sevdiğim şeylerden biri de kahvaltıdan sonra masayı toplamadan önce bir türk kahvesi eşliğinde gazetemi okumaktır. Belli köşe yazarlarım vardır ayrı görüşlere sahip olan. Önce kendi tarafımdan başlarım sonra zıt görüşlülere geçerim. Hepsini okumam, dediğim gibi okuduğum yazarlar belldir. Daha sonra ilk sayfa, 3. sayfa, sonra magazin (onu da es geçmem yani:)) ) sonra da spor.. Derken 1,5 2 saati bulur kahvaltı keyfim haftasonları:)
Benimde en sevdiğim şeylerden biridir ama evdekilerin müsade ettiği müddettçe işlere başlamam öğleden sonrayı bulunca malum biraz sinirleniyolardı  bide gazete kavgalarımız oluyordu ahh ben önce okuyacam orayı diye...

M

mavidünya

Kullanıcı
11 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İyi düşünelim iyi olsun arkadaşlar. ya hiç okunmasaydı. :-[

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Türkiye'de Okuma ve İzleme Oranları
Dergi okuma oranı % 4
Kitap okuma oranı % 4,5
Gazete okuma oranı % 22
Radyo dinleme oranı %25
Televizyon izleme oranı %94

Diğer uluslar içinde okumak  adına ön sırada olmak gurur verici.. ::) Bu gazetede olsa..
Şimdilerde internetten okuma yada, internet izleme de istatislige girmeli....
İnternetle tanıştım tanışalı okumak ,internet üzeri okuma oranı eşitlendi...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Valla gazetelerin reytingi traj.. Hangi sayfanın yada hangi haberin daha fazla okunduguna dair bir veri yok.
Ama spor gazeteleri yada gazetelerin spor ,magazin gibi sayfaları daha fazla okunuyor diye bir veri oldugunu bir programda dinlemiştim.

Çok gazete okuyabiliriz, ne tür gazeteler okuyoruz yada ne tür haberler.
Aslında ben bu duruma hiçte olumlu bakamıyorum..
Neyse..
Teşekkür ederim.

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
bide okuyupta ne anladıklarını sormak lazım tabi  ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
agokalper' Alıntı:
bide okuyupta ne anladıklarını sormak lazım tabi  ;)
Buda iyiydi :d
Yani uç bi örnek  vereyim sibal can'ın bir teknedeki haberini yapan gazetenin traj rekoru kırdığını düşünürsek.Ne anladıklarını o kadarda düşünmeye gerek yok :d

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
sibal can'ın bir teknedeki haberini yapan gazetenin traj rekoru kırdığını düşünürsek.Ne anladıklarını o kadarda düşünmeye gerek yok :d
Bu habere kafa yorup anlamaya çalışan kesim uzak dursun zaten gazeteden falan, bizden de:)

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
dideM' Alıntı:
sibal can'ın bir teknedeki haberini yapan gazetenin traj rekoru kırdığını düşünürsek.Ne anladıklarını o kadarda düşünmeye gerek yok :d
Bu habere kafa yorup anlamaya çalışan kesim uzak dursun zaten gazeteden falan, bizden de:)
sonuna kadar katılıyorum didem.  :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bir örnekti :d Ben kafayı bizim bi dolu insanımız ve ihtimaldir bu arastırmacılarda bunları gazate ıokuru olarak saydıklarına göre diodum :d Bu arastırma sonucunun.. Pekte olumlu olmadıgını  düşünebilirz diye şe ettidim :d