Forum Kültürü

• Konbuyu başlatan Codex
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Yeni Katılanlar kategorisinde Codex tarafından oluşturulan Forum Kültürü başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 59,485 kez görüntülenmiş, 61 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Yeni Katılanlar
Konu Başlığı Forum Kültürü
Konbuyu başlatan Codex
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan mehmetbali16
H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
ebruliyn' Alıntı:
maxMESA' Alıntı:
Bence bir de yazıyı yazana durmadan teşekkür edip durmayın.
Kendi adıma memnuniyetimi belirtmek amacı ile nezaketen teşekkür ediyorum,çünkü bazı açılan konular var ki kopyala yapıştır ile değil el emeği ile yazılıyor ama
O yazıyı yazan hem sizi aydınlatmak hemde sizin fikirlerinizi merak ettiği için yazıyordur.
bu konuda sana katılıyorum
Teşekkür derken bahsettiğim şey farklıydı aslında yani adam çabalamış, aramış bulmuş bir yazı getirmiş. Ama alttaki üye " Tşklr " yazmış gitmiş. Bu nasıl bir hakarettir bilemiyorum artık.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Teşekkür derken bahsettiğim şey farklıydı aslında yani adam çabalamış, aramış bulmuş bir yazı getirmiş. Ama alttaki üye " Tşklr " yazmış gitmiş. Bu nasıl bir hakarettir bilemiyorum artık.
Kısaca bende okudum demeye,yazmak için yazmaya geliyor sanırım :)

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Birkaç foruma daha girmişliğim var ama şunu gördüm her forumun başka bir havası var, tüm içtenliğiniz ve doğallığınızla kendinizi ifade etmek istiyorsunuz ama bazen neye uğradığınızı anlamıyorsunuz. Siteye ilk girdiğim anla şimdiki halim çok farklı.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Son yazılan yorumları okudumda, okurken aklıma şunlar geldi;
Bazı konular okuyorum, konu içinde  cümleler o kadar güzel kurulmuş ki daha ekleme yapmak istemediğimden; teşekkür ediyorum. ( ayrıca Harun ne demek istediğini çook iyi anladım ve bazı şeylerde haklısın )
Ama en kabul edemediğim şey, yazım ve imla hataları ki sitemizde o kadar çok vurgulandı ki...
insan nasıl alışırsa öyle gider ve eğer biz yazımızda dikkat etmessek, yarın öbür gün çocuk yetiştirirken, ödevlerinde yardım etmede nasıl eğiticez çocuğumuzu  :-\

En kötüsüde bazı kişiler "aman nasıl olsa sanal ortam, bu kadar dikkatte gerek yok " diye düşünürek yazıyor kanımca  :)

Ve burada paylaşılan kurralar her şeyi gayet açık ve net anlatmakta.  :)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ama en kabul edemediğim şey, yazım ve imla hataları ki sitemizde o kadar çok vurgulandı ki...
Evet.. Çok kitap okuduğunu söyleyen arkadaşlarımızın -de, -da eklerini yanlış (tam ters) kullanmaları tam bir örnek mesela, haklısın Gülşah..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
maxMESA' Alıntı:
Bence bir de yazıyı yazana durmadan teşekkür edip durmayın. O yazıyı yazan hem sizi aydınlatmak hemde sizin fikirlerinizi merak ettiği için yazıyordur.
Demişsin.

Zynep' Alıntı:
Forum da yazı yazmak için ise forum kültürünü bilmek gerekir. Bunun için iki temel kavram vardır. Birincisi mutlaka Türkçe imla kurallarına uymak, ikincisi açtığınız konuda ya da yazmış olduğunuz mesajda iki üc kelimelik okuyucuya hiçbir anlam ifade etmeyen sözcükler yerine daha zengin metinler girmektir..
"Teşekkür ederim... emeğine sağlık..." vs gibi yorumlar "konuyu okudum" anlamına gelse de, benim inancım odur, ki herkesin paylaşılan konu hakkında bir fikri, bir deneyimi vardır ve iki cümlelik bir teşekkür yerine yorumlarında bu yaşanmışlıkları paylaşabilir.
Kendi adıma şunu diyebilirim, forumlarda açılan konular genellikle kopyala yapıştır metodu ile açılır ve bu normaldir. Bu nedenle yorumlar benim için hep daha önemlidir.
Çünkü ancak yorumlarla asgari müştereklerde buluşulabilir ve tartışmalardır aslında insanların gelişimine katkıda bulunan, konu ne olursa olsun.
Demiştim. :)

"Kopyala yapıştır" emek değil tarzı yaklaşımlara verebileceğim yanıt ise;
Neden emek olmasın? Bunu yapan kişi araştırmış, paylaşmayı uygun görmüş ve kişiler bilgilendirilmişse elbette buda bir emektir.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
water' Alıntı:
ben az önce üye oldum herkese slm :) :)
Selam, ama ayrı bir bölümümüz var, arkadaşlarla tanışabilmeniz için.
Lütfen Yeni Katılanlar Bölümü'nde ayrı bir sayfa açalım.
Konuyla ilgisiz mesajlar silinmiştir.
Teşekkürler.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bu yazıyı daha önce başka bir yerde okumuştum...
Forum kültürüne alışmam biraz zaman aldı..2 sene kadar deneyimim oldugundan,elbet bir çok hatalarım olmadı desem yalan olur...
Şimdi ne degişti...Forum kültürünüde öğrenmiş olduk...Tabi bu şeçtiğimiz sitelerede bağlı..
Bir çok sitede özelikle Türkçemize hiç dikkat edilmiyor,yönetimdekilerde Türkçemize sahip çıkılacagı konusunda yardımcı olmuyorlar...
Burda bulunmakdan  memnunum...Hem konuları,hemde üyelerin kalitesi,ayrıca site görevinde bulunan yöneticilerin yarımcı tavırları ile burda üye olmakdan memnunum...

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ard arda mesaj yazmak kural dışı.
Site reklamı kural dışı, Grup mruptan ziyade ilk işiniz site kurallarını okumak olsun.

Bknz: http://www.kendinigelistir.com/forum/index.php/topic,1285.0.html

Teşekkür ederim.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Korsan' Alıntı:
Ard arda mesaj yazmak kural dışı.
Site reklamı kural dışı, Grup mruptan ziyade ilk işiniz site kurallarını okumak olsun.

Bknz: http://www.kendinigelistir.com/forum/index.php/topic,1285.0.html

Teşekkür ederim.
Uyarı için sağol Korsan
Konu dışı mesajlar silinmiştir.

R

rallas

Kullanıcı
22 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Çok güzel aydınlatıcı olmuş teşekkürler.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Siteye yeni katılan arkadaşlara bu yazıyı okumalarını tavsiye ederim,
nacizane küçük bi öneri ;)

H

hayatguzeldır

Kullanıcı
26 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
selam arkadaşlar umarım düşündüğüm gibi bir yerdir burası. kişisel gelişim ile her zaman herkesin ilgilenmesi gerektiğini düşünüyorum. ne mutlu böyle düşünenlere dıyorum.........

S

spiritualsigns

Ben forumların yönetim odalarını severim genelde... Oldukça güçlü tartışmalara sahne olur admin ben olmalıydım mod sen olmalıydın ben istifa ediyorum sen git ben gitmem kavgaları  ;D

Forum kültürü her forumun formatı ile farklılık gösterir bana göre... gruplaşmadan paylaşıma açık ve soft tartışmaları bünyesinde barındırmalı herşeyden önce...

K

kanaysel

Kullanıcı
26 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
ankara
bilgilendirme için teşekkür ederim :-[ :-[ :-[

S

sonsuz aşk

Kullanıcı