fıstık'ın Kaleminden

• Konbuyu başlatan fıstık
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Özgün Kalemler kategorisinde fıstık tarafından oluşturulan fıstık'ın Kaleminden başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 50,699 kez görüntülenmiş, 259 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Özgün Kalemler
Konu Başlığı fıstık'ın Kaleminden
Konbuyu başlatan fıstık
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan roze
H

hayal_12

Susmak akıllıca olur, bu denli yürekten bir şiir karşısında..  :-X

G

Gül46

Kullanıcı
17 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Türkiye
Fıstıkçığımı  tanımak mutluluk verdi beni , ondaki bu güzellik  daim olsun inş. Yolun ve bahtın açık olsun güzel kardeşim

F

fıstık

AŞKTIR
Acıdır ki, hiçbir acıya benzemez
Bendir ki, beni ben eder, beni bende koymaz
Cesarettir ki, her şeye göğüs gerdirir
Çağlayandır ki, senide önüne katar götürür
Depremdir ki, sevdiklerini kaybettirir
Eşsizdir ki, hiçbir duyguya  benzemez
Ferhat'tır ki, dağları deldirir
Güldür ki, dikenleri acıtsada, güzelliği doyumsuzdur
Hayaldir ki, asla gerçek olmaz
Iraktır ki, yolu vardıkça bitmez
İçtendir ki, içini acıtan tek odur
Jübiledir ki, hasret vazifesini yerine getirdiğin içindir
Kitaptır ki, sana bilmediklerini öğretir
Leyla'dır ki, Mecnundan çok divanelikdir
Mecnun'dur ki, Leyla'yı bırakıp LEYLA'ya varmaktır
Nedensizdir ki, davetsiz ve habersiz gelmiştir
Oyundur ki, seni çocuk eder, bitmesini istemezsin
Ölümdür ki, canlı cenaze ne demekmiş anlarsın
Pusuludur ki, ardındakileri göremezsin
Rüyadır ki, uyanmak istemezsin
Sönmektir ki, küllerini bile savurursun
Şiirdir ki, kendini yazarsın
Tuzaktır ki, düştünmü kurtulamazsın
Ustur ki, usunu yitirirsin
Ümittir ki, hep bekletir
Vatandır ki, vazgeçilmezdir
Yalandır ki, en az gerçekler kadar yalan
Zindandır ki, bir daha çıkamayacağın karanlık bir zindan
Aşktır ki, gerisi vesairedir *...

*Bu tümce İskender Pala' ya aittir.

aşk ile...  :)

H

hayal_12

"Mecnun'dur ki, Leyla'yı bırakıp LEYLA'ya varmaktır..."

Gerçeği de bu olsa gerek.. Leyla'nın LEYLA'sına aşık olmaktır.. Ve beşeri olandan yola koyulup gerçeğe varmaktır.. Ama beşeri olanı da unutmamaktır.. Çünkü oraya çıkan basamak beşerden geçer.. Beşeri seven, insanı seven O'nu da sever...

"Şiirdir ki, kendini yazarsın..."

Evet aşk şiirdir.. Döner gelir kendini yazarsın.. Saatlerce günlerce yazarsın, sonra döner bir bakrsın ki yazdıklarının toplamı ya sensin ya da sensin.. Kendini yazdıöça kendini tanır, kendini yazdıkça kendini sever, kendini sevdikçe de insanları seversin.. insanları sevdikçe de O'nu..

"Ümittir ki, hep bekletir..."

Evet aşk ümittir.. Hep bekletir.. Belki hiç gelmeyecektir.. Belki bir el kadar uzaktadır belki denizler ötesindedir.. Ama öyle bir ümittir ki aşk; bekler bekler beklersin.. Belki hemen yanıbaşındadır.. belki arada sadece ufak bir utangaçlık duvarı vardır da görülmüyordur.. Ama işte her şartta her yerde beklemek ve ümit etmektir..

Harikasın 'fıstık'.. Öylesine güzel yazmışsın ki diyecek söz bulamıyorum.. Bir şeyler söylemeye çalıştım ama sanırım deryada damla olmadı yazdıklarım.. Kıskandım seni..  :) Ellerine yüreğine sağlık...

F

fıstık

hayır bilakis güzel yorumlamışsın benim bir cümle ile anlattıklarımı anlaşılır hale getirmişsin teşekkür ederim  :)

F

fıstık

Bugün öğrendiğim bir kuralı paylaşmak istiyorum sizlerle... Kuralın adı '3 S kuralı'... S ler:
1.SEVGİ
2.SAYGI
3.SORUMLULUK
Evet iletişimimizi güçlendirecek üç ana kelime...
sevmeliyiz her şeyi.. Önce bizlere sevmeyi öğreten, 'hayatımızı bahşeden' Yüceler Yücesini... sonra O'nun O'nu tanımamıza yardımcı olması, bize yol göstermesi için gönderdiği Sevgili(s.a.v.) yi... Sonra kendimizi, bizi canlarından çok seven ana-babalarımızı, kardeşlerimizi, dostlarımızı, çiçekleri, böcekleri, kuşları, bizi seven sevmeyen herkesi, gülün kırmızısını, ağustos böceğinin sesini, onu, bunu, her şeyi ama her şeyi  sevmek zorunda olmasakta-ki fıtratımızda var- sevmeliyiz...  Bu sayılanlara sevgimiz bizi gerçek Sevgiliye ulaştırıyorsa ne mutlu bize :)
Sonra saygı duymalıyız bütün bu sevdiklerimize... İsyan etmeleri, nefret etmeleri salıverin gitsin... kendimize saygı duyuyorsak bunu başarabiliriz... Ve ne olursa olsun her şey saygıyı hakediyor... Beklediğimiz saygıyı görmek istiyorsak onu hak etsin etmesin diğerlerinden mahrum etmeyelim  :)
Sevip, saydığımız her şeyin bizim üzerimizde hakları var... Başta Rabb'imizin emirlerini yerine getirmeliyiz... Bunu yaparken severek, içimizden gelerek yapmalıyız ki bize faydası olsun... Sevgi ve saygının göstergesi olan sorumluluklarımızı yerine getirelim...  :)

Siz 3S kuralını nasıl yorumlarsınız ???

sevgi ve saygılarımla... :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
GÜZEL KURALLAR FISTIK

Bir 4 üncüsü benden Sadakat Sıralamaya gelince

Sevgi Saygı  SADAKAT Sorumluluk

Benimki olmaz ise o 3 kural işlemez gibi sanki benim elim daha güçlü

F

fıstık

Korsan' Alıntı:
GÜZEL KURALLAR FISTIK

Bir 4 üncüsü benden Sadakat Sıralamaya gelince

Sevgi Saygı  SADAKAT Sorumluluk

Benimki olmaz ise o 3 kural işlemez gibi sanki benim elim daha güçlü
evet haklısınız Sadakat olmadan olmaz daha çok S ler A lar B ler gerekir ama öncelikli olanlara dikkat etmeliyiz

P

passiflora

Kullanıcı
17 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Sorumluluk deyince belki Sadakat da  içine alınabilir. Çünkü çok kapsamlı bir sözcük.

F

fıstık

passiflora' Alıntı:
Sorumluluk deyince belki Sadakat da  içine alınabilir. Çünkü çok kapsamlı bir sözcük.
evet haklısınız şimdi daha iyi anladım neden bu 3 S olduğunu... siz ne dersiniz Korsan ???

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ya belki yine aykırı olucak ama sadakatla sorumluluk aynı şeyler değil Sorumluluk sözcüğünün sadakati de kapsayacagını ben düşünmüyorum.

Sorumluluk farklı bir kavram sadakat bambaşka bi kavram

F

fıstık

Korsan' Alıntı:
Ya belki yine aykırı olucak ama sadakatla sorumluluk aynı şeyler değil Sorumluluk sözcüğünün sadakati de kapsayacagını ben düşünmüyorum.

Sorumluluk farklı bir kavram sadakat bambaşka bi kavram
peki sizce sorumluluklar nelerdir?

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Ya nasıl anlatsam bilmiomki ama kısaca sorumluluk  Bi insanın  uyum sağlaması üzerine düşen görevleri yerine getirmesi ve kendine ait bir olayın başkaları üzerindeki etkilerinin sonuçlarını üstlenmesi ayrıca kendi sölediklerinin yada yaptıklarının sonuçlarına sahip çıkabilmesi dir  hemen hemen bir kaç özellik daha var ama uzun sürer dediğim gibi kısaca

Ama yukarıda dediğim gibi sadakat baska bir şey  kelime anlamı nın farklılıgından öte ben farklı yorumluyorum o kadar Geneli kapsamıyor Efendim