fıstık'ın Kaleminden

• Konbuyu başlatan fıstık
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Özgün Kalemler kategorisinde fıstık tarafından oluşturulan fıstık'ın Kaleminden başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 50,700 kez görüntülenmiş, 259 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Özgün Kalemler
Konu Başlığı fıstık'ın Kaleminden
Konbuyu başlatan fıstık
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan roze
M

meryem

Kullanıcı
25 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
fıstık' Alıntı:

bugün benim günüm...bugün hergünden güzel bana...içim kıpır kıpır...mutluyum, ruhum arınmış, yeniden doğmuş gibiyim...
sebebine gelince;
bundan tam 18 yıl evvel 1989 yılının Ekim ayının 29. gününde çifte bayram yapan bir aile varmış... Cumhuriyet sevinçlerine birde 2. evlat neşesi eklenmiş çünkü... bu minik bebeğin upuzun saçları varmış doğduğunda ama kesmişler hemen saçlarını nazar değmesin diye... tüm bebeklerde olduğu gibi yüreğindeki saflık ve masumiyet, ruhundaki dinginlik yüzüne yansıyormuş adeta... ama bu tüm bebeklerden farklıymış; her şeyi merak eder, her şeyi deneyerek öğrenmek istermiş... çok tuhaf davranışları da varmış: ayağından korkup ağlamak, çay bardağını ters çevirip üzerinde denge sağlamaya çalışmak gibi... perdede ki çiçeklerden hayali varlıklar üretip korkmasınıda unutmak mümkün değil... bu tuhaf kız zekide sayılırmış aslında... neden mi? ... henüz 4,5 yaşında iken; gazete okur, gizl gizli halıların altına yazılar yazarmış... bu şeker minik bir gün yine gazete okurken annesi bunu farketmiş ve şoka girmiş adeta... anne, baba her ne kadar şok geçirselerde okula hevesli olan bu kızı ilkokul 2. sınıfa giden ablası ile okula yollamışlar... 1. dönem iki kardeş gidip gelmişler ama okul müdürü bu minik dehayı okula kaydetmek istemiş ve ailede çocuğunda hevesi ve başarısına bakarak kabul etmişler...kız 1 dönemde 1. sınıfı bitirmiş yani...2. sınıfta zorlansada düşe kalka okul hayatına devam etmiş... 18 yaşına kadar bazen yaramaz, bazen esprili, bazen tembel bir öğrenci, bazen neşelendiren, bazende kalp kıran biri olan kahramanımız, şimdi her şeye rağmen yüreği sevgi dolu ve hayatın farkında kocaman bir kız olmuş...kendide yılların nasıl geçtiğini anlamakta zorlansada; hayat yolunda acı-tatlı hatıralarla dolu tam 18 seneyi geride bırakmış...
kızımız şimdilerde geçmişi unutmadan, geleceğe güvenmeden, anını severek yaşamaya çalışan ve tekrar melek olmak isteyen bir kız...
bu gün işte bu yüzden benim için önemli o eskiden melek olan ve tekrar melekleşmek isteyen kız benim...  ::) ömrümden bir yıl daha eksilmiş olsa da; Rabb'im nasib ederse bugün itibari ile artılarla donatacağım bir yıla daha adım attım bi-iznillah... (Rabb'im utandırmaz İNŞ.)
(işte günün anlam ve önemiyle birlikte kısaca günlüğümden bir parça... umarım beğenirsiniz...)
NOT:Cumhuriyet Bayramı'mızında kutlarım
selam, sevgi ve dua ile...  :)

fıstık

Başarılarının devamını dilerim.

F

fıstık

ya SON olsaydı???
son zamanlar çokça kullanır olsamda bugün çok kötü bir olay sonucu geldi aklıma bu soru...
okul çıkışı otobüsle eve dönerken yarınki sınavım için dalgın bir halde ders notlarına bakıyordum... ani bir fren sesiyle oturduğumuz yerden ayağa fırladık ve gümmm diye bir ses :eek:... ayaktakiler ön tarafa fırlamıştı etrafa bakabilir hale geldiğimde... sonrasında millette bir panik, bir telaş, şoför hızla indi, camdan göründüğü kadar bi yandan bir yerlere tlf. ediyor öte yandan öndeki arabanın şoförü ile konuşuyor(tartışmak kelimesini kullanmak istemiyorum)... yolcuların bir kısmı otobüste dolanıp duruyor, bazı yaşlı teyzeler, amcalar 'cana geleceğine mala gelsin diyorlar' çok şükür öylede oldu kimsenin canına bir şey olmadı ama... peki şoförler neden canı yanmışçasına kızıyorlar birbirlerine! otobüsdekilerde ki bu canları yanmışçasına; küçücük otobüste oradan oraya niye dolanıp duruyor yolcular! şu öndeki liseli kız herkesin bu panik içindeki haline kahkaha atmaktan kendini alamazken arkadaşı neden onu susturmaya çalışıyor! herkes bi şekilde tepki verirken ben dondum kaldım ve dedim ki "ya SON olsaydı?" Allah'ım ya son olsaydı hayatımı burada noktalamış olsaydım... benim gibi gerçek hayatından emin olamayan acizler için bu ne büyük bir hüsran ya Rabb'im!
ne bugün yaşanan ölümün yakın olduğunu hatırlatan bu olay anı, ne de bilgisayarın başında olayları yazışımdaki şu an, sizce hangisi ölüme daha yakın???
maalesef ikisi de, ya da hiçbiri... cevabını asla bilemeyeceğimiz bir soru aslında bu... içimize çektiğimiz hangi nefeste 'bu benim SON nefesim olabilir mi acaba' diye düşünüyoruz... muhatap olduğumuz insana acaba konuşacağım son kişi mi diye bakıyor muyuz!... yaptığımız işleri bile bunu düşünmeden yaparken, hayatımızı hiç ölmeyecekmiş gibi yaşarken; aklımızdakilerden geçirdiklerimizden bile sorumlu olduğumuzun ne kadar bilincindeyiz! zira öldüğümüz an aklımızdan geçirdiklerimizden de -her şeyden olduğu gibi- sorumluyuz...
bir hadisi şerif varya; "Hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalışın." diye işte keşke bunu yapabilsek... yapabilsekte; yarın öleceğimizi unutup hiç ölmeyecekmiş gibi yaşamasak... AN ını hakkıyla yaşayarak ömrünü hayırlı bir şekilde tüketip; şehadetle, hayırlı bir ölüme varanlardan olabilmemiz duasıyla... (amin)

K

Kardelen

aminnnnnnnnn canım benim fıstığım :( çok geçmiş olsun hayatım ama bu yazıdaki tüm cümleler çok doğru emin ol hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayıp yarın ölecekmiş gibi ibadet bu içten samimi paylaşımın için tşkler çok güzel bir örnek bu inş rabbim hepimize hayırlı ölümler nasip etsin ve aldığımız her nefesin kıymetini bilenlerden sevgiyle ve güzellikler le kal fıstığım ....

H

hayal_12

Amin 'fısık'.. Çok güzel demişsin.. Sorun ne biliyor musun? Senin yazdıklarını okuduğumuzda "hımm evet çok haklı.. iyi yazmış" diyoruz sonra tekrar eski tas eski hamam misali geldiğimiz noktaya geri dönüyoruz.. Bazen birkaç gün sürüyor bu durum.. Birkaç gün iyiyiz, dindarız, her şeyin farkındayız.. Sonra ani bir sıkılganlık ve eski düzene dönüş.. Tabi yazdıklarım herkes için geçerli değil.. Keşke hep aynı kararlılıkta olabilsek.. Keşke hep uyanık olabilsek...

F

fıstık

Kardelen' Alıntı:
aminnnnnnnnn canım benim fıstığım :( çok geçmiş olsun hayatım ama bu yazıdaki tüm cümleler çok doğru emin ol hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayıp yarın ölecekmiş gibi ibadet bu içten samimi paylaşımın için tşkler çok güzel bir örnek bu inş rabbim hepimize hayırlı ölümler nasip etsin ve aldığımız her nefesin kıymetini bilenlerden sevgiyle ve güzellikler le kal fıstığım ....
teşekkür ederim kardelenim..  :)  aldığımız her nefesin kıymetini bilebilsek zaten hayatımız anlam kazanır ve hangisi son demeyiz sanırım (hoş şimdide demiyoruz ama gafilliğimizden maalesef  :-[) babamın çok sevdiğim bir sözü var; "hayır dile işine, hayır gelsin başına!" diye.. bizde 'hayır'  diyelim hayır olsun inş.

F

fıstık

hayal_12' Alıntı:
Amin 'fısık'.. Çok güzel demişsin.. Sorun ne biliyor musun? Senin yazdıklarını okuduğumuzda "hımm evet çok haklı.. iyi yazmış" diyoruz sonra tekrar eski tas eski hamam misali geldiğimiz noktaya geri dönüyoruz.. Bazen birkaç gün sürüyor bu durum.. Birkaç gün iyiyiz, dindarız, her şeyin farkındayız.. Sonra ani bir sıkılganlık ve eski düzene dönüş.. Tabi yazdıklarım herkes için geçerli değil.. Keşke hep aynı kararlılıkta olabilsek.. Keşke hep uyanık olabilsek...
hayal_12 yazdıkların herkes için geçerli değil ama bunları yazan olarak ben bile aynı durumdayım maalesef :-[  keşke unutmasak ve her an tatbik edebilsek, hep uyanık olabilsek... o zaman üstadın dediği gibi 'ne içinde kalırız hayatın, ne de büsbütün dışına çıkarız' yaşamayı öğreniriz, hayatı, kendimizi, Rabb'imizi ve herşeyi... nisbetende olsa bunu başarabilmek duasıyla...

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Allah korumuş fıstıkçım seni çok şükür bi şey olmamış........Allah hayırlı,bereketli ömürler nasip etsin hepimize inş.

fıstık seninde dediğin gibi: AN ını hakkıyla yaşayarak ömrünü hayırlı bir şekilde tüketip; şehadetle, hayırlı bir ölüme varanlardan olabilmemiz duasıyla... (amin)  amin cnm inş.

F

fıstık

re-Member' Alıntı:
Allah korumuş fıstıkçım seni çok şükür bi şey olmamış........Allah hayırlı,bereketli ömürler nasip etsin hepimize inş.
fıstık seninde dediğin gibi: AN ını hakkıyla yaşayarak ömrünü hayırlı bir şekilde tüketip; şehadetle, hayırlı bir ölüme varanlardan olabilmemiz duasıyla... (amin)   amin cnm inş.
inş. canım  :)

F

fıstık

sevinçli veya kederli, dolu veya boş, uykuda veye farkında bir şekilde ama bir şekilde geçti gitti dün...keşkelerin faydası yok artık... dün bir daha gelmez artık, gelipte senin düne takılmana, dünde kalmana imkan vermez asla... öyleyse farkında ol hayatının... bu noktada, farkındalık noktasında ise ihtiyacın olan şey, engin tecrübelerindir...işte dün sana, yeni bir tecrübe, ders alınması gereken bir gün... dersini aldıktan sonra giden için üzülmek yerine bir gün daha yaşayabildiğin için şükür ve sevinçle el sallamalısın düne ve dünle giden her şeye...hayatın dünden ibaret değil çünkü; dünde kalan insan ve olaylardan da, hayat ancak şu an içinde bulunduğun ve yarın sana dün olacak zamandan ibaret... dolayısıyla şu an iletişimde bulunduğun kişi en mühim kişi olmalı... konuştuğun son insana son olarak neler söylemek isterdin?.. veyahut şu fani dünyada son olarak ne yapmak isterdin?.. dur ben tahmin edeyim... yine yarım kalan işler var değil mi(?), ve tabi kırılan kalpler... peki ya şu an son anınsa tamamlamaya yarım kalan işlerini, yapmaya kırdığın gönülleri ne kadar zamanın var şimdi?... HİÇ evet koca bir hiç... dün, dünde kaldı çünkü, bugün ise bugün yaşanmalı.. öyleyse o yarım işlerini tamamlamak için bugününü fırsat bil... ve bugünden kötü bir hatıra, veyahut eksik bir iş bırakma varlığı meçhul yarınına... hakkını vererek yaşa her gününü ve-eğer varsa- kucak aç yarınına!... bugünde bir yarın aslında, dünün yarını. ve sen bu yarına ulaşabilmişsin... neden şükretmeyesin???...
"dün dünde kaldı cancağızım, artık yeni şeyler yapmak lazım" demişlerya, öyleyse; günlerimizi dün etmeden bugünün, dünün yarını olduğunu bilerek DÜNE ELVEDA! YARINA MERHABA!

düne elveda yarına merhaba diyebiliyor musunuz?

H

hayal_12

"DÜNE ELVEDA! YARINA MERHABA!"
Ah ah 'fıstık' doğru dersin de, dünü unutmak bazen çok zor ve çok acı veriyor ya.. Bakalım ne olacak halimiz..  :)
Bu arada yazın çok hoş olmuş.. İyiye gidiyorsn.. Bak sana bir sır vereyim: İyi şiir yazmak istiyorsan, insanları derinden yakalayan yazılar yazmak istiyorsan, kendini daha iyi anlatmak istiyorsan, yüreğindekileri dışa vuracak anları arıyorsan, kendini yazmak için yaratılmış kabul ediyorsan HİKAYE YAZ! Faydasını göreceksin, güven bana... ;)

K

Kardelen

fıstıkçım paylaşım için tşk ederim emeğine sağlık evet düne elveda yarına merhaba diyebilsek ah ah ama yinede hayatın unutturamayacağı bir acı bir hüzün olduğuna inanmıyorum bu umutla geçmişi unutabiliriz en azından silemezsek karalarız bizde içimizi acıtanlar olursa sevgiyle kal canım rabbe emanet :(  :'(

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Cok güzel emeğine sağlık.

F

fıstık

dediğiniz gibi dünü unutmak öyle yazıldığı gibi kolay değil... ama bugünümüzün en önemli gün olduğunu düşünerek yaşarsak dünün hayatımızdaki etkisini azaltabiliriz inş.
hayal_12 tavsiyen için teşekkürler :) hikaye yazıyorum zaten.inş. ilerleyen zamanlarda paylaşabilirim :)
kardelencim silemezsin ama karala ;)
wanted sağolasın hemşom  :)

F

fıstık

bir tek ben miyim aşık
sevda ile kavgalı, hasretle barışık
duyguları tarifsiz, karmakarışık
bir tek ben miyim merhemsiz yaralara alışık
yalnız değilim biliyorum
bilmesine biliyorum da
yalnızlığıma yoldaşı-seni- bulamıyorum
bir tek gözlerin var zifiri karanlıkta parlayan
bakışlarını yüreğime hançer gibi saplayan
ama ne gözlerin, ne de sözlerin
derdime hiçbiri teselli değil
can çekişen umutlarımı diriltmeye hiçbiri kafi değil
hayallerim bile grileşti artık
sen gitttin gideli her şey daha bulanık
sensin bunların müsebbibi, mahsenimdeki tek sanık
ama sen değil, bir tek sensizlik idamlık
bunlar sana son sözlerim
mutlu olman tek dileğim
artık suskunluğum tek sitemim
gel ya da gelme
özlemle, sonsuza dek beklerim

K

Kardelen

fıstık' Alıntı:
bir tek ben miyim aşık
sevda ile kavgalı, hasretle barışık
duyguları tarifsiz, karmakarışık
bir tek ben miyim merhemsiz yaralara alışık
yalnız değilim biliyorum
bilmesine biliyorum da
yalnızlığıma yoldaşı-seni- bulamıyorum
bir tek gözlerin var zifiri karanlıkta parlayan
bakışlarını yüreğime hançer gibi saplayan
ama ne gözlerin, ne de sözlerin
derdime hiçbiri teselli değil
can çekişen umutlarımı diriltmeye hiçbiri kafi değil
hayallerim bile grileşti artık
sen gitttin gideli her şey daha bulanık
sensin bunların müsebbibi, mahsenimdeki tek sanık
ama sen değil, bir tek sensizlik idamlık
bunlar sana son sözlerim
mutlu olman tek dileğim
artık suskunluğum tek sitemim
gel ya da gelme
özlemle, sonsuza dek beklerim

fıstığım canım benim bana söylenecek söz bırakmamışın harika harika muhteşem ne diyimki süpersin bukadar bana uyar ya  :'(  :'(  :'(   :'(  :'(  :'(  :'(  :'(  :'( gönlüne sağlık çok saol iznin olursa bu şiiri benim şiiirim yapmak istiyorum yani benmişim gibi anlatamadımda okadar muhteşemki cümle bulamıyorum çok tşkler böyle inanılmaz efsane paylaşım için her cümlesine hayran kaldım ...

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
fıstık çook beğendim cnm.emeğine sağlık.. ;)

F

fıstık

Kardelen' Alıntı:
fıstığım canım benim bana söylenecek söz bırakmamışın harika harika muhteşem ne diyimki süpersin bukadar bana uyar ya  :'(  :'(  :'(   :'(  :'(  :'(  :'(  :'(  :'( gönlüne sağlık çok saol iznin olursa bu şiiri benim şiiirim yapmak istiyorum yani benmişim gibi anlatamadımda okadar muhteşemki cümle bulamıyorum çok tşkler böyle inanılmaz efsane paylaşım için her cümlesine hayran kaldım ...
kardelencim anladım seni canım ;) beğenmene sevindim  :)

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
Ellerine sağlık teşekkürler..