evlilikte sizce yaşın önemi varmı arkadaşlar

• Konbuyu başlatan özoefe
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde özoefe tarafından oluşturulan evlilikte sizce yaşın önemi varmı arkadaşlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 19,252 kez görüntülenmiş, 91 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı evlilikte sizce yaşın önemi varmı arkadaşlar
Konbuyu başlatan özoefe
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan hırslı.28
K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Aslında sayfalar dolusuda yazardımda, bu daha iyi oldu.
Benim için fiziksel durumlar hiç önem arz etmedi ikili ilişkilerde,o anlamda yaklaştım esasında.

İlahi ben  ::)

G

günışığı

Kullanıcı
25 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
www.neclaalptekin.com
İkili ilişkilerde olmayabilir ancak sosyal ilişkilerde olacağı kesin. Henüz kültür düzeyimiz yapılanma aşamasında  ;D

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
günışığı' Alıntı:
İkili ilişkilerde olmayabilir ancak sosyal ilişkilerde olacağı kesin. Henüz kültür düzeyimiz yapılanma aşamasında  ;D
Soyal ilişkiler derken ? Keza evlilik 2 li bir ilişkidirde.

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Korsan' Alıntı:
Abi çünki aramızda belli bir kültür ya da dönem farkı olacak. Yani şu an benden 10 yaş geriden gelen nesil herşeyi çok farklı düşünüyor. Bizim nesil ise farklı. Kendi yaş grubumla daha çok şey paylaşabileceğimi düşünüyorum.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
maxMESA' Alıntı:
Korsan' Alıntı:
Abi çünki aramızda belli bir kültür ya da dönem farkı olacak. Yani şu an benden 10 yaş geriden gelen nesil herşeyi çok farklı düşünüyor. Bizim nesil ise farklı. Kendi yaş grubumla daha çok şey paylaşabileceğimi düşünüyorum.
Yav abi sentez denen bişe var değilmi.
Aksine bu dezavantaj değil bana göre avantajdır,düşünsene bi yaşamadığın bir dönemi yaşayacaksın.
Düşünmediklerini düşünüceksin gibi gibi.

Hem 10 sene neki yav,velevki aynı jenerasyondansın diyelim,monoton olmazmı abi,ilişkinin sürprizi nerde kaldıki,aynı düşünüp aynı zamanı yaşamış olmanın neresi çekici.
Valla bana sorarsan,ben fark yapmaz derim, belki ben farklılıkları seviyorumdur kim bilir.
Neyse..bunlar benim kişisel görüşlerim abi geneli bağlamaz.
Herkesinde fikrine saygı duyuyorum,ama sadece o kadar istesemde katılamıyorum valla.
Teşekkür ederim cevabın için harun.

G

günışığı

Kullanıcı
25 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
www.neclaalptekin.com
Hani şu on yaş meselesi, 10 yaş küçük olabilir olarak algıladım nedense :) Doğruyum değil mi?

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Bu konu hakkında bende örüşlerimi yazacagım ama şimdi degil,acil geldigim gibi çıkmam lazım :)

L

lavinyaa

Kullanıcı
16 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ben erken yasta evlenmeye karsıyım 25yas cıvarı olmalı.Kısı kendı benlıgının farkında olmalı once sonra bızın farkınada kolay varabılsın.Aradaki yaş farkı meselesi aslında cok onemlı degıl! Arkadaslarıın dedıgı gıbı aynı olgunlugu tasıyabıldıkten sonra sorunsuz ıletısımler saglanabılecektır.Zeynep arkadasımın yazısınıda cok begendım onuda soylemek ıstıyorum ayrıca.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Evlilikte kendini evliliğe hazır hissetmek çok önemli bence. Bunun yaşı da herkes için aynı değildir. Tüm insanlar aynı yaşlarda aynı olgunlukta olmayacakları için yaş farkının önemli olmadığı kanaatindeyim.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Teşekkür ederim lavinya. :)

Mümkünse insanlar 90 yaşlarında evlensinler, evlenecekleri kişide 1/2 yaş farklı olsun hadi,  alışkanlığın getirdiği rahatlama ve sonrası artık sıkılma dönemi başlamadan Hakkın rahmetine kavuşsunlar... :)
Onlar ersin muradına biz çıkalım kerevetine.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Yok daha neler Zynep....
Güldürdün bak bu yorgunlugumun üstüne beni  ;D
Öncelikle konuyu bir baştan okuyup öyle yorum yapayım..
Sütten ağzım yandı,yoğurdu üfleyerek yiyorum :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Evlilikde öncelikle şunu belirteyim,20 yaş altı evliliklere asla izin verilmesin...İki tarafda olgunlaşsın,bekarlıgının tadını sonuna kadar yaşasın...
20 yaşında olan bir insan ne kadar olgunluk çagına ulaşabilir ve ne kadar aile sorumlulugu taşıyabilecek durama gelebilir ki...
Benim fikrim kesinlikle 25 yaşı ve sonrası yapılan evliliklerdir...
Kendimden bilirim,erken denecek bir yaşda evlenerek daha gençligime doymadan ( ama bu gençligin atlatılarak sonradan yaşanamsı durumunada dönüşebiliyor) aile sorumlulugu altına girmem...En önemlisi Anne olmam..Yaşımın verdigi hislerimi Anne olarak çoçuklarıma verememenin ezikliğini ilerleyen  senelerde gördüm...Ama tek iyi yanı erken evliligin,çoçuklarımla aramda kuşak farkının olmaması,aksine arkadaş gibi olmak,birde zevkler uyuşuyorsa değmeyin siz Anneligin keyfine( kızımın dolabının  ve takılarının başında bulurum ara sıra kendimi de  )  ::)
Eşle aradaki yaş farkına gelirsek,yaş önemsiz diyemem,aynı yaş yada bir iki yaş fark olabilir,asla fazlası olmamalı..Ama erkegin olgunluk yaşı ile bayanın olgunluk yaşı farklıdır...Etrafımdaki bir çok evliliklerdede üzücü durumlara şahit olmadı degilim..
Yaş dan daha  önemlisi, insanların beyin yaşlarının uyuşması birbirini anlayışlı davranması,çok sevmesi,bir o kadarda sevilmesi... :)
Seni çok seviyorum hayat arkadaşım,yoldaşım,sırdaşım aşkımsın, canımdan can'sın:)

L

lavinyaa

Kullanıcı
16 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İkı uc buyugumle sohbet esnasında konu evlılıkse ogutlerden bırı mutlaka evlılıkte erkegın yasının buyuk olmasıdır.Bayanların yaslarından daha fazla olgunluga sahıp olduklarını ve bu sekılde aradakı uyumun yakalanabılecegı soylenır bana hep!
Soyle bır dusununce cevremde kendınden buyuk bayanlarla evlenen cıft hıc gormeyınce durumu bu sebebe bagladım kendımce.Gorunuste  tabulasmıs durum.Çevremde gordugum manzarada böyle gelmiş böyle gider halde.Kalıplasmıs standartların dısına cıkan acımasız yargılara mahkum kalıyor.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
O senin dediğin erkeklerin tabiri caiz ise saçmalaması dim.
Daha ayrıntılı yazarımda,olmuyo işte  ::) Bunu diyen büyükler aynı zamanda 2 gönül bir lunca samanlık seyran olurda derler  :
Ama bitiş kısmında dediklerin doğru,durum tabulaşmış