Erkekler niçin evlenmek istemez

• Konbuyu başlatan yasinyarar
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde yasinyarar tarafından oluşturulan Erkekler niçin evlenmek istemez başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 15,496 kez görüntülenmiş, 39 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Erkekler niçin evlenmek istemez
Konbuyu başlatan yasinyarar
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan cantuuu
Y

yasinyarar

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0

Her zaman çok cesur olmakla övünen erkekleri, evlilik deyince korkudan tir tir titreten ne olabilir...Erkek için evlilik, bilgiye dayalı bir tahminler dizisidir.
Öte yandan, hepsi olmasa da bazı kadınlar için ise hayat sezgiden ibarettir. Durumun erkekler için böylesine korkutucu olmasının nedeni de budur. Kadınlar durgun akan nehirde aheste kürek çekerken erkekler açık denizde bir başlarına kaldıklarını hissederler. Erkeklerin bağlanmaktan bu kadar korkmalarının nedenini bir de kendi ağızlarından duymaya ne dersiniz? İşte erkeklerin evlilik öncesindeki korkulu itirafları:

1- O hayati cümleyi duymak Hastalıkta ve sağlıkta Gardiyan gelir, hapishane kapısı kapanır.

2- Her milletten meyvelerin tadına bakma hayalinden vazgeçmek Şahane bir aşk ve şehvet seline kapılıp bir çiçekten öbürüne konmak

3- Ya! kuruntusuna kapılmak Ya başka bir kadına aşık olursam?

4- Boşanmak Yanlış ata oynamak gibi

5- Anne-babanın başarısız evliliklerini tekrarlamak ya da anne-babanın mutlu evliliğini tekrarlamak, günün birinde karısına Meleğim, Balım ya da Aşkım diye hitap etmek

6- Eğlence şirketi müdürlüğünden feragat etmek. Sonra da uzlaşma denen şirketin yönetim kuruluna hesap vermek zorunda kalarak, her kararın günün birinde insanın neşesini kaçıran bir teftişten geçeceğinin tamamen bilincinde olmak.

7- Evcilleştirilen Kocalar Kardeşlik Derneği in aktif üyelerinden biri haline gelmek.

8- Ezbere bir hayat sıkıntı, fazla yüz göz olma ve sıradanlık

9- Sükunet, denetim, boş alan, mahremiyet, bütün gece spor kanalı izlemek, ahbaplarla poker, sigaradan alınan bir fırt, leş kokan spor ayakkabılar gibi nimetlerden feragat etmek.

10- Misafir odasında başlayıp kanepede devam eden erotizmden vazgeçerek düzenli ve renklilikten uzak bir seks hayatına adım atmak.

Erkekler, evlilik bağıyla bağlanmaktan korktuklarını, tavırlarıyla sergilerler!

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Zorla evlendirilen, evliliğe zorlanan erkeklerin korkularımı acaba bunlar? :)

M

mesuna

Kullanıcı
3 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
izmir
ya anlamıyorum neden bu kadar korkarki erkekler ewlilikten :mad:
hepte olumsuz tarafından bakılmazki olaya ??? ::)
haksızmıyım arkadaşlar :-\

M

mustafaıserı

Kullanıcı
13 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
aydın
hayır özgür insanların lafları bunlar  8)

D

dileklerperisi

Kullanıcı
8 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yok yok bu erkeklerin üzerinde evlilik baskısı kurulmuş resmen. :D

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Çok garip ama... :)
Bizim toplumumuzda genç kızlara hep evlenmeleri söylenir, erkeklere "oğlum işin mi yok erkenden evleneceksin, gez dolaş, tadını çıkar hayatın!" denir.:)
Sanki evlenince hayat bitecek gibi!:)

Y

yasinyarar

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
ya aslında evlilik kadar güzel bir şey yok elinde sonunda her erkeğin başına gelecek birşey istisnalar hariç

erkeklerin üzerinde baskı şöyle var genelde çevremizde iş yorgunluğunun üstüne birde karısının günü anlatarak paylaşmasını dır dır sayan erkekler

Ha en önemlisi ben evli deilim ama birde bekara karı boşamak çok kolay diyenler var yani yaşayan bilir sen birşey bilmezsin diyenler

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bence zeki oldukları içinnnnnnn ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bir çoğu şıklardada oldugu gibi evliliğin bir erkeği tabiri caiz ise parangalayacagını düşünmeledirki bu bencede dogru bir düşüncedir.

Yani buradaki bir kaç şık baya bi saçma geldi mesele sırf eğlence olsun diye bekar kalmak yada oradan oraya atlamak gibi felan.
Belki başarsız evliklere tanıklık olabilir özellikle son yıllarda bunu bu ülkede dogudan batıya görüyoruz.
Ne bilim son zamanlardaki ahlak erozyonumu dersin 2 li ilişkilerde güvensizlikmi dersin etken olabilir.
Ama sadede gelir isek evlilik bir kurumdan öteye gidemez duygusal bir bağlayıcılığı yoktur tamamen hukuksaldır.
Ve öyle herkesin dilindeki gibi de girilesi bir kurumda değildir bana göre.
Tersten baksan olaya evlilikten korkan sadece erkeklerde değil yani bi arastırma yapılsa hemen hemen birbirine yakın sonuçlara ulaşılabilir bu konuda.

Yani bi erkek evlilikten yada kadın neden korkar kim prangalanmaktan korkmazki.
Yorum şahsıma aittir geneli kapsamaz
Teşekkür ederim.

Y

yigitce

Kullanıcı
23 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
yigitce2007.spaces.live.com
yasinyarar' Alıntı:
6-  ... uzlaşma denen şirketin yönetim kuruluna hesap vermek zorunda kalarak, her kararın günün birinde insanın neşesini kaçıran bir teftişten geçeceğinin tamamen bilincinde olmak.
dogru bir tespit bana göre...

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
ne bu ayrımcılık yaa yanlız erkekler evlenmek istemiyen taraf kadınlarsa onları bu işe zorlayan taraf hiçde bilene bu bence her iki taraf içinde geçerli bir durum erkekler kadar bayanlarında aynı nedenlerle evlenmek istemiyeceği olduğu gibi bu maddeleri gözü görmeden evliliğe can atan erkeklerde var bencee

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Bu pazar tam da burada ki konuya uygun bir yazı okudum gazetede. :)

Artık yeni bir akımın başladığı; 30 yaş üstü bekar,kariyer hedefleri olan  ve evde kaldık düşüncesini barıdırmayan erkeklerden bahsediyordu.
İşin enteresan tarafı artık bir çok erkek ; biz kızlar nasıl ki erkekler için bir takım yorumlar yapıyorsak ve evlilik için kriterler arıyorsak aynı yorumları erkekler de kızlar için yapmışlar. :)

Bence haksız da sayılmazlar. Bu düşünce  beni bağlar. :)

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
evlilik düzenli bir hayata geçiş ve haramdan sakınmak için vardır. erkekler için çok önemli ama kıymet bilene

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Şıklara yeniden bir göz attım da... Aslında Özlem ve Gülşah dile getirmiş, bu şıklar sadece erkekler için geçerli değil bencede.
Evlenme çağında pek çok genç kızda benzer durumları düşünmekte artık.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Gülşah' Alıntı:
nazarelif' Alıntı:
evlilik düzenli bir hayata geçiş ve haramdan sakınmak için vardır. erkekler için çok önemli ama kıymet bilene
Bu yoruma şaştım kaldım valla  :-X :-\
Haramdan sakınmak?
Ben de şaşırmadım değil?
Halkalı köle mantığının açıklaması sanırım!

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Zynep' Alıntı:
Gülşah' Alıntı:
nazarelif' Alıntı:
Bu yoruma şaştım kaldım valla  :-X :-\
Haramdan sakınmak?
Ben de şaşırmadım değil?
Halkalı köle mantığının açıklaması sanırım!
Sevgili nazarelif, evlilik haramdan sakınmak için kurulan bir müessese ise, toplumda bekar olan herkesin potansiyel haramzade olduğunu kabul etmek gerek.
Yani bizler gözüdönmüş varlıklarız, bir takım içgüdülerimizi tatmin etmek için yanlışlara sapabiliriz, ama evlenirsek bu yanlıştan kurtulabiliriz.
Bu mu? :(
Sanırım bu olmamalı, özellikle "düzenli yaşama geçiş" konusunda örnek evlilikse, aman canım kardeşim bu mantıkla evlenme. Düzenli yaşam evlilikle izah edilebilir belki ama, evlilik asla ve asla şart değildir, kendini bilip düzenli yaşayan kişiler için.

L

Lebron James

Kullanıcı
2 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
Manisa
Zynep' Alıntı:
Çok garip ama... :)
Bizim toplumumuzda genç kızlara hep evlenmeleri söylenir, erkeklere "oğlum işin mi yok erkenden evleneceksin, gez dolaş, tadını çıkar hayatın!" denir.:)
Sanki evlenince hayat bitecek gibi!:)
evet yani

Ç

çiçek

Kullanıcı
4 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
bi kız olarak asıl ben evlenmekden korkuorum xd xd