EN ZAYIF YÖNÜNÜZ NEDİR?

• Konbuyu başlatan burak uçar
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde burak uçar tarafından oluşturulan EN ZAYIF YÖNÜNÜZ NEDİR? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 21,153 kez görüntülenmiş, 52 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı EN ZAYIF YÖNÜNÜZ NEDİR?
Konbuyu başlatan burak uçar
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ihnaz
B

burak uçar

Kullanıcı
4 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
  Her insanın bir zayıf yönü vardır.Kimimiz bu zayıf yönümüzü bilir ama görmezden geliriz.Bunun için de o zayıf yönümüz bir türlü gelişmez.Şimdi bu zayıf yönümüzü belirleyip,geliştirme zamanı.Sizin en zayıf yönünüz nedir?

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu konu üyemizin tercihi ile Kişisel Gelişim Bölümü'nde açıldığına göre ben yanıtlayacak tüm arkadaşlarımdan, konuya tek bir sözcük ile katılmamalarını, zayıf yönlerini açıkladıkladıktan sonra, bu durumun yaşamına olumlu olumsuz etkilerini yazmalarını ve bu konular üzerinde tartışılmasını rice etsem?
Aksi halde sanırım arkadaşımızın sorusu basit bir anket sorusu olarak kalır ve yeri bu bölüm olamaz.
Teşekkürler.

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Düşündüm en zayıf yönüm ne diye, belki de zayf dediğim yanlarım bir yönden hayatımda bana güç veriyor. Mesela duyarlı ve hassas bir insanım bu bir yönden zayıflıkken özel ve iş hayatımda beni güçlü kılan yönlerimden.
Yalnızlığa özgürlüğe olan düşkünlüğüm bir yönden zayıflık belki ama hayatıma ve bana kattığı şeyler çok fazla.
Israrcı ve inatçı bir mizacım  yok kararlı değilim canım isterse yaparım bu durum hayatımı zorlaştırıyor ama yaptığım işi de zevkle coşkuyla yapıyorum.

A

alpagu

Kullanıcı
6 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Aydın
www.besyohaber.com
en zayıf yönüm mü bilmiorum ama aşırı duygusal olmam zayıf oldugum taraftır..aslında zayıflık olarak görmüyorum ama nedense tüm kırıklıklarımı o yüzden yaşadım aciz oldugum yön desem daha doqru olur  :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
manas' Alıntı:
Yalnızlığa özgürlüğe olan düşkünlüğüm bir yönden zayıflık belki ama hayatıma ve bana kattığı şeyler çok fazla.
Yalnızlığa ve özgürlüğe düşkünlüğün zayıflıkla ilgisini çözemedim. Rica etsem açıklayabilir misiniz bu konuyu?

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bunlara niye zayıflık dedim aslında direkt olarak zayıflık değildir, ama yalnızlığı bu kadar sevmem bazen bende şu soruyu doğuruyor acaba bu halim insanlarla ilişkilerimde iyi olmadığım için mi?
Yalnızlığı tercih zayıflık mıdır diye düşünmüşümdür bazen. İçimde biriekn kırıklıkların neticesi midir derim.
Özgürlük insanı var eder güçlü kılar ama bu konudaki aşırılığım hırçınlığım insanlarla olan ilişkilerimi bozuyor sanki.
Buraya içimden geldiği gibi kendimle konuşur gibi yazıyorum bunlar içimde hep tarttığım ama kesin bir yargıya varmadığım konular.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Yanıt için çok teşekkürler manas.
Yalnızlık, zamanla alışkanlık oluyor galiba. Bir zaman kendisiyle başbaşa kalan insan, daha sonra kalabalıklardan rahatsızlık duymaya başlıyor. Hele ki, kendisiyle başbaşa kalma dönemi yaşadığı bir takım olumsuzluklar üzerine gelişen bir durumsa.
Ve hesaplaşmalar, kendisiyle konuşmalar, yargılamalar, özeleştiri vs vs...
Ve insan alışır severde bu yalnızlığı. : )
Birileri kapıyı araladığında seslerden ürker, rahatsız olur.
Ama bu zayıflık mıdır?
Bence değil.
Bu sadece bir dönemdir ve yeniden yaşamla bağlar kurulunca unutulur.
Bir de kişinin karakter yapısı vardır, yalnızlığı tercih eder bilinçli olarak. Bu da bir tercihtir sonuçta ve bu da zayıflık olarak algılanmamalı derim.

Benim zayıf noktam, çok çabuk insanlara güvenip içli dışlı oluvermem sanırım.
Aslında bundan şikayetçi değilim, en azından dürüstlük çerçevesinde insanların beni olduğum gibi tanımalarını isterim. Duygularımı asla saklamam. Zararını gördüğüm zamanlar oldu elbet, bu nedenle çevremdeki kişiler uyarırlar; "Ne çabuk samimi oluyorsun!" diye. Ama olsun, en azından beni iyi tanıyan, neler yaşadığımı bilen kişiler, yaptığım hareketlerin nedenini anlayabilirler.

Ama asıl zayıf noktam aşırı duygusallığım ve buna bağlı hassaslığım! Çabuk kırılırım, ağlayıveririm. Gerçekten çok üzülürüm. Ama asla gönül koymam. Hiç kimseye kırgınlığım yoktur zaten. Sinirlenirim ama çabucak geçer. Kin tutmam, zayıf noktam bu. Belki de tutmak gerek!

M

manas

Kullanıcı
6 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
Dedim ya zynep bazen bakıyorsun zayıf nokta olarak gördüğün tarafın başka bir açıdan bakıldığında senin güçlü yanın.
Ben de insanlara çabuk inanmamayı daha mesafeli durmaı istiyorum incinmemek adına ama soğuk ve mesafeli insanları görünce iyi ki de böyleyim diyorum.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
En zayıf yönüm değilde yönlerim desem daha doğru olur
Bazen acele karar vermem ve sonunda zaman zaman ben ne yaptım diye kara kara düşünmem.
Kendi iç sesimden çok çoğunlukla etrafımdakilerin sesine kulak vermem daha doğrusu istediğim bir şeyi yaparken acaba etrafımdakiler ne düşünür diye kafa yorup sonunda etrafımında onayladığı bişeyi seçmem(bu aşmaya çalıştığım bir özellik umarım başaracam).
Zayıf yönüm çok aslında ve güzel konu olmuş. Aklıma geldikçe yazarım belki böyle böyle yüzleşdikçe kendimizle aşarız zayıf yönlerimizi.

G

güldeniz

Kullanıcı
26 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
bursa
merhaba ben yeni katıldım aranıza hoşbulduk

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
hoşgeldin güldeniz yeni katılanlar bölümünden kendine sayfa açabilirsin

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
En zayıf yönüm,insanlara hep iyi niyetle bakmam..tabi çok nadir durumlar dışında..

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Çok ani çıkışlarım vardır maalesef.. O zamanlarda da çok kırarım karşımdakini, birikimden..

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Hiçbir zayıf yönüm yok.
Her yönden şişmanım  ;D
Kötüydü değil mi? :)