EN SON OKUDUĞUM KİTAP

• Konbuyu başlatan kelebekcocuk
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde En Son Okuduğum Kitap kategorisinde kelebekcocuk tarafından oluşturulan EN SON OKUDUĞUM KİTAP başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 260,542 kez görüntülenmiş, 686 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı En Son Okuduğum Kitap
Konu Başlığı EN SON OKUDUĞUM KİTAP
Konbuyu başlatan kelebekcocuk
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan prenses35
G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Selinderella/ Ekin Atalar

Kapak resminden anlıyorsunuz zaten renkli, eğlenceli bir kitap olduğunu. Yazar aynı zamanda Kavak Yelleri dizisinde de senaristmiş.
Okurken gülebileceğiniz, ara bir kitap. :)

C

cantuuu

Kullanıcı
19 Mar 2011
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
  Nedenler çok mu fazla hayatınlar o halde bu kitap tam bu ihtiyaçlarına göre.
      Arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman.  'Elif Şafak AŞK' tek kelimeyle muhteşem. Ben geç kalmışım okumaya onu farkettim.

P

prenses35

Kullanıcı
23 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
cantuuu' Alıntı:
      Arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman.  'Elif Şafak AŞK' tek kelimeyle muhteşem. Ben geç kalmışım okumaya onu farkettim.
Bende bu kitabı okumaya yeni başlayacağım,bir türlü fırsatım olmamıştı  :)

Ferrarisini Satan Bilge/Robin Sharma
Hindistana giden,hayatın gerçek anlamını bulmaya çalışan ve sonunda da bulan Julian'ın,simgeselleştirilerek anlatılan hayat dersleri yer alıyor kitapta.ve öğrendiklerini en yakın arkadaşına aktarışı anlatılıyor...Çok güzeldii.

C

cantuuu

Kullanıcı
19 Mar 2011
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
prenses35' Alıntı:
cantuuu' Alıntı:

Hindistana giden,hayatın gerçek anlamını bulmaya çalışan ve sonunda da bulan Julian'ın,simgeselleştirilerek anlatılan hayat dersleri yer alıyor kitapta.ve öğrendiklerini en yakın arkadaşına aktarışı anlatılıyor...Çok güzeldii.
Bu kitabı okurken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız, siz bile hayret edeceksiniz okuduktan sonra , mükemmel bir kitap hiç şüpheniz olmasın...

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Ferrarisini Satan Bilge ..
Adı ilginç  geldi diye  az birazda popilist olayım istedim yıllar önce aldığım bu kitabı hala okumadım desem:)
Şan-şöhret, milyonlarca dolarlık banka hesapları, olağanüstü bir malikâne, özel bir jet, tropikal bir ada,
yazlık bir ev ve çok değer verdiği varlığı Ferrarisi...
Bukadar lüksten sonra bir bilge arabasını neden satar ?
 Acaba diyorum satma nedeni Ferrarinin vergisini ödeyemediğnden olabilir mi dersiniz ?
Umarım değerini bulmuştur?
Gibi sorulara takıldım hane :)

P

prenses35

Kullanıcı
23 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
crt' Alıntı:
Ferrarisini Satan Bilge ..
Adı ilginç  geldi diye  az birazda popilist olayım istedim yıllar önce aldığım bu kitabı hala okumadım desem:)
Şan-şöhret, milyonlarca dolarlık banka hesapları, olağanüstü bir malikâne, özel bir jet, tropikal bir ada,
yazlık bir ev ve çok değer verdiği varlığı Ferrarisi...
Bukadar lüksten sonra bir bilge arabasını neden satar ?
  Acaba diyorum satma nedeni Ferrarinin vergisini ödeyemediğnden olabilir mi dersiniz ?
Umarım değerini bulmuştur?
Gibi sorulara takıldım hane :)
Crt kesinlikle okumalısınn :) evet ismi banada ilginç gelmişti ama içeriği bence çok iyiydi.Ferrari meselesi sadece ilk başlarda konu oluyor.kitabın ismi,konusunu yansıtmıyor.
Julian geçirdiği kalp krizinin ardından en değer verdiği Ferrarisini bile satarak,bütün sevetini elinden çıkartarak Hindistan'a,hayatın anlamını aramaya gidiyor,içindeki boşluk duygusunu doldurmaya çalısıyor.
Bir kişisel gelişim kitabı ama anlatılmak istenilenler sembolleştirilmiş.Böyle olacağını ummazdım ama gayet güzel bir kitap.ilginiz varsa tavsiye ederim :)

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
prenses35' Alıntı:
Crt kesinlikle okumalısınn :) evet ismi banada ilginç gelmişti ama içeriği bence çok iyiydi.Ferrari meselesi sadece ilk başlarda konu oluyor.kitabın ismi,konusunu yansıtmıyor.
Julian geçirdiği kalp krizinin ardından en değer verdiği Ferrarisini bile satarak,bütün sevetini elinden çıkartarak Hindistan'a,hayatın anlamını aramaya gidiyor,içindeki boşluk duygusunu doldurmaya çalısıyor.
Bir kişisel gelişim kitabı ama anlatılmak istenilenler sembolleştirilmiş.Böyle olacağını ummazdım ama gayet güzel bir kitap.ilginiz varsa tavsiye ederim :)
Sevgili Prenses:)Önerin ve güzel yorumun için gerçekten teşekkür ederim ..
(Bikaç yıl önceydi)Secret'i okamaya başladım ama nedense bi'türlü motive olamadım.
Kitabın bir bölümünde"Geçmişte yaşadığınız sıkıntıları ,kültürel kodları ve sosyal yargılamaları unutun.Hakettiğiniz yaşamı oluşturabilecek tek kişi sizsiniz. " diyordu.
Gerçekten çok anlamlı ... ancak geçmişi unutabilir miyiz?
Diyelimki başardık .. Hakettiğimiz yaşamı sağlamamız kolay olabilecek mi?
Yada nasıl olacak? gibi soruların yanıtını bulamadım...
Zaten kitabı  okuması için bir arkadaşıma vermiştim o da unutturdu:)

C

cigdem82

Kullanıcı
18 Şub 2011
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Elif Şafak Firarperset kitabında Tebrizli Şemsi okumayı önerdiği için kitapevinde dikkatimi çekti aldım gerçekten başka bir dünyaya götürüyor..Kesinlikle tavsiye ediyorum..

Ve Firaraperseti de kesinlikle tavsiye ediyorum. Çok özgür, içten,samimi.... Kısa bölümler halinde yazılmış hayattan kareler diyebileceğimiz herkesin kendine ait birşeyler bulabileceği güzel bir kitap...

R

* roza *

Kullanıcı
24 Mar 2011
En iyi cevaplar
0
0
prenses35' Alıntı:
cantuuu' Alıntı:

Bu kitap o kadar çok yerde karşıma çıkıyor ki..Bir yazıda mutlaka bu kitaptan alıntılar görüyorum, ne zaman almak için kitapçıya gitsem başka bir dikkatimi çekiyor ve vazgeçiyorum.Yorumundan sonra almam gerektiğine inandım bir kez daha,teşekkürler.

U

ummuhan1977

Kullanıcı
26 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Muğla
üzerinde çalıştığım ikinci kitabım...

F

fdme58

Kullanıcı
27 Mar 2011
En iyi cevaplar
0
0
AŞKIN GÖZYAŞLARI  (mevlana)  SİNAN YAĞMUR....

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Doğum Günü Partisi isimli kitabı okudum. Bir babanın geçmişte yaşadığı psikolojik eksiklikler ve o eksikliklerin hayatına nasıl yansıdığı, hırs, daha çok para kazanma yolları ve ihmalker baba....güzel anlatılmış.

K

kekemecocuklarkorosu

Kullanıcı
14 Mar 2011
En iyi cevaplar
0
0
Su Perisi' Alıntı:
Dönüşüm/Kafka

Bir sabah uyandığınızda çirkin,yapış yapış,tiksindirici bir böceğe dönüştüğünüzü görürseniz ne hissedersiniz? Kitap aynen bu şekilde başlıyor... Baş karakter bir sabah uyandığında kendini bir böceğe dönüşmüş olarak buluyor ve o an başlıyor hayattan uzaklaşmak,yabancılaşmak,düzene başkaldırmak,sosyal toplumdan kendini soyutlamak ve bu hareketi ilede toplumun onu soyutlama sürecinin en güzel anlatıldığı okuyucuyu zorlamadan dışlanmış insanın portresini çizen bir romandır...

Dava/Kafka
Şavaşarak  kazandıklarımız mı?Şavaşarak kaybetmediklerimiz midir haklı olarak hayattaki haksız davamız..Böyle bir yargı ile başlıyor kitap kendini yargılıyor aslında ortada gerçek bir dava yoktur aslında, görünüşte vardır bir dava! ve onu sonuna kadar savunması,toplum tarafından yargılanma sürecidir aslında..
Romandaki dava karmaşık mahkeme sürecinin insanın yaşam süreciyle eş değerde olmasıdır aslında..Yaşam tarafından tutuklanmış,etrafındaki kişiler tarafından anlaşılmayan insan kıskacında daralan,ve sonunda haklı davasında haksız konuma düşüp herşeyi kabullenmek zorunda kalan insanın hayata karşı bitmeyen davasının anlatımıdır aslolan...

Ben kabuslar gördüm ancak siz onları gerçek yaptınız diyordu gregor samsa

P

prenses35

Kullanıcı
23 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Elif Şafak-AŞK
Birbirinden çok ayrı iki dönemi tek bir noktada birleştirebilmiş Elif Şafak.AŞk'ın derinliğini,değişmek için zamanın geç olmadığını,önyargıların ve kinliğin insana hiçbir yararı olmadığını çok iyi anlatmış...

K

kekemecocuklarkorosu

Kullanıcı
14 Mar 2011
En iyi cevaplar
0
0
Orhan Pamuk - Masumiyet Müzesi

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
İşten gelir gelmez okumak zorunda kaldığım eski,yıpranmış bi kitap...

E birazda nostalji yaşadım desem yalan olmaz. Yeğenim olmasa Cin ali'yi unutmuştum ben yahu...  )

P

prenses35

Kullanıcı
23 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Murat Menteş- Dublörün Dilemması...

"ilginç" olarak nitelendirdiğim ender kitaplardan birisi.Farklı bir olgusallığı ve iyi bir kurgusallığı var.