”cahillik”neyi çağrıştırıyor....

• Konbuyu başlatan aleynaa
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde aleynaa tarafından oluşturulan ”cahillik”neyi çağrıştırıyor.... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 5,507 kez görüntülenmiş, 19 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı ”cahillik”neyi çağrıştırıyor....
Konbuyu başlatan aleynaa
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan dideM
A

aleynaa

Kullanıcı
29 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
kocaeli
cahillik allahın lanetiyse,bilgi göklere ulaşabileceğimiz kanattır....

A

aleynaa

Kullanıcı
29 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
kocaeli
ne kadar bilirsen bil,bildiklerin karşıdakinin anladığı kadardır.....

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Bu konunun yeri burası değil.
Keza bu konuda değil gibime geldi.

Teşekkür ederim.

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
Anlamadım konuyu cahil kişiyimi açıklıcaz?  ???

cahillik bilgisizlik degildir..cahillik bilgisiz olundugu gibi ogrenmeme olayidir..siterim bilgiyi modu na cahil denir..yani bilmedigi gibi bilme ogrenme meselesinede dusmanliktir..insanligin dusmanidir.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Hayattan ders çıkarmayan,kendi dersini ezber edip durandır..

K

karagün

Evrensellikten bihaber kendi iç dünyasında  kapalı kalmış kişiliği tam olarak oluşmamıştır.

G

GewezeTosba

Kullanıcı
26 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
zayıflık ...

E

ERTEKİN

Kullanıcı
5 Mar 2009
En iyi cevaplar
0
0
ANKARA
CAHİLLİK HERKESİN  YADIRGADIĞI KADAR KÖTÜ BŞEY DEYİL BEN CE KENDİSİ AÇISINDAN EĞER Bİ İNSAN CAHİLSE VE DÜNYADAN VE OLAYLARDAN BİHABERSE ENDİŞE EDECEĞİ VE ÜZÜLECEĞİ ÇOK SEY OLMAZ BU ONU RAHAT VE HUZURLU YAŞATIR

I

iko

Kullanıcı
16 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
CAHİL; YAŞAMA DOYMUŞ KENDİNİ GELİŞTİRMEYEN OLDUĞU GİBİ KALAN VE DÜŞÜNEN İNSANDIR.

C

composite

Kullanıcı
12 Nis 2009
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Hayatını kafasında oluşturduğu kalıplaşmış bilgilerle sürdüren kişidir, asla ve asla sorgulama yapmaz, eskiler böyle yapmış demekki doğru budur anlayışındadır

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
composite' Alıntı:
Hayatını kafasında oluşturduğu kalıplaşmış bilgilerle sürdüren kişidir, asla ve asla sorgulama yapmaz, eskiler böyle yapmış demekki doğru budur anlayışındadır
Bravo bu çok iyiydi.. yani hemen birden çok çok fazla böle insan sayabilirim.
Çok ama çok doğru bir tesbit.

H

hırslı.28

Kullanıcı
16 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
cahillik kendini
composite' Alıntı:
çok güzel açıklamışsınız yüreğinize sağlık.ve böyle insanlarla hayat geçirmek zor  :(

crt

crt

Kullanıcı
11 Eyl 2009
En iyi cevaplar
0
38
İstanbul
Cahil ...herşeyi bildiğinin kendisi olduğunu sandığı (düşündüğü )için özgüveni gereksizce  gelişmiş demektir. : )

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
crt' Alıntı:
Cahil ...herşeyi bildiğinin kendisi olduğunu sandığı (düşündüğü )için özgüveni gereksizce  gelişmiş demektir. : )
offf süper olmuş valla:))) Kesinlikle katılıyorum. Gereksiz özgüven içerisinde öğrenmeyi reddeden ve kendi bildikleriyle çevresindekilere baskı kuran insan.

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Çok iyi bir şey, zarar veriyorsun ama hiç haberin olmuyor. :p

ve crt yorumun süper :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kime neye göre cahillik?
Bence herkesin mutlaka cahil bi tarafı vardır,her insanın herşeyi bilmesi mümkün değildir
Sadece bildiğini sanıpta ısrar eden ama bilmediğini bilmeyen insanlar sinirimi bozuyorlar.
Kimse doğuştan diplomalı doğmaz,bana göre kimi insanı aile,kimini okul,kiminide inancı eğitir,bunların hiçbirisi yoksa o insan tehlikelidir.
Cehaletle ilgili aklıma güzel bir söz geldi
Tahsil cehaleti alır,eşeklik baki kalır  ;)

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
crt' Alıntı:
(atasözlerinde) eşeklerin sürekli aşağılanması ve insanların bu şekilde kendilerini aklamaya çalışmaları  canımı sıkıyordu
Şöyle bir konuyu paylaşmak istedim.
Eşek yüklü kitapları ile
rivayete göre imam gazali yanında kitaplarıyla sefere çıkar..eşkıyanın biri de onu soymak ister..imam, "şu eşekte kitaplarım var, etme! bir işine yaramaz.." der..eşkıya "şimdi ben bu kitapları alsam sen vaaz edemez misin?" diye sorar..imam gazali "edemem" deyince eşkıya: "senin alimliğin eşek yükü mü?" der..mesajı alan gazali(ra) medreseye döner ve tüm kitapları ezberler..