Bir İyimser İle Bir Kötümserin Hikayesi

• Konbuyu başlatan emine38
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde emine38 tarafından oluşturulan Bir İyimser İle Bir Kötümserin Hikayesi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 11,535 kez görüntülenmiş, 37 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Bir İyimser İle Bir Kötümserin Hikayesi
Konbuyu başlatan emine38
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan korsan
C

catzilla

herşey yeterince iğrenç zaten, biliyoruz :)

Önemli olan,

Şu hayatta insanın kendisini iyi hissetmesinden daha önemli bir şey olmadığı.

pollayanacılığa devam... ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
catzilla' Alıntı:
herşey yeterince iğrenç zaten, biliyoruz :)

Önemli olan,

Şu hayatta insanın kendisini iyi hissetmesinden daha önemli bir şey olmadığı.

pollayanacılığa devam... ;)
Bir şeylerin iğrenç oldugunu bilip hala devam eden bir zihniyeti ben kabullenemiyorum vesselam.Saygı duyarım fakat kabellenmem oda benim tasarrufum.
Şu hayatta insanın kendisini daha iyi hissetmesinden daha önemli o kadar çok şey varki.
Hanig birini sayayım diyeceğim ama ne fayda siz ve gibi düşünenlerde bi anlam kazanmaz baksanıza kendiniz yazmışsını her şeyin iğrenç oldugu bir durumda kendinizi iyi hissedebiliyorsanız.Benim bu duruma açıklık getirmemin kendimce ne anlamı olabilirki.
Bencede sizin adınıza devam polyannacılığa.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
catzilla' Alıntı:
herşeye niye bu kadar negativ bakıyorsunuz... ::)
Ben hep söylüyorum karamsarlıgın nirvanasındayım diye.
Ama buna siz karamsarlık yada kötümserlik olarak bakıyorsunuz ben ise gerçekçilik diye değerlendiriyorum.
Vesselam öyle yani ben kötü olan bir duruma olaya yada kişiye olumlu bir şey yükleyemiyorum yüklenmemeside gerekiyor yani obsjektivist davranmak gerek illada bi iyi anlam yüklemenin bence hiç anlamı yok.

Ne diyelim bakarsın benimde iyimser yaklaşabileceğim bir dünya ve içerisinde yasayanlar olurda ama dediğim gibi belki

E

efsane_18

Kullanıcı
12 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Giresun
kötümser günümde iyi geldi düşündürdü beni yaw saol :D :D

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ama buna siz karamsarlık yada kötümserlik olarak bakıyorsunuz ben ise gerçekçilik diye değerlendiriyorum.
Bu yorumdan yola çıkarak; yani kötümserlik=gerçekçilik diye düşündürüyor ki;
O zaman her gerçekçi olan herşey aslında kötümsermidir?
Yoksa bu sadece bu konu için geçerli bir yanıt mıdır?
Örneğin şöyle bir söz desem;
"Ataturk Ilkelerinden uygarlikcilik, bariscilik ve devrimcilik ilkelerinin akilcilik ilkesiyle cakismasinin dogal bir sonucu olan gercekcilik, tum ilkelere canlilik kazandiran bir ilkedir"
Ki bu söz kaynaklarda mevcuttur, kötümserlik midir?

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
emine38' Alıntı:
Kötümser: Hmmm... Peki sen nasıl her şey kötüyken kendini iyi hissedebiliyorsun?
İyimser: Gerçekten, içten bir şekilde kendimi iyi hissedene kadar rol yapıyorum.
Olay bu işte :d gerçekten içten bir şekilde kendinizi iyi hissetmek için rol yapıyorsunuz :d
Oysa iyi değilsiniz,ve iyi hissetmiyorsunuz :d
Helal böle devam :d

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
İyimser: Seni çok iyi anlıyorum. Kendini berbat hissediyorsun; çünkü sana göre hiçbir şey yolunda gitmiyor. Ödenecek yığınla faturan var, araban bozuldu, çocukların çok yaramazlık yapıyor, patronun ve iş arkadaşların senden nefret ediyor... Hiç bitmeyen bir listen var, biliyorum
Bu durumda nasıl iyimser bakabilirim bilemiyorum ::)

M

MeDyC

Ama bu durum dunyanın sonuda değil hani kendini avutmana gerek yok pozitif olmak adına

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
maxMESA' Alıntı:
MeDyC' Alıntı:
Ama bu durum dunyanın sonuda değil hani kendini avutmana gerek yok pozitif olmak adına
Bu durum dünyanın sonu değil cümlesi tek başına bir pozitif yaklaşım değil mi zaten :)
İşte o da bunun dışında ayrıca abartı bir pozitifliğin anlamı yok diyor.
Ben böyle anladım yani:)

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
dideM' Alıntı:
maxMESA' Alıntı:
MeDyC' Alıntı:
Bu durum dünyanın sonu değil cümlesi tek başına bir pozitif yaklaşım değil mi zaten :)
İşte o da bunun dışında ayrıca abartı bir pozitifliğin anlamı yok diyor.
Ben böyle anladım yani:)
Eğer olumlu olmak istiyorsan hiç bir şey umrunda olmayacak. Benim bugüne kadar tecrübe ettiklerim bunu gösterdi. Dünya umrunda değilse en pozitif insan sensindir :)

İngilizlerin bir lafı var , Türkçe' de tam karşılığı varmı bilmiyorum, "So what ?" derler.

Türkçe' de sanırım ,"Eee yani, nolmuş, ne var ki bunda" gibi birşey.. Umursamazlığın atasözü olabilir.

Misal ;

Çalışmazsan sınıfta kalırsın.

Ee sonra. Dünyanın sonu mu. ?

Nitekim bu kadar fazla pozitiflikte yarardan çok zarar da getirebilir.

Ayrıca bunlar benim kendi görüşlerimdir :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
maxMESA' Alıntı:
Eğer olumlu olmak istiyorsan hiç bir şey umrunda olmayacak. Benim bugüne kadar tecrübe ettiklerim bunu gösterdi. Dünya umrunda değilse en pozitif insan sensindir :)
İyiki pozitif değilim, yani olumlu değilim demek geçti içimden:d
Dünyaya umarsızlıktan geçiosa olumlu olmak, ki ben öyle düşünmüyorum. İyiki değilim :d

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Her umarsızlık pozitif olmaktan geçmiyor ya da tam tersi işte..

M

MeDyC

Ne anlatmak istediğim korsan tarafından gayet üsluplu şekilde anlatılmış zaten benim kurduğum cümlede kast etmek istediğim aynen öyleydi...

doğru ya herkes kendine göre olanı alır buda beynin filtreleme mekanızmasıyla alakalı bir şeydi sanırım.... bir yorumda okumuştum kişisel gelişim bölümünde başlık açılıp ota gülün, böceğe gülün, aynaya gülün, kendinize gülün, olumlu bakın, pozitif bakın, iyimser olun diye nutuk atılıyordu beynin filtreleme mekanizması bir süre sonra sadece pozitif olanları duyuyor diyordu.  eeeee doğamızda var iyi olanı sevecegiz hoşumuz gidecek ya....
polyannacılık zerki sayesinde.

anlatmaya çalışıyorum ama boş...
bende üslup sert ne yapayım

konuş korsan kardeşim sen daha üsturuplu anlatıyorsun

anlatıyorsunda ne fayda anlayan kim.

Çünkü adın Budha değil yada Joseph Addison yada Nietzsche ve yahut Ömer HAYYAM.......

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Yataşşşşşşş, bir gün orta yol bulun ucak.
Problem yok, her hangi bir durum, kişi yada olay bir bütün halinde ele alınıp değerlendirilicek.
Yani, olayı bütün değerlendirip, bir tarafı görmeme durumu tarih olucak,aslında görmeme yok görüpte dile getirememe var, bunun adına siz ne dersiniz bilmem de, ben korkaklık diyorum.

Demekki neymiş, benden aktör olmazmış, rol yapamıom :d