BİR ERKEĞİN AĞZINDAN YEMEK TARİFLERİ - Mavison -

• Konbuyu başlatan Mavison
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Mizah kategorisinde Mavison tarafından oluşturulan BİR ERKEĞİN AĞZINDAN YEMEK TARİFLERİ - Mavison - başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 16,124 kez görüntülenmiş, 83 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Mizah
Konu Başlığı BİR ERKEĞİN AĞZINDAN YEMEK TARİFLERİ - Mavison -
Konbuyu başlatan Mavison
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan seca
M

Mavison

Kullanıcı
10 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
Domatesli Biberli Yumurta

Buyukce bir tavaya yag domates ve biber koyup bir sigara yakiyoruz. Sigaranin kulu yere dusmek uzereyse yumurtalari eklemenin zamani gelmis demektir. Yumurtalari kirip sigaramizi bitiriyoruz. Pismistir herhalde ocagin altini kapatiyoruz.

Biberli Domatesli Yumurta

Her gun domatesli biberli yumurta yemekten sikildigimizda yapabilecegimiz bu enfes yemek tipki biberli yumurtali domates gibi pisiriliyor.

Makarna

Bir tencere dolusu sicak suya makarna posetini bosaltip maç izlemeye basliyoruz. Ilk yarinin ortalarina dogru kalkip altini kapatiyoruz. Tencerenin icinden sectigimiz makarnayi fayansa firlatiyoruz. Yapisirsa pismis demektir. Devre arasinda hala icinde su kaldiysa tencerenin kapagini kapatip lavabodaki en kirli tabagin uzerine dogru dokuyoruz. (o zaman hem tabak temizleniyor hem de makarnalar catalla yenebiliyor) Uzerine ketcap sıkıp yiyiyoruz. Not: Fayansa firlattiginiz makarnayi bi ara oradan alin. Sayica fazlalastiklarinda bazen hangisini firlattiginiz karisiyo.

Tuzlu Makarna

Yapilisi ayni makarnaya benziyor. Tek farki bu kez makarnalari suya atmadan once tuz koymayi akil ediyoruz. Oyle daha guzel oluyor.

Pilav

Pilav aslinda basit bir yemek degil. Aranan kriterler var. Tuzlu yumusak ve tane tane olmasi gerekiyor. Sonuncusu kolay. Pirincleri tek tek pisirdiginizde tane tane oluyorlar ama uzun suruyor. Maharet hepsini bir arada pisirebilmekte; ama cok da sorun etmeyin. Nasil olsa icine yogurt koyup bulamac haline getirdigimizde hepsi birbirine yapisiyor. Kisaca yag koyup uzerine pirinc ekliyorsunuz. Sonra da su ve tuz koyup pisiriyorsunuz. Hem bunu suzmeye de gerek yok.

Patates Kizartmasi

En kolay islerden biri. Patatesleri soyup parmak gibi kesiyorsunuz ve kizgin yaga atiyorsunuz. Tek yapmaniz gereken altini zamaninda kapatmaniz. Yoksa tencere alev alabiliyor. Bu yuzden sadece tv'de pembe dizi varken yapin.Bir de diger yemeklerin aksine bunu tencereden yiyemiyoruz. Mutlaka tabaga koymak gerekiyor. Onun disinda cok kolay.

ALINTIDIR...

N

nesrin nur

Kullanıcı
28 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
    ;D  ;D  ;D  ;D
    pilavla makarna öldürdü beni gülmekten yavv,

teşekkürler mavisoncum,çok güldüm.... ;D  ;D  ;D

Ç

çiçek

Kullanıcı
4 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
ehuehu bnjede..buna da şükür :D

M

Mavison

Kullanıcı
10 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
kesinlikle arkadaslar buna da şükür, bizden daha iyisi beklenemezdi zaten, bunu yapabilmemiz bile üstün başarı  ;D

Ç

çiçek

Kullanıcı
4 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
kesınlıkle..üsütyn bi basarı
aslında benımde bunlardan iisini yabtıgım sölenemes :D

Ç

çiçek

Kullanıcı
4 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
hea valla evde kalajam ben kesın :D

M

Mavison

Kullanıcı
10 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
Valla yorumlarınız beni daha çok güldürdü  ;D

(Benimde bundan daha iyi yaptıgım sözylenemz) gerçekten güzeldi  :)

Sizi alacaklar yemek yapamıyosunuz diye almayacaksa hiç almasın daha iyi dimi  :)  ;)

Yemeklerden yiyen olmadı maalesef  ;D

N

nesrin nur

Kullanıcı
28 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
mersin
  kızlar çok hoşsunuz yav  ;D  ;D  ;D

merak etmeyin ben evlendiğime göre ,siz de evde kalmazsınız  :p  :p

F

feridis

Kullanıcı
7 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
yok yok bundan sonra erkeklerin yemek yapması yasak ;D yoksa sonuç pek iyi olmazzz(zehirlenme) ;D ;D

M

Mavison

Kullanıcı
10 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Eskişehir
benim daha leşim yok feridis yemek konusunda bana güvenebilirsiniz  ;D

Ayrıca ablam 10 yıllık evli ama hala yemek yapmasını bilmez  ;D  :D

F

feridis

Kullanıcı
7 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
Mavison' Alıntı:
benim daha leşim yok feridis yemek konusunda bana güvenebilirsiniz  ;D

Ayrıca ablam 10 yıllık evli ama hala yemek yapmasını bilmez  ;D  :D
tamm hadi senden kurtardık ama ya diğerlerini napacağızz.yok ben kendim yaparım yemeği tabi önce yemek yapmasını öğrenmem lazımm ;D birazcık yemek yapmasını bilmiyorumda ;D ;D