Başarının Kuralları...

• Konbuyu başlatan yusufi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde yusufi tarafından oluşturulan Başarının Kuralları... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 11,960 kez görüntülenmiş, 29 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı Başarının Kuralları...
Konbuyu başlatan yusufi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zynep
A

ahmet muratoğlu

Kullanıcı
27 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
konya
kurallara uyalım uymayanları uyaralım ;)

P

prenses_o6

Kullanıcı
5 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
evet çok güzel bunları yapmaya çalışırım.. ;)

K

KUTSAL

Kullanıcı
11 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
gerçekten gördüğüm kadarıyla herşeyden bahsedilmiş hayat için çok güzel yazı.
teşekkürler
                  :) :) :)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
İkinci olmak başarımıdır diyede sorasım geldi hani bu kadar polyannacının içerisinde.
Acaba başarımıdır ?

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Korsan' Alıntı:
İkinci olmak başarımıdır diyede sorasım geldi hani bu kadar polyannacının içerisinde.
Acaba başarımıdır ?
Bu soruya yanıt vermeden önce, kural sözcüğüne ben de karşıyım, belirtmiştim.

Zynep' Alıntı:
Aslında konu başlığı biraz yanlış, çünkü bunlar kural değil... :)
Başarı için Formüller... olabilirdi.
Bu kadar Polyannacı (!) arkadaşımızda teşekkür ederek, uygulamaya çalışacaklarından sözetmişler sadece.
Soruya yanıtım ise: Bazı durumlarda evet, ikinci olmak hatta sonuncu olmamakta başarıdır.
Bu çalışma ve ilgi alanına göre değişir. Örneğin kendisinden altın madalya beklenen bir güreşçi bekleneni verememiş ve altın madalyayı alamamışsa başarısızdır, nedenlerinden sözetmiyorum, sadece sonuç olarak yazıyorum, ama aynı güreşçi hiç ilgisi olmayan farklı bir branşta, hadi atletizm diyelim, o gün hastalanan bir takım arkadaşı yerine yarşmalara katılıp tesadüfen bile ikinci olsa, bu başarı olarak kayda geçer.
Ama gerçek başarı mıdır? Bu konuyu her alana uygulayabiliriz, bence değildir, sadece tesadüftür. Ama sonuç; başarıdır!
Başarmak için yukarıda sayılan maddelerden bazılarına katılırım, bazılarına gülümserim ama başarmak için hedefler doğrultusunda bazı kurallar konulmasının gerekliliğine inanırım. Çünkü başarı tesadüfen yakalansa bile kalıcı olmayabilir.

Ünlem: Burada ben hiç bir polyanna yanıtına rastlamadım.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Eğer ikinciyseniz kaybedenler arasında ilk sıradasınız demektir.

Ve bu mesajda bu konuya son mesajımdır.
Çünkü mesajım gayet açıktır.
Teşekkür ederim.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
:) Her çıkmaz konu altında "son mesajımdır" sözünüzü görmek, mücadeleci yanınızı konuşturmaktan kaçındığınız izlenimi verdi bana Korsan?
Yoksa "Benim dediğim doğrudur, bu kadar söylerim, gerisi beni ilgilendirmez!" olarak mı algılamalıyım bu "son mesajım" sözünü?
Konuyla ilgisi yokmuş gibi görünsede, aslında konuyla çok yakından olan bu mesajım için konuyu açan arkadaşımdan özür dilerim.