Başarının Kuralları...

• Konbuyu başlatan yusufi
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde yusufi tarafından oluşturulan Başarının Kuralları... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 11,961 kez görüntülenmiş, 29 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı Başarının Kuralları...
Konbuyu başlatan yusufi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Zynep
Y

yusufi

Kullanıcı
24 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
1. Insanlara beklediklerinden fazlasini ver ve bu isi yaparken kibar ol.
2. En sevdigin siiri ezberle.
3. Her duyduguna inanma, elindekinin hepsini harcama ve istedigin kadar uyuma.
4. "Seni seviyorum" derken inanarak söyle.
5. "Özür dilerim" derken karsindakinin gözünün içine bak.
6. Evlenmeden önce en az alti ay nisanli kal.
7. Ilk görüste aska inan.
8. Asla baskalarinin hayalleriyle dalga geçme.
9. Derinden ve inançla sev. Kirilabilirsin belki ama baska türlü de hayatini tam yasayamazsin.
10. Anlasmazliklarda dürüstçe savas. Isim verme.
11. Insanlar hakkinda konusulanlara inanip onlar hakkinda karar verme.
12. Yavas konus ama hizli düsün.
13. Eger biri sana cevap vermek istemedigin bir soru sorarsa gülümse ve "neden bilmek istiyorsun?" de.
14. Sunu daima hatirla ki büyük ask ve ya büyük yatirim daima büyük risk tasir.
15. Anneni ara.
16. Biri hapsirirsa "çok yasa" de.
17. Eger kaybedersen, aklini da kaybetme.
18. Üç "S" yi unutma: Saygi - kendine Saygi - baskalarina Sorumluluk - tüm hareketlerin için.
19. Küçük bir tartismanin tüm dostlugu mahvetmesine izin verme.
20. Eger hata yaptigini farkedersen, hemen onu düzeltmeye bak, bile bile devam etme.
21. Telefonda konusurken gülümse. Karsindaki sesinden gülümseyisini duyacaktir.
22. Konusmayi sevdigin bir erkekle/kadinla evlen.Yasin ilerledikçe sohbet her seyden fazla önem kazanacaktir.
23. Biraz yalniz kalmaya özen göster.
24. Yeniliklere açik ol ama ille de degismeye çalisma.
25. Sunu bil ki sessiz kalmak bazen de eniyi cevaptir.
26. Daha fazla kitap oku, daha az TV seyret.
27. Güzel, serefli bir hayat yasa.Yaslanip geri baktiginda ikinci bir defa tadini çikarirsin.
28. Tanriya güven - ama arabani kilitle.
29. Yuvanda sicak bir ortam yaratmak için elinden geleni yap.
30.Sevdiklerinde tartisirken, o ani önemse, geçmisi kurcalama.
31. Satir aralarini da oku.
32. Bilgilerini paylas. Bu ayni zamanda ölümsüz olmanin bir baska yoludur.
33. Dünyaya iyi davran.
34. Dua et. Büyük güç verir. Düsün. Dahada büyük güç verir.
35. Uçarken asla ara verme.
36. Isini iyi yap.
37. Öperken gözlerini kapamayan sevgiliye güvenme.
38. Yilda bir defa, daha önce gitmedigin bir yere git.
39. Eger çok paran olursa, baskalarina yardim et. Paranin en zevkli tarafini kaçirma.
40. Bazen istedigin bir seyin olmamasi senin için bir sanstir.
41. Önce kurallari ögren, düsün, karar ver ve bazilarini boz.
42. En iyi iliskin, birbirinize olan aevginiz, birbirinize ihtiyacinizdan fazla oldugu zaman olacaktir.
43. Basarinin gerçek olup olmadigini anlamak için karsiliginda neler verdigine bak.
44. Sunu bil ki karakterin senin kaderindir.
45. Sinirsizca sev, sinirsizca yemek yap.

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
güzel olmuş arkadaşım uygulamaya dökmek lazım :)

Y

yusufi

Kullanıcı
24 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
rica ederim arkadaşlar... ;)

K

kocaomer

Kullanıcı
1 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
belcika
Arkadaslar, bence basarinin temel kurallari sunlar:
-once 100% inanacaksin
-azmedeceksin
-basariya giden yolda Allah'a dayanacaksin
;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Valla kurallarını bilmemde okumamışsan başarısızsın.
Niteleme öyle okumuşlar tarafından analiz uzmanı olmuş herkes anasını satayım.
Kurallarıda belirlemişler.
Ne kadar yoz kurallar vesselam.
Neyse kurallarla baş başa kalmayayım en iyisi.
Nasılsa bizim kurallarımızın önemi yok.

Uygulayın bakalım bu kuralları uyguladıktan ve verim aldıktan sonra insanlara nasıl kuş bakışı bakıyorsunuz görelim.
Başarı kurallarıymış.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Korsan' Alıntı:
Valla kurallarını bilmemde okumamışsan başarısızsın.
Niteleme öyle okumuşlar tarafından analiz uzmanı olmuş herkes anasını satayım.
Kurallarıda belirlemişler.
Ne kadar yoz kurallar vesselam.
Neyse kurallarla baş başa kalmayayım en iyisi.
Nasılsa bizim kurallarımızın önemi yok.

Uygulayın bakalım bu kuralları uyguladıktan ve verim aldıktan sonra insanlara nasıl kuş bakışı bakıyorsunuz görelim.
Başarı kurallarıymış.
Bu kurallarda "okul bitir" gibi bir tek madde bile yok ki?
Üstelik nice okumayan/okuma fırsatı bulamamış insan var, ve son derece başarılı olabilenleride var.
Bu kişilerden birisi gururla söyleyebilirim ki bizzat benim babamdı!
Bulgaristan'ın, demir perde sayıldığı  okumasının bir zaman sonra engellendiği dönemde geçiriyor çocukluk ve gençliğini, ve Türkiye'ye kaçış nihayet. Yaş 18!
Ve hemen askerlik. Öyle şimdiki gibi kısa dönemler uzun dönemler falan filan yok o zamanlarda.
Okuyamamış ama okuma yazma biliyor!
Ve hem okuyor hem yazıyor!
Gazetecilik bile yapıyor, tutuklanıyor!
Ama ne okumaktan ne yazmaktan hiç mi hiç vazgeçmiyor.
Ve hiç iş ayırmadan, hiç gurur yapmadan gecesini gündüzüne katarak çalışıyor, üstelik 4 çocuk sahibi!
38 yaşında ufacık bir sermayeyle kurduğu işini o kadar inanarak, düzgün yapıyor ki, defalarca ödül alıyor, ve büyüyor.
Bu insan benim babam Korsan.
30 yaşında çevresindeki kişilerin kendisine "Baba" lakabı taktığı, ve öldüğü güne kadar da kapısından fikrini düşüncesini soranın eksik olmadığı insan.

Lütfen bu okumuşluk okumamışlık konularıyla insanları rencide etmeyelim derim ben.
Elbette okumak insanın dünyaya bakış açısını farklı kılar, bunu asla inkar etmem ama üstünlük göstergesi değildir benim için hiçbir zaman.

Ben 2 üniversite bitirdim, bununla gurur duyarım elbette, okuyamamış bir anne ve babanın çocuklarını okutma çabasıyla gurur duyarım daha çok.

Kısaca, ana yazıda sözedilen kurallara göz atacak olursak, aslında bu kuralların gündelik yaşamı kolaylaştırıcı ve insanlarla iyi diyalog kurabilme kuralları olduğu çok açık. Ve bunların hiçbiriside okul eğitiminin teorik bilgileri içinde yer almaz.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Cevap yazma gereği bile duymuyorum...
Ve kimseyi rencide ettiğim felanda yok yarası olan gocunur.
Ben bölelerini tanıyorum tanıdıklarımı yazdım böle olmayan olmadıgı için mutlu kalsın banane.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Saygı duymayı deneyebilirsin.
Okuduğu içinde hiç kimsenin yarası olacağını sanmıyorum Korsan.
Haa diyeceksin ki, benim sözüm okumuşlara değil, okuduğu için kendini çok tepelerde gören insanlara. Bu sadece senin değil herkesin sıkıntısı zaten. Çünkü okumak sorunları belli yere kadar çözer, ama sonrası yukarıda sayılan kurallarıda yaşama geçirmekle değer kazanır.
Herneyse seni iyi tanıdığım için uzatmaya gerek olduğunu düşünmüyorum ama şurada yazılanları okuyanlarında en azından kafalarında bir düşünce oluşacağı inancındayım ben.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Neye saygı duyayım ?
Mesela Şöyle derler
Ben kuralları uguladım başardım sen! sen başaramazsın.
Ben kuralları uyguladım başardım sen! sen bana desene hayatta ne başardın?
Ben kuralları uyguladım başardım sen! sen hastasın.
Ben kuralları uyguladım başardım ama sen! yalansın.
Ben kuralları uyguladım başardım senin hakkında yargıda bile bulunabilirim ama sen! sen bulunamazsın.
Ben kuralları uyguladım başardım sen! sen bir hiçsin.
Gibi kelimelerle karşısındakilere yaklaşanlardan bahsediyorum.
Ve geneldede dikkat çektiğim kesim.

Kurallara uyup başarılı olmak bunları gerektiriosa ben başarısızlıklarımla gurur duyuyorum.
İyiki başarısızm.

Birileride bana saygı duysun en azından denesin.Değilmi ama böleleri var fazlaca var çok çok çok fazlaca var.
Olmayanları tenzih etmemekle hata etmişim hepsi o.
Onun dışında bir durum değil.

H

hawa

Kullanıcı
13 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kocaeli
!stemek + !nanmak + çalışmak =BAŞARMAK 
hayat hep problem değil mi?? :-\  :)                                                                     

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Korsan' Alıntı:
Neye saygı duyayım ?
Ben birşeyler anlattım Korsan, okumayan bir insanın başarısını, saygı duyabilirsin sözüm sadece bunun içindi.

Kurallara gelince, konuda söz konusu edilen kurallar, daha öncede dediğim gibi yaşamı kolaylaştıran bir takım sevimli kurallar. Hatta farkındaysan birazda esprili bir dille yazılmış.:)
Ama ben senin "kural" sözüne takıldığını anladım.
Ben çoğunlukla, uyulması gereken kurallar dışında, ki bunlar zaten herkesin uyması gereken kurallardır, örneğin kırmızı ışıkta durmak,  sıraya girmem gerektiği yerde başkalarının haklarına saygısızlık etmemek için sıraya girmek, ve haydi bir de Site'mizden örnek vereyim; Site Kuralları!, çok fazla kurallara uygulayan bir insan değilimdir. Özgürlükçü ruhum nedeniyle. Konuya buradan bakarsam, senin dediklerine katılırım elbette.
Ancak sen burada, kuralları "okumuş insanlar koyar ve kendileri dışındakileri hor görürler" gibilerinden bir ifade kullanınca bunada örneklerle yanıt vermeye çalıştım, elbette seninde hakkını teslim ederek.
Ama çok önemli bir nokta var ki buna değinmeden geçemem, son verdiğin örneklere bakınca;
Evet bazen başarılı olmak için kurallara uyma zorunluluğu vardır! Bence...
Bu arada dip not, biraz özel olacak ama; Seni diğer arkadaşlarımın tanıdığından biraz daha yakından tanıdığımı varsayarak, saygı duyduğum pek çok özelliğine saygıda kusur etmemişimdir.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Uzatmayayım ben iyisi istediğinizi istediğiniz gibi uygulayın.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Aslında konu başlığı biraz yanlış, çünkü bunlar kural değil... :)
Başarı için Formüller... olabilirdi pekala ve bu kadar tartışma yaratmazdı bile.
Gerçi her tartışma insanların birbirini daha iyi tanımasına anlamasına ya da anlamamasına, atlamamak gerek bunu, neden oluyor, bu yönüylede iyidir tartışmak...:)

R

rlxmntn

Kullanıcı
16 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
ısparta
" Eger hata yaptigini farkedersen, hemen onu düzeltmeye bak, bile bile devam etme"
Eğer hata yaptığınızı düşünüyorsanız. Aklınız hatalı oldugunuzu söylüyor, kalbiniz se dogru oldugunu söylüyorsa bence aklınızı dinleyin. kalbiniz belki o an için kırılır ama aklınız sayesnden daha büyük bir felaketden  korunuzrsunuz. şahsen ben aklım yerine  kalbimi dinledim ve hayatımın en büyük hüsranını yaşadım