Başarı ile İlgili Yedi Yanlış Düşünce

• Konbuyu başlatan Zynep
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde Zynep tarafından oluşturulan Başarı ile İlgili Yedi Yanlış Düşünce başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 9,897 kez görüntülenmiş, 29 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı Başarı ile İlgili Yedi Yanlış Düşünce
Konbuyu başlatan Zynep
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GTRST_ZEKİCİ
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Başarı nedir? Kimler başarılı sayılır? Başarı için prestijli bir üniversite mezunu olmak mı gerekir? Başarılı insanlar haftada kaç saat çalışıyor? Yardım almak başarılı olma duygusunu nasıl etkiler? Başarı bütün dertlerden kurtulmak anlamına mı geliyor? Başarı çoğu kez bir şans işi midir? Zengin olmak başarının çok önemli bir göstergesi midir? Meşhur olmak başarılı olmak mı demektir? Bu soruların cevaplarıyla ilgili çok yanlış düşünceler vardır. Esasen bu soruların cevaplarının bileşkesi size başarının tam olarak tarifini de yapmanızı sağlayacaktır.

1. Başarılı olmak için iyi bir eğitim, iyi bir yabancı dil ve iyi bir üniversite mezunu olmak çok önemlidir.

İyi yabancı dil bildiği ve iyi bir üniversite mezunu olduğu halde başarısız olan çok insan vardır. Gerçek şudur; herkes başarılı olabilir. Başarı, ne istediğini bilmek, istediği şeylere ulaşmak için gerekenleri yapmak ve kişinin kendisi için koyduğu hedeflere ulaşması demektir.

2. Başarılı insanlar haftada en az 60 - 70 saat çalışmaktadır. Siz de başarılı olmak istiyorsanız haftada en az 60 saat çalışmalısınız.

Başarı çok uzun süreler çalışmaktan daha çok, doğru şeyleri doğru zamanlarda yapmakla ilgilidir.

3. Başarılı olmak çok para kazanmak ve zengin olmaktır.

Zenginlik ve para başarının getirdiği sonuçlardan sadece bir tanesi olabilir.Başarı hedeflediğiniz şeylere ulaşmaktır. Ulaşılan hedefler her zaman çok parayı ve zenginliği garanti etmez.

4. Başarı bir şans işidir. Sadece şanslı olan çok az kişi başarılı olabilir.

Loto’dan para kazanmak kesinlikle bir şans işidir. Ancak başarı bir şans işi değil, aksine plan yapma, yapılan planlar doğrultusunda çalışma, bilgiyi yönetme ve uygulama işidir.

5. Başarılı insanlar asla hata yapmazlar.

Tüm insanlar hata yapar. Hata yapmayan insan yoktur. Ancak yaptığı hatalardan ders alanlar ve almayanlar vardır. Başarılı insanlar da diğer insanlar gibi hata yaparlar. Ama onlar yaptıkları hatalardan ders alarak onları tekrarlamazlar.

6. Başarılı olmak tüm dertlerden kurtulmak demektir.

Başarılı olmak yaşamdaki her problemi çözemez. Elde edilen bir başarı, o andan sonra tüm başarıları garanti etmez. Başarıdan sonra da çeşitli problemlerle karşılaşmanız çok doğaldır. Unutmayın başarı sizin olağanüstü bir varlık olmanızı sağlamaz.

7. Meşhur olmak başarının en önemli göstergesidir.

Çok para kazanabilirsiniz, herkes sizi tanıyabilir, çok meşhur olabilirsiniz, birçok unvan alabilirsiniz ve yaptığınız işi büyük bir çoğunluk biliyor olabilir. Ancak bunlar başarılı olmak için gerekli olan şartlar değildir. Kimse sizi tanımasa da, zengin olmasanız da, sadece siz biliyor olsanız da çok başarılı olabilirsiniz.

Oğuz Koç

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Rica ederim Bülent ... :)

7. Meşhur olmak başarının en önemli göstergesidir.

Çok para kazanabilirsiniz, herkes sizi tanıyabilir, çok meşhur olabilirsiniz, birçok unvan alabilirsiniz ve yaptığınız işi büyük bir çoğunluk biliyor olabilir. Ancak bunlar başarılı olmak için gerekli olan şartlar değildir. Kimse sizi tanımasa da, zengin olmasanız da, sadece siz biliyor olsanız da çok başarılı olabilirsiniz.
Bir anlamda ben bu... ;)

R

roze

Artık nasıl başarılı olunur biliyorum. Teşekkürler Zeynep abla ;)

D

değişim..

Kullanıcı
1 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
eskişehir
teşekkür ederim ... :) başarılı birisi olmam için çok çalışmam gerek çok .....:) :) :)

S

SUNFLOWERS

Loto’dan para kazanmak kesinlikle bir şans işidir. Ancak başarı bir şans işi değil, aksine plan yapma, yapılan planlar doğrultusunda çalışma, bilgiyi yönetme ve uygulama işidir.

Onun için ben çok şanslıyım :D :D

M

mavikuzey

Kullanıcı
7 Eyl 2008
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
başarılı olmanın tabiki en başında çalışmak gelir hatta çok çalışmak.ancak yine de başarılı olmak birçok faktöre bağlı.iyi bir eğitim,ileriyi görebilmek e birazda şansın olacak.yalnızca başarılı olmak ta yetmiyor başarıyı devam ettirmekte önemli.günümüz değişen teknoloji ve hayat şartlarına ayak uydurmak için başarılı olmanında çok zor olduğunu gösteriyor.yani devamlı öğrenmek çağa ayak uydurmak gibi...

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Aslında pek çok yazı birbiriyle ne kadar bağıntılı. Dün farklı bir yazı altında tesadüfen gelen başarının, başarı sayılamayacağından söz etmiştim;

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
5. Başarılı insanlar asla hata yapmazlar.

Tüm insanlar hata yapar. Hata yapmayan insan yoktur. Ancak yaptığı hatalardan ders alanlar ve almayanlar vardır. Başarılı insanlar da diğer insanlar gibi hata yaparlar. Ama onlar yaptıkları hatalardan ders alarak onları tekrarlamazlar.
Aslında belki de başarılı insanlar, başarısız insanlara oranla çok daha fazla hata yapmışlardır. Peki bu kadar hataya rağmen başarıyı nasıl kazanmışlar? Çünkü kaçmazlar, cesurlardır, pes etmezler, inatçı değil ısrarcılardır..

2. Başarılı insanlar haftada en az 60 - 70 saat çalışmaktadır. Siz de başarılı olmak istiyorsanız haftada en az 60 saat çalışmalısınız.

Başarı çok uzun süreler çalışmaktan daha çok, doğru şeyleri doğru zamanlarda yapmakla ilgilidir.
Buna da kesinlikle katılıyorum. Çok çalışmak değil, doğru çalışmak önemli olan..

Teşekkürler Zynep

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Çalışmadan elde edilen başarının adı "tesadüfen başarı" sanırım ve ne kadar kalıcı olur ki zaten?
Dün akşam TV'da şu kutu açtırma ve para kazanma programını izlerken, Acun'u ayrı bir severim sözüm ona değil bu programı hazırlayıp bize sunduğu için, ki bu da kendisinin başarısıdır ayrıca, neyse... hanım kızımıza 40 bin YTL teklif edilmiş, amanın bir mimikler bir hareketler...hani kutuda 500 bin YTL var ya, beğenmiyor hatun parayı, yav kardeşim altı üstü 3 tane rakam bildin, bildiğin diğer rakamlar zaten eşin dostun doğumgünü, yok ilk okula başladığı gün ya da ne bileyim ilk "anne" dediği  gün falan filan!
Daha önceki gecelerde bu rakamların daha yüksek ödendiğini gördük oyuna katılan kişilere.
Şimdi bunlar zengin oldular. Başarıyı zengin olmakla eşdeğer tutarız ya genelikle.
Eee ne başardılar?
Çalışmadan gelecek başarıyı, zenginliği, mutluluğu kesinlikle reddediyorum!

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
O program zaten başlı başına gereksiz bir şey! İnsanlara çalışmadan para kazanmayı düşünmelerine itiyor. Burada "kazanmak" hiç doğru bir kelime olmadı ama neyse..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
dideM' Alıntı:
O program zaten başlı başına gereksiz bir şey! İnsanlara çalışmadan para kazanmayı düşünmelerine itiyor. Burada "kazanmak" hiç doğru bir kelime olmadı ama neyse..
O program ve benzeri programlar, sadece yapımcılarının başarısıdır diyebilirim aslında. Elbette itiraz edebilirsiniz. Ancak unutulmaması gerçek, bazen organizasyonlar ne yazık insan zaaflarından yola çıkarak planlanmakta. Burada yapımcı başarılı ama bu tür programlara bu kadar açık bir kitleyi yaratabilmekte ayrı bir başarı... ve işte susma zamanı!

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bak ben bu programla ilgili bir yazıda yazmıştım hatta, sitede yayınlamıştım bu konudaki görüşlerimi... :) yine girmeyeyim reklam olayına ve link vermeyeyim. Yanlış anlaşılıyorum sonra!

H

hanedeyim

başarıda çalışmak vardır ama eşşek gibi çalışsanda bırak 60 -70 saati 100 saat çalışsanda hiç bişey yapamayabilirsin evet başarı akıl işidir ama çalışmadan akil bi işe yaramaz
çok güzel bi yazı eline sağlık