Başaracaksız

• Konbuyu başlatan emine38
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kim, Neyi, Nasıl Başardı? kategorisinde emine38 tarafından oluşturulan Başaracaksız başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 19,289 kez görüntülenmiş, 56 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kim, Neyi, Nasıl Başardı?
Konu Başlığı Başaracaksız
Konbuyu başlatan emine38
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan feride kar
E

emine38

Kullanıcı
5 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
O çok başarılı bir öğrenci değildi ama matematiği çok iyiydi.Matematik derslerini çok seviyor hiç bir matematik dersini kaçırmıyordu.Yorgun olduğu bir gün matematik dersinde uyuya kaldı.Zille beraber uyandı ve tahtada 3 tane matematik sorusu gördü.Öğretmeni ödev vermişti ve o ödevleri yapmalıydı.
Hemen soruları defterine yazdı ve eve gider gitmez o soruları çözmeye başladı.Ama sorular ona çok zor geliyordu.Kendi kendine söyleniyordu derste uyuya kalırsan zorlanırsın işte.Yalnızca soruların 2 tanesini çözebildi.
Ertesi gün okula gittiğinde matematik hocasın yanına gitti ve hocam dedi! Sizin verdiğiniz sorulardan yalnız 2 tanesini yapabildim. 1 tanesini yapamadım.
Üzgünüm dersinizde uyuya kalmışım, lütfen yapamadığım soruda bana yardımcı olabilir misiniz dedi. Öğretmen ne ödevi dedi çocuğa ben ödev vermedim ki !
Çocuk dün derste 3 soru yazmışsız tahtaya o sorular dedi.Öğretmen onlar ödev değildi.
Onlar şimdiye kadar çözülememiş 3 soru dedi.
Çözümü mümkün olmayan kimsenin çözemediği 3 soru...Öğretmen hemen çocuğun defterini aldı ve gerçekten çocuğun o soruları çözdüğünü gördü.Hemen meslektaşları topladı
ve hep beraber incelediler çocuğun çözdüğü soruları.. Evet kimsenin çözemediği sorulardan 2 sini çözmüştü çocuk...

Peki, ya uyuya kalmasaydı ? O soruların hiç kimse tarafından çözülemediğini bilseydi; çözebilirmiydi ? Çözmek için uğraşır mıydı?

Çocuğun inandığı şey o soruları çözmesi gerektiğiydi ve bir süre sonra inandığı şey gerçek oldu.
Evet hayatta inandığımız birçok şey var..
Peki bunların gerçek olabilmesi için neler yapıyoruz..Nelere inanıyor kendi gerçeğimize dönüştürüyoruz? Biz aslında yaptıklarımız kadar mıyız yoksa daha fazlası yapabilir miyiz? Belki biz inandığımızdan çok daha fazlası yapabiliriz; yaptıklarımızın çok üstünde olanı. Belki biz gerçekte olan biz değilizdir..

Japon balıkları bilir misiniz? Hani genelde akvaryumlarda gördüğümüz o renkli küçük balıklar. İşte o küçük Japon balıkları akvaryumdan okyanusa koydunuz zaman boyların 1-2 metreye kadar uzadığı biliyor muydunuz? Japon balıkların boyları bulundukları alana göre uzar..
İşte bizim düşüncelerimizde fikirlerimizde çevremizin ve kendimizin koyduğu sırlar kadar gelişir; büyür..
Sırlarımızı ne kadar geniş tutarsak ve aslında yapabileceğimizden daha fazlası yapabileceğimize inanırsak işte bu gerçek olur.
Düşünün, inanın ve eyleme geçin.Başaracaksız...
                                                                                      Alıntı

I

ibrahim

Kullanıcı
20 May 2007
En iyi cevaplar
0
0
eskişehir
etkileyici ve gercekten cok hoş bir yazı.teşekkürler emine hanım. ;)

G

greenhome

Kullanıcı
6 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
emine çok güzeldi paylaşımın için sağol harikaydı

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
10 mayısda eklenmiş ben okumamışım :(

çok güzeldi emine... teşekkür ederim..

S

smyye

Kullanıcı
1 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
bende çk beğendm emine .teşekkürler  :)
"İNANMAK BAŞARMANIN YARISIDIR "

P

prenses_o6

Kullanıcı
5 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
çok güzel ve insanı azimlendirici bi yazı..paylaşım için çok tşkler emine..

G

glsn_

Kullanıcı
4 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
bu yazıyı daha öncede okumuştum bir daha okumaktan büyük keyif aldım teşekkürler :)

E

emine38

Kullanıcı
5 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
Merhaba arkadaşlar okuyup değerlendirdiğiniz için ben sizlere teşekkür ederim,uzun zamandır siteye giriş yapmıyorum yeni arkadaşlarımız olmuş :) hepiniz hoş geldiniz.

E

ebru_61

Kullanıcı
29 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
trabzon
cok guzel bır yazı.'' ınandıgın gıbı yasamazsan yasadıgın gıbı ınanırsın '' paylasımın ıcın tesekkurler

D

derin_3486

Kullanıcı
7 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
çok güzel bir yazı...insan kendini sınırladığında bir adın daha geri gider ...
inanarak ilerler...
paylaşımınız için teşekkürler :)

E

emine38

Kullanıcı
5 Nis 2007
En iyi cevaplar
0
0
:) Değerli yorumlarınızın hepsine katılıyorum.

A

admuska

Kullanıcı
14 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Gerçekten çok güzel, teşekkürler Emine arkadaşım

R

re-Member

Kullanıcı
16 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
.......................................................................................
Evet hayatta inandığımız birçok şey var..
Peki bunların gerçek olabilmesi için neler yapıyoruz..Nelere inanıyor kendi gerçeğimize dönüştürüyoruz? Biz aslında yaptıklarımız kadar mıyız yoksa daha fazlası yapabilir miyiz? Belki biz inandığımızdan çok daha fazlası yapabiliriz; yaptıklarımızın çok üstünde olanı. Belki biz gerçekte olan biz değilizdir..

....................................................................................teşekkürler paylaşım için ;)

G

gullusah

Kullanıcı
11 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
muğla
emine38' Alıntı:

Japon balıkları bilir misiniz? Hani genelde akvaryumlarda gördüğümüz o renkli küçük balıklar. İşte o küçük Japon balıkları akvaryumdan okyanusa koydunuz zaman boyların 1-2 metreye kadar uzadığı biliyor muydunuz? Japon balıkların boyları bulundukları alana göre uzar..
İşte bizim düşüncelerimizde fikirlerimizde çevremizin ve kendimizin koyduğu sırlar kadar gelişir; büyür..
Sırlarımızı ne kadar geniş tutarsak ve aslında yapabileceğimizden daha fazlası yapabileceğimize inanırsak işte bu gerçek olur.
                                                                                       Alıntı

G

gullusah

Kullanıcı
11 Ağu 2007
En iyi cevaplar
0
0
muğla
burası konuyu özetliyor
japon balığı hikayesini çok beğendim
teşekkürleR!!

P

pınar2007

çok guzel soz paylaşım için tşkl

F

feridis

Kullanıcı
7 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
kesinlikle çok güzel bir yazı.bizi engelleyen şeylerden biride önyargılarımız olabilir.aslında yapabilecekken başkasının olumsuz sonuç alması bizim bu konuda adım atmamızı engelliyor.emine arkadaşımızın yazısında olduğu gibi kendimize inanırsak iyi bir başlangıç yapmış oluruz.tekrar paylaşımın için teşekkürler