bağlılık ve bağımlılık

• Konbuyu başlatan sevimlikene
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde sevimlikene tarafından oluşturulan bağlılık ve bağımlılık başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,507 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı bağlılık ve bağımlılık
Konbuyu başlatan sevimlikene
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan dideM
S

sevimlikene

Kullanıcı
24 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
sevdiğiniz insanlara bağlı mısınızdır,bağımlı mısınızdır yoksa arada bir çizgi var olupta onun formülünü bulanlardan mısınızdır?

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Sevdiğim insanlara bağlıyımdır, bağımlı değil.
Arada bir çizgi varsa bende bilmiyorum, bağımlılık ürkütücü bişe gibi gelir hep bana.
Bağlılık daha bi iyi sanki, evet evet ben bağlıyım bağımlı değil.

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
sevdiğim insanların ya da şeylerin bende bağımlılık yaptığı zamanlar oluyor. olmuyor değil. yani  durmadan onları düşünmek, acaba şimdi ne yapıyor diye merak ediyorum bazen. bağımlısı oluyorum sonra birden kaybedince de hep arıyorum. krizlere giriyorum :) sonra atıyorum bu bağımlılıktan kurtulunca her şey düzeliyor.

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ne bağlıyım ne bağımlıyım.. Kendim varım bir tek, o kadar.

S

spiritualsigns

bağımlılık kişisel gelişim sürecindeki büyük bir eksikliğe işarettir... rehabilite etmek gereklidir... bağlılık ise anne karnında başlar... bebek anneye göbek kordonu ile bağlıdır ve hayatın büyük bir çoğunluğu bu bağlılık süregelir...

bağımlılık cazibeli ama ürkütücüdür bana göre... her türlüsü... sağlıklı bir insanın hayatına sokmayacağı bir durum bence...

sevdiklerime bağlıyımdır... bağımlı değil...

pavlovun köpeği hikayesini anımsadım :)

E

emosin

Kullanıcı
18 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
Sevdiğim kişilere bağlıyımdır... Bağımlılık bana göre değil :D

F

filiza

Kullanıcı
4 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
ereğli
        son zamanlarda sıkça düşündüğüm bir konu bağlılık ve bağımlılık...çocuklarıma ve eşime bağımlı ollmak istemiyorum artık .

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
dideM' Alıntı:
Ay megoloman ya seni :d
Bir ara bir reklam kampanyası vardı adanada o geldi aklıma.
Bağımsız bağlantısız bir slogandı heheh :d

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
bağlı olmak güzel bişeydir ama bağımlı olmak acizliktir.. Arasındaki çizgiden de haberim yok  ;)

P

prenses35

Kullanıcı
23 Ağu 2008
En iyi cevaplar
0
36
İzmir
Sevdiğim insanlara bağlıyımdır.bağımlı olmak denilince aklıma hep köleleşmek gibi bisey geliyor,yani özgürlüğümü kullanamıycakmısım gibi..
Bağlı olmak,sadık kalmak iyi bence.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
Beni kimse bağlamaz  :D
şaka bir yana balıyımdır hemde fazlasıyla sevdiklerime ama bağımlı olduğumu düşünmüyorum hiç.

S

sis_lekesi

Kullanıcı
27 Tem 2009
En iyi cevaplar
0
0
Çanakkale
Ne bağlıyım ne bağımlıyım.. Kendim varım bir tek, o kadar
insan bazı şeylere bağlı olmadan nasıl yaşar ki.. hiçbir şey yoksa işine bağlısındır o da yoksa,çevreyi algılayabilmenin bile var oluşuna bağlı olduğunu bilirsin...
bağımlılık aşırılılıktır,aşırı olan her şeye her zaman karşıyımdır..bağımlı olduğun şey neyse senden alır hep alır tüketir seni sonunda kendinden ödün vermiş olursun kendinden ödün verirsen de karaktersiz biri olur çıkarsın... karakterinizi sağlamlaştırmak için bağlı olun,ama karakterinizi tehlikeye sokmamak için bağımlı olmayın...derim ben ;)

N

nazarelif

Kullanıcı
22 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Kastamonu
ben bu soruyu çözebilmiş olsaydım bu başlıklı bir yazıyı açmazdım sanırım :(

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Korsan' Alıntı:
dideM' Alıntı:
Ay megoloman ya seni :d
Bir ara bir reklam kampanyası vardı adanada o geldi aklıma.
Bağımsız bağlantısız bir slogandı heheh :d
;D ;D Ne var yav?

sis_lekesi' Alıntı:
Ne bağlıyım ne bağımlıyım.. Kendim varım bir tek, o kadar
insan bazı şeylere bağlı olmadan nasıl yaşar ki.. hiçbir şey yoksa işine bağlısındır o da yoksa,çevreyi algılayabilmenin bile var oluşuna bağlı olduğunu bilirsin...
bağımlılık aşırılılıktır,aşırı olan her şeye her zaman karşıyımdır..bağımlı olduğun şey neyse senden alır hep alır tüketir seni sonunda kendinden ödün vermiş olursun kendinden ödün verirsen de karaktersiz biri olur çıkarsın... karakterinizi sağlamlaştırmak için bağlı olun,ama karakterinizi tehlikeye sokmamak için bağımlı olmayın...derim ben ;)
Şöyleki; bağlı veya bağımlı olduğunuz kadar az yaşarsınız kendi istediklerinizi. Bu oran ne kadar küçükse mutsuz olma ihtimali de o kadar azdır bence.
Neyse..

nazarelif' Alıntı:
ben bu soruyu çözebilmiş olsaydım bu başlıklı bir yazıyı açmazdım sanırım :(
Bu konuyu sen mi açtınki?