AŞK MI? MANTIK MI?

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan AŞK MI? MANTIK MI? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 17,005 kez görüntülenmiş, 76 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı AŞK MI? MANTIK MI?
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan erbatur
Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bu arada yusufi çok mutlu oldu, "evlenmemek" fikrine!
Eh haklı tabi... :)
Bir dünya masraf, bir dünya fatura, bir dünya naz niyaz... peehhh! :D :D

S

SUNFLOWERS

Zynep' Alıntı:
ölüdeniz' Alıntı:
Hatta evlenecek olan arkadaşlara şunu tasviye ediyorum.kesinlikle aşk evliliği yapmayın mantık evliliği yapın
Ben daha farklı bir şey desem;
Mümkünse hiç evlenmeyin!
;)
Adminim siz ne dediniz?? ::)
Ben size malesef katılmıyorum!!!
VE mümkünse hemen evlenin diyorum!!! :D :D

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
VE mümkünse hemen evlenin diyorum!!!
Hee, yarın Telli Baba'ya gidip Bülent Ersoy'un bağladığı kurdelelerin yanına bende bir eşarp filan bağlayayım hatta! Di mi Ayşem? :p :p :D :D

S

SUNFLOWERS

Zynep' Alıntı:
VE mümkünse hemen evlenin diyorum!!!
Hee, yarın Telli Baba'ya gidip Bülent Ersoy'un bağladığı kurdelelerin yanına bende bir eşarp filan bağlayayım hatta! Di mi Ayşem? :p :p :D :D
İstanbul'daysan işin kolay :D
Telli baba olmazsa,sümbüllü baba olur ;D ;D
Yani !!Sen yeterki iste!!!
Ben bile seni hocaya götürürüm.. ;D ;D

Ö

ölüdeniz

[/quote]

evlenin evlenin evleninde ebenizin terekesini görün ::)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
ölüdeniz' Alıntı:
evlenin evlenin evleninde ebenizin terekesini görün ::)

[/quote]

Bu gün bir arkadaşıma sordum.. Ne yapıyorsun dedi:) bende tam o sıra Aşk mı? Mantık mı? sorusun cevaplıyordum.. söyleidm konuyu:) senin fikrin nedir dedim:) Ne aşk nede mantık dedi!!!en iyisi hiç evlenmemekmiş.. öyle  diyor ben arkadaşımın yalancısıyım...severek evlendimde ne oldu,günümü gördüm de diye söylemeden edemedi,gerçektende bütün olumsuzluklara ragmen severek evlenmişlerdi...aşkları 3 yıl bile sürmedi..6 ay sonra  çatırdamaya başladı,ahçı sarsıntılar 17 yıldır devam ediyor.. çekilecek gibi olmadıgını,şimdi tetikde en sonki sarsıntıda bu evliligi bitirmeyi de beklediiğini söyledi.. :(
Zynebin dediği gibi evlilik çokkkkkkkk önemli bir müessesedir ve her konum ve şartta karşılılı saygıyı sevgiyi tüketmemek gereklidir... Eğer ki tükenmiş ise,daha fazla birbirlerini tüketmeden de noktayı koymak gerekir...
Sevgi tek taraflı asla gitmez,aşıkda olsun mantıklıda davransan yürü deme ile yürümez...onu bir tek kalplerdeki sevgi yürütür...Sevginin bittiği yerde ise nefret büyür içimizde. Nefredi büyütmeden o limanı terk etmek gerekir... Bence mantık bunu gerektirir...

Size şu an elimdeki "Aşkın ömrü 3 yıldır adlı kitapdan alıntı yapmak istiyorum..Aşk diyen arkadaşlarımız bir kez daha düşünsün... :)

--------------------------------------------------------------------------------
AŞKIN ÖMRÜ ÜÇ YILDIR - Frédéric BEİGBEDER---sayfalardan inciler

--------------------------------------------------------------------------------

Aşk daha başlamadan kaybedilmiş bir savaştır.  13

İlk yıl "Beni terkedersen kendimi öldürürüm" denir
İkinci yıl "Beni terkedersen, acı çekerim, ama kendimi toparlarım" denir
Üçüncü yıl "Beni terk edersen şampanya patlatacağım" denir.

Aşk komplosunun temelinde, çok iyi saklanan bir sır yatar. Sizi aşkın hayat boyu sürdüğüne inandırlar, oysa aşk kimyasal olarak üçüncü yılın sonunda yok olur.  23

Hem siz kim oluyorsunuz da, öngörülen tarihte sizi kaçınılmaz olarak yüzüstü bırakacak olan salgı bezleri ve sinir ileticileriyle boy ölçüşmeye cüret ediyorsunuz? Gerekirse şairlerin lirizmi tartışılabilir, ama doğa bilimleri ve demografi karşısında mağlubiyet kesin.  25

Sık sık şu üç cümleyi tekrar edin:
1) Mutluluk diye birşey yoktur
2) Aşk imkansızdır
3) Hiçbir şey vahim değildir   29

Hayat böyledir işte: kendinizi azıcık mutlu hissettiğinizde, sizi hizaya sokmayı görev bilir.  32

Benjamin Constant'ın romanı Adolphe'un sonunu hatırla: "Hayattaki en büyük sorun verilen acıdır ve en mahir metafizik bile, seven bir kalbi kıran insanı mazur göstermez."  36

Bizim kuşak evlilik için fazla yüzeysel. McDonald's'a gider gibi evleniliyor. Sonra zap yapılıyor. Genelleşmiş zapping toplumunda, insanların hayat boyu aynı kişiyle yaşamalarını nasıl isteyebilirsiniz?  47

Erkekler, hüsranlar arasında bocalayan tatminsiz hayvanlardır. Kadınlar oyunu akıllıca oynamak isteselerdi, hayat boyu peşlerinden koşmaları için onları yanlarına yaklaştırmazlardı.  48

Birgün mutsuzluk hayatıma girdi ve ben, bir salak gibi onu bir daha asla hayatımdan çıkaramadım.
  61

Sizi seven birini sevmenizin adı narsisizmdir.
Sizi sevmeyen birini sevmenizin ki ise aşk.
"Fan-Şiang sormuş 'Aşk nedir?'
Üstat cevap vermiş: "Karşılıktan çok çabaya önem vermeye aşk denir." Konfüçyüs   61

Karar vermek zorundasınız: ya biriyle birlikte yaşarsınız ya da onu arzularsınız. İnsan sahip olduğu şeyi arzulayamaz, bu doğaya aykırıdır.  67

Bana aşkın bütün sorunu şu gibi geliyor; mutlu olmak için güvenliğe ihtiyaç duyulurken, aşık olmak için güvensizliğe ihtiyaç duyuluyor. Mutluluk güvene dayanırken, aşk kuşku ve tedirginlik gerektiriyor.  68

Birbirini tanımayan bir kadın ile bir erkek arasında, özel bir nedeni olmaksızın, öylesine, sadece birbirlerinden hoşlandıkları ve bunu göstermemek uğruna mücadele ettikleri için oluşan o titrek, ele gelen, aşırı elektriklenme büyüler beni.  77

"Yalan söylediğimizde, bir kadına onu sevdiğimizi söylediğimizde, yalan söylediğimizi sanabiliriz, ama bize bunu söyleten birşey vardır, dolayısıyla söylediğimiz doğrudur." Raymond Radiguet  92

Yalnız olmak utandırıcı bir hastalık haline geldi. Neden herkes yalnızlıktan kaçıyor? Çünkü yalnızlık insanı düşünmeye mecbur ediyor. Descartes bugün yaşasaydı, "Düşünüyorum, öyleyse varım" demez, "Yalnızım, öyleyse düşünüyorum" derdi.  97

Üçüncü mektup ses getirdi. Teşekkürler posta: telefon, faks ya da internet, iki aşık arasındaki gizli mektuplaşmanın o romantik heyecanına sahip olamayacak asla.  101

Laclos olmak istiyordum, ama kendimi Musset olarak buldum. Aşk anlaşılması imkansız birşey. Başkalarında gördüğünüzde anlayamıyorsunuz, başınıza geldiğinde ise daha da az anlıyorsunuz.  103

Sinikler ve karamsarlar fena aşık olurlar, çünkü bu onlara iyi gelir. Aşkı eleştirenler, buna en çok ihtiyacı olanlardır.  123

Hepsinden önemlisi, mutlu olmak için daha önce çok büyük bir mutsuzluk yaşamış olmak gerektiğini öğrendim. Acı stajı yapılmamışsa, mutluluk sağlam olmuyor.  165

İnsanın bir başkasını sevebilmesi için, ilk önce kendisini sevmesi gerekir.  167

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Harika bilgilerdi ve mantıklı açıklamalar perim.:)
Yani neymiş?
;)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Aşkın ömrü bir meltem gibi gelir,yüzünü serinletir,yakar, kavurur,hiç beklemediğin bir andada gidermiş:)
Ama sevginin ömrü kalpteki yerine bağlı imiş,sağlam temeller üzerine kurulmuş ise,sevgiside sapasağlam imiş...Pamuk ipligle degil,örümcek ipeği ile bağlı imiş... :)

Z

ZEYNEP60

Kullanıcı
3 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
aşk eğer sağlam temellerdeyse ve gerçek aşkını bulduysan asla bitmez

Ö

ölüdeniz

ZEYNEP60' Alıntı:
Çok sağlam temeller bile depreme dayanamıyor yani her şey bir gün son buluyor :)

Abi ben her zaman diyom peri gibisi yok döndü dolaştı bana hak verdi teşekkürler su perisi ;)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
ölüdeniz' Alıntı:
ZEYNEP60' Alıntı:
Çok sağlam temeller bile depreme dayanamıyor yani her şey bir gün son buluyor :)

Abi ben her zaman diyom peri gibisi yok döndü dolaştı bana hak verdi teşekkürler su perisi ;)
Ben ne dedim yaaaaaaa :(