Arılar yok olunca kıyamet kopar mı ?

• Konbuyu başlatan Gozde
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde Gozde tarafından oluşturulan Arılar yok olunca kıyamet kopar mı ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,968 kez görüntülenmiş, 30 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Arılar yok olunca kıyamet kopar mı ?
Konbuyu başlatan Gozde
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan dideM
I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
bence herkesin dusuncesine saygı duymak lazım ben sizin dusuncenizin doğru olmadığın inanıyorum fakat buna doğmatik dusunce ... vb  birsey demiyorum

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Ben düşüncenize saygı duyuyorum. Yaptığınız yorumu yanlış buluyorum yalnızca.

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Doğmatik düşünceden kasıt , sizin bireysel düşünceniz değil ayrıca. Lütfen kastettiğim konuyu iyi düşünün.

I

ilenay

Kullanıcı
28 May 2008
En iyi cevaplar
0
0
ilk yorumunuz acık uzlu olduğundan farklı bakımlardan anlasılabilir  teşekkuler

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Arılar yok olursa hayat durur mu?
Arjantinli ve Kanadalı bilim adamları tarafından yapılan yeni bir araştırma, Einstein’ın özellikle küresel ısınma kapsamında çokça tartışılan “Arılar yeryüzünden kaybolursa insanoğlunun 4 yıl ömrü kalır” teorisini çürütüyor.

Araştırmaya göre çiçeklerin döllenmesinde arıların büyük bir role sahip olduğu doğru ve gerçekten de arılar yok olursa, bugün severek yediğimiz pek çok meyve ve sebze yok olacak. Sabah'ın haberine göre, Arjantin'deki Nacional del Comahue Üniversitesi'nden Dr. Marcelo Aizen'e göre, bu durum insanoğlunun sonunu getirecek ölçüde büyük bir krize sebep olmayacak.

Aizen, insan beslenmesinde pirinç ve buğdayın daha hayati bir öneme sahip olduğunu ve bu gibi besin maddelerinin yetiştirilmesinde arıların herhangi bir “katkısının” bulunmadığını belirtiyor.

Bu sebeple de “Arılar kaybolursa, besin çeşitliliğimiz azalır, dünya belki eskisi kadar güzel bir yer olmaz, ancak hayat devam eder” diyor.

U

UNKAPANI

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Arılar doğanın vazgeçilmez yapı taşları..Tabiat güzelliğinden tutunda sağlık alanına kadar arıların insanoğluna sayısızca faydası var.Yazının içeriğine katılmıyorum.Farklı bir yazı güzel cevaplar geleceğini düşünüyorum paylaşım için teşekkürler.. ;)

A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
UNKAPANI' Alıntı:
Arılar doğanın vazgeçilmez yapı taşları..Tabiat güzelliğinden tutunda sağlık alanına kadar arıların insanoğluna sayısızca faydası var.Yazının içeriğine katılmıyorum.Farklı bir yazı güzel cevaplar geleceğini düşünüyorum paylaşım için teşekkürler.. ;)
aslında yazını içinde kötü bişi yok sonuç olarak şunu özetliyor. Arılar olmazsa besin çeşitliliğimiz azalır ama hayat devam eder.  :)

U

UNKAPANI

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
agokalper' Alıntı:
UNKAPANI' Alıntı:
aslında yazını içinde kötü bişi yok sonuç olarak şunu özetliyor. Arılar olmazsa besin çeşitliliğimiz azalır ama hayat devam eder.  :)
Saygı duyuyorum ama besin değerlerimizin azalmasının yanında doğanın dengesi bozulur  :) Konu gerçekten çok hoş farklı düşüncelere açık  ;)

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Zamanında dinazorlarda yok oldu.. bişe olmaz korkmayın. her şeyden bir felaket senaryosu çıkarabilitemiz var.
Felaket tellalı larciver gandalf'ı geçtik valla.. orta dünyamı ne buraki :d