Zynep'in Kaleminden

• Konbuyu başlatan Zynep
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Özgün Kalemler kategorisinde Zynep tarafından oluşturulan Zynep'in Kaleminden başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 111,885 kez görüntülenmiş, 638 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Özgün Kalemler
Konu Başlığı Zynep'in Kaleminden
Konbuyu başlatan Zynep
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan günışığı
A

ayben

hoşgeldiniz alparslan bey yenisiniz galiba isterseniz yeni katılanlar bölümünden kendinizi tanıtın arkadaşlara ;)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bilmem..
ıslık çalarak yürümenin keyfini yaşadınız mı sokaklarda?
Yerden bir taş alıp en yakındaki çöp bidonuna isabet ettirebilmek için atışlar yaptınız mı?

Okulunuza, işinize giderken bindiğiniz otobüsün şöförüne kocaman bir gülümseme ile "günaydın" dediniz mi?

Ya da, yürüdüğünüz yolda karşılaştığınız, apartman önlerini yıkayan kapıcılara "kolay gelsin" diye seslendiniz mi?

Her zaman alışveriş yaptığınız bakkalınıza, bir kez olsun, alışveriş amaçlı değil de, sadece "hayırlı işler" dilemek amacıyla uğradınız mı?

Balkona çıktığınızda, karşı apartmanın balkonunda oturan, ama hiç tanışmadığınız komşularınıza el salladınız mı?

Lokantada garsona siparişinizi vermeden önce, "merhaba" diyerek gülümsediniz mi?

Bir mağazada denediğiniz bir giysiyi arkadaşınıza onaylatırken, aklınıza geldi mi hiç, tezgahtara "siz de gerçek fikrinizi söyler misiniz, bu sizin uzmanlığınız aslında.." demek?

Markette karşılaştığınız, annesinin eteğini çekiştiren, şımarıklılıklar yapan küçük çocuğa kızgın bakmak yerine muzipçe göz kırptınız mı gülümseyerek?

Ve yine marketlerin o bitmez tükenmez kasa kuyruğunda dakikalarca bekledikten ve beklemekten sıkıldığınız halde sıra size geldiğinde kasiyere gülümsediniz mi "iyi günler" dileyerek?

En son ne zaman bir sokak köpeğinin başını okşadınız?
Yolunuza çıkan ağacın gövdesine en son ne zaman dokundurdunuz elinizi?

Ben çok severim sokakta ıslık çalarak yürümeyi..
Hep aynı ritmik melodide takılsamda, sözleri hüzünlü bile olsa da..

"Hava ayaz mı ayaz
ellerim ceplerimde
bir türkü tutturmuşum
duyuyorsun değil mi?
Bir resmin kalmış bende
tam ortadan yırtılmış
hani siyah kazaklı
biliyorsun değil mi?
Ya dön bana artık
duyuyor musun beni
ya çık git dünyamdan
anlıyorsun değil mi?.."

İçinizdeki hüzün ne olursa olsun, gülümsemeleri bırakmayın..
Belki ıslık çalarak yürüdüğünüz için size deli diyecekler..
Orhan Veli'yi anımsayın..
"Sokakta gülümsediğim için bana deli diyenlere gülümsüyorum.." dizelerini.

Ve belki ilk denemede taşı isabet ettiremiyeceksiniz hedefe, şöförler, kapıcılar selamınıza karşılık vermeyecekler ilk seferde, tanımadığınız komşularınız anlamayacaklar onlara el salladığınızı..

Ama yılmayın..
Ve asla içinizdeki hüzne esir düşüp yaşama kapılarınızı kapatmayın..
Bilin ki..
Yaşam yaşayanlarla ve yaşananlarla güzel..
Ve hiç bir hüzün kalıcı değil siz istemezseniz..
Hepinize sözleri hüzünlü bile olsa ıslıklı günler..

Zynep

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Teşekkür Zynep.. Eline emeğine sağlık!
Çok güzeldi gerçekten! Bazen insan ihtiyaç duyuyor böyle yazılara..

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Eh bu sabah hüzünlendik biraz Didem. Biraz da o nedenle yayınladım dersem... ;)

B

Bülent

Zynep' Alıntı:
Yerden bir taş alıp en yakındaki çöp bidonuna isabet ettirebilmek için atışlar yaptınız mı?
Diğerleri tamam da, bu yukarıdakiler bence hoş değil.
Islıktan ve çöp bidonuna çarpan, hatta çarpmayan taşların gürültüsünden rahatsız olabilek, hastalar, vardiyalı çalışan insanlar, uyuyan bebekler vb. olabilir. Bidonun içinde ve etrafında çeşitli hayvanlar olabilir. Taş onlara da gelebilir.
Ayrıca bidona verilebilecek hasara da yazık...

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bülent' Alıntı:
Zynep' Alıntı:
Diğerleri tamam da, bu yukarıdakiler bence hoş değil.
Islıktan ve çöp bidonuna çarpan, hatta çarpmayan taşların gürültüsünden rahatsız olabilek, hastalar, vardiyalı çalışan insanlar, uyuyan bebekler vb. olabilir. Bidonun içinde ve etrafında çeşitli hayvanlar olabilir. Taş onlara da gelebilir.
Ayrıca bidona verilebilecek hasara da yazık...
Evet kötü bir örnek olmuş, haklısınız.
Ama ben bu yazıyı yazarken açıkcası bunu düşünemedim, nedeni sanırım basket geçmişim. 15 yıl oynayınca, bunu yaparken pek gürültü çıkarmadığımdan sanırım:)

Ama ıslık konusuna katılamadım, bunca gürültü içinde neşeli bir ıslığın kime nasıl zararı olabilir ki?

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Zynep' Alıntı:
Eh bu sabah hüzünlendik biraz Didem. Biraz da o nedenle yayınladım dersem... ;)
Dersen inanırım :) Toparlayıcı, pozitif bi yanın var çünkü..
Saol Zynepcim.. Ama ben demiştim konuyu kapatsak diye  :) ( biliyorum kendimi)
Neyseki toparladık en çabuğundan  :D

G

Gozde

Kullanıcı
9 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Lüleburgaz
zynep çok güzel... bunların hepsini yapmasamda bir çoğunu yapıyorum kendimi mutlu hissediyorum çünkü sanki ödevini yapmış küçük çocuklar gibi oluyor bir anda insan... bizim burgazda dolmuştan inerken şöföre mutlaka hayırlı işler dilenir. yaşadığım yerin insanlarının bu tür alışkanlıklarını seviyorum... ne olursa olsun yaşamak,nefes alabilmek çok güzel (mutlumuyum neyim  ;D)

S

senarist081

Zeynep hanım öncelikle bu güzel yazınız için sizi kutlarım,herhalde içinizdeki o çılgın küçük kız belki de sizi itti bu çöp bidonlarına vurmaya...Basketbolu ben de çok severim ve hala daha fırsat buldukça oynarım..

B

Bülent

Zynep' Alıntı:
Evet kötü bir örnek olmuş, haklısınız.
Ama ben bu yazıyı yazarken açıkcası bunu düşünemedim, nedeni sanırım basket geçmişim. 15 yıl oynayınca, bunu yaparken pek gürültü çıkarmadığımdan sanırım:)[/i]
Ama ıslık konusuna katılamadım, bunca gürültü içinde neşeli bir ıslığın kime nasıl zararı olabilir ki?
Islık gündüz vakti pek dikkat çekmez tabi de, saat belirtmediğiniz için gece olma ihtimaline karşı onu da yazayım dedim.  :)
Taş atma olayını da, çöpte kedicikler yoksa ve sizin gibi isabetli atışlar yapabilen sadece amatör veya profesyonel basketçiler yapsın o zaman.  ;)

C

CaspeR

Kullanıcı
27 Ara 2006
En iyi cevaplar
0
0
"Hava ayaz mı ayaz
ellerim ceplerimde
bir türkü tutturmuşum
duyuyorsun değil mi?
Bir resmin kalmış bende
tam ortadan yırtılmış
hani siyah kazaklı
biliyorsun değil mi?
Ya dön bana artık
duyuyor musun beni
ya çık git dünyamdan
anlıyorsun değil mi?.."
Güzel olmuş..
Teşekkürler,Zynep.
Arada bir hüzünlenmekte güzel oluyor.. :)

S

senarist081

Biz de arkadaşlarla geceleyin işaret parmağımızla gökyüzünü gösterir,vay anasını o da neeeee der,çevredeki insanların ilgisini çeker onların da gökyüzüne bakmasına sebep olurduk.İşin ilginç tarafı aslında gökyüzünde sadece yıldızlar vardı ve de hiç de ilgi çekici değildi,çünkü yıldızlar hep vardı,dün,bugün ve yarın da olucak..Amacımız tamamen insanların ilgisini çekmekti yani!! :D ;D Şu anda gülme moduna geçtim hatta,birden aklıma gelince ve de paylaşınca..

K

Kristal

Ufak  bir tebessümün,bir merhabanın karşığında kocaman bir gülümseme alırsınız.Bunların birçoğunu  yapmış olmaktan,yapmaktan mutluluk duyuyorum.
Sadece çöp bidonuna taş atmamıştım. ;)
Deniycem  ;) bunun da anılar arasında ki yerini  alması için.
Bu güzel yazı için çok teşekkürler Zynep :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Lier22' Alıntı:
Balkona çıktığınızda, karşı apartmanın balkonunda oturan, ama hiç tanışmadığınız komşularınıza el salladınız mı?
tavsiye etmem...
:)))))
Evet, ben yapmadığım, yaşamadığım hiç bir şeyi yazmam bu tip kısa yazılarda.
Bunu yaptığımda, karşı komşular çevrelerine bakındılar zaten, onlara el salladığımı akıllarına getirmediler. İnat ettim ama!:)
Ama tabi ki, herkese de el sallanmaz, ben de biliyorum bunu. Huylusu var "huy"suzu var yani:)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Ama dikkat et Kristal, içinde kedi filan olabilir, benim aklıma pek gelmediydi bu, gerçi kediler çok hızlı hareket ederler ama:)

K

Kristal

Yanlış kişiler üstüne alınınca epeyce bir bozuluyor insan.Bu sebepten balkondan el sallamayı bıraktım ben. :)