Yukarı Doğru Yaşlanmak...

• Konbuyu başlatan Kristal
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kişisel Gelişim Yazıları kategorisinde Kristal tarafından oluşturulan Yukarı Doğru Yaşlanmak... başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,340 kez görüntülenmiş, 25 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kişisel Gelişim Yazıları
Konu Başlığı Yukarı Doğru Yaşlanmak...
Konbuyu başlatan Kristal
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan uğur_böceği
K

Kristal

Dünyayı bir "her daim genç ve güzel kalma" modası sardığı için, gezegenin her köşesinde milyonlarca insan bıçak altına yatıyor ve yüzünü gerdiriyor.

Yer çekimi kurallarına tahammül edemedikleri için, çoğu kişi deyim yerindeyse yukarı doğru yaşlanıyor.

Kaşlar kalkıyor, alın saç diplerine doğru çekiliyor, yanaklar yukarıya alınıyor, çene altında sarkan torbalar büzülüyor, göz kapakları kesiliyor.

Bir faaliyet bir faaliyet, sormayın gitsin.

Madem paketleme, ambalajlama çağında yaşıyoruz o zaman insanoğlunun ambalajı da göz alıcı olmalı.

Satışın birinci kuralı bu.

Eee; para onların, can onların; ne isterlerse yapsınlar, sana ne diyeceksiniz.

Doğru ama bana bu insanlar çok önemli bir noktayı atlıyor gibi geliyor.

Ambalajlarıyla uğraşırken iç dünyanın bu görünüş üzerinde ne kadar etkili olduğunu unutuyorlar. Oysa insanoğlunun görünüşünü, biraz da bakış, ifade gibi doğrudan doğruya gücünü içerikten alan unsurlar belirlemez mi?

Bakışı insanı ele vermez mi?

Verir.

Bir kişinin yüz ifadesinden ve bakışından cahil mi okumuş mu, bön mü, akıllı mı olduğunu anlayabildiğimize göre iç dünyanın, kültür birikiminin ve zekânın görünüş üzerindeki etkisi yadsınamaz demektir.

İşin bu tarafına dikkat edilmediği için ameliyatlar bol bol yağları alınmış, dudakları şişirilmiş, yüzü davul gibi gerilmiş bön bakışlı kadın imal ediyor.

Bir süre sonra bu imalatların hepsi birbirine benzemeye başlıyor.

Kişisel ifadeler kayboluyor.

Saçlar boyanıyor, yüzler geriliyor, şişirilmiş dudaklara ister istemez arsız bir ifade yerleşiyor.

Ve artık herkes gökyüzüne doğru yaşlanıyor.

Yer çekimine karşı eninde sonunda kaybedecekleri bir yarış için zavallı insanlar canla başla direniyor.

Oysa Veysel ne demişti: "Güzelliğin on para etmez /

Bu bendeki aşk olmasa"

İste size içinde aşk geçen bir yazı.

-

Şaka bir yana, insanoğlunun güzel görünmek istemesinin yadırganacak bir yanı yok.

Ama bunu yaparken yanına birkaç da kitap koysalar herhalde daha başarılı olurlar.

ZÜLFÜ LİVANELİ

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Güzel bitirmiş ve haklı.
Kişiler kendi görünümlerine kendileri karar verir elbette, düşünmedim ama karşı filan da değilim:) İnsanlar, aynı tezgahtan çıkmışcasına ifadesiz görüntülere bürünmek istiyorlarsa, bu sözüm bu gerdirmeler ve silikonlar için, zaten pek kültürlü olduklarını söyleyemem. Yani neden ruhsuz bir ifade ile ve birbirine benzeyen yüzlerce kişiden biri olayım?
Ancak kusurları kendilerini rahatsız eden kişilerin yaptırdıkları estetikler için konuşamam, bazı kişiler psikolojik olarak rahatladıklarında daha verimli olabiliyorlar çünkü.

Keşke... diye katılıyorum Livaneli'ye. Ama keşkeleri hiç sevmem o başka.

K

kamuran

Kristal' Alıntı:

...
Ambalajlarıyla uğraşırken iç dünyanın bu görünüş üzerinde ne kadar etkili olduğunu unutuyorlar.
...
Ama bunu yaparken yanına birkaç da kitap koysalar herhalde daha başarılı olurlar.

ZÜLFÜ LİVANELİ
Çok güzel ifade ediyor. Eskiler de boşuna dememiş "zarfa değil mazrufa bak" diye. Zarf bir sunuş evet zarf ne kadar güzelse öncelikle ilk görünen olarak bizi etkiler fakat ya mazruf? Yani içindeki ortaya çıktığında hayal kırıklığı yaşamamak ve yaşatmamak için içimizdeki de güzel olmalı... Bir kaç kitap, biraz uğraşı, deneyim...

S

semazen

Kullanıcı
19 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
insanlar artık iyice abartıyorlar..herkes birbirine benziyor..bence hic hoş değil..kocaman kocaman dudaklar tuhaf kaşlar...insanın tabiatına aykırı şeyler yapıyorlar..teşekkürler kristal..haaa ihtiyac olan durumlar istisnadır...

K

kamuran

Katılıyorum, hem zaten bunlar asıl ihtiyacı olan kişiler için başlamıştı, ancak şimdi olmazsa olmaz durumuna geldi. :(

Ö

ölüdeniz

insanlar kendilerini maskeliyorlar kendini kandırmaktan başka birşey değil bu aslında.Böyle yaşlanmak olmaz, seninki eskimek; çökmek Ruhu küskün bomboş bir bedensin.

teşekkürler güzel ve anlamlı paylaşımınız için

Y

YEŞİLAY

Kullanıcı
6 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
her yaşın ayrı bir güzeeliği var tabi ki normal şeyler bunlar insan vücudu bu yaşlanacak eskiyecek tabi ki bundan doğal ne olabilir.....

P

pamuk_

Kullanıcı
9 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
bön ifadeli insan türü  ;D kesinlikle çok güzel anlatmış zaten o bitaneee
canımm zülfü livanelii :)

R

Real_Factor

Kullanıcı
9 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
"İşin bu tarafına dikkat edilmediği için ameliyatlar bol bol yağları alınmış, dudakları şişirilmiş, yüzü davul gibi gerilmiş bön bakışlı kadın imal ediyor."

Size bunlarla dolu onlarca,otuzlarca sanatçı sayabilirim.Ben onlara mutant diyorum ::) :D ;D

T

tnctrkcell

Şaka bir yana, insanoğlunun güzel görünmek istemesinin yadırganacak bir yanı yok.

ZÜLFÜ LİVANELİ
;)

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Zülfü diyorsa doğrudur :D
yukarı doğru değil aşağı doğru yaşlanmak istiyorum ben yerçekimine yenik düşmek :D istiyorum

G

Gül46

Kullanıcı
17 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
Türkiye
Önemli olan Ruh güzelliği  yüze güzelden usanılırda huyu güzelden usanılmazmış

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
Zülfi Livaneli'nin yazılarını bende keyifle okuyorum fakat , insanı aynaya baktığında görüntüsü rahatsız ediyorsa estetik yaptırmalı .Sonuçta tabi ki ruh güzelliği ve bilgi de önemli ama kişinin kendini nasıl görmek istediği de önemli ....

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
GulsahToptas' Alıntı:
Zülfi Livaneli'nin yazılarını bende keyifle okuyorum fakat , insanı aynaya baktığında görüntüsü rahatsız ediyorsa estetik yaptırmalı .Sonuçta tabi ki ruh güzelliği ve bilgi de önemli ama kişinin kendini nasıl görmek istediği de önemli ....
Sanırım Livanelli'nin itirazı buna değil zaten Gülşahcım.
Estetik karşıtı olduğunu düşünmedim ben ve zaten bunuilk yorumumdada yazmıştım, sadece tek tip insan modeline itiraz var burada, ve buna özenenlerin ruhsuzluğu, kültürsüzlüğü.

G

GulsahToptas

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
gulsaht.blogcu.com
ahhh ahhh...

şu an çevreye göz gezdirdiğimde o kadar çok tek tip kişi var ki :-[

Ve hep aynı muhabbet,aynı tip kıyafet aynı tip çanta ....