Yaşamın Yankısı :

• Konbuyu başlatan catzilla
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde catzilla tarafından oluşturulan Yaşamın Yankısı : başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 8,217 kez görüntülenmiş, 27 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı Yaşamın Yankısı :
Konbuyu başlatan catzilla
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan roze
C

catzilla

Dağlık bir bölgede adam küçük oğluyla yürürken, oğlan ayağını taşa çarpar ve can acısıyla, "ahhhh" diye bağırır.
Dağdan, "ahhhh" diye bir ses gelir ve bu sesi duyan çocuk hayret eder.
Merakla, "Sen kimsin?" diye bağırır; ama aldığı tek yanıt, "Sen kimsin?" olur.
Çocuk bu yanıta kızar ve, "Sen bir korkaksın!" diye bağırır. Dağdan aldığı yanıt, "Sen bir korkaksın!" dır.
Babasına bakar ve "Baba ne oluyor?" diye sorar.
"Oğlum dikkat et" diyen baba, vadiye doğru, "Sana hayranım!" diye bağırır.
Ses, "Sana hayranım!" diye yanıtlar.
Baba, "Sen harikasın!" diye yine bağırdığında, bu kez dağdan, "Sen harikasın!" yanıtı gelir.
Çocuk şaşırmıştır, ama hala ne olduğunu anlayamamıştır.

Baba oğluna durumu açıklar; "Oğlum. insanlar buna yankı derler; ama gerçekte yaşamın ta kendisidir. Yaşama ne verirsen sana onu yansıtır.
Yaşam senin davranışlarının aynasıdır.

-Eğer yaşamında daha çok sevgi istiyorsan, insanları daha çok sev.
-Eğer sana saygılı davranılmasını istiyorsan. insanlara saygılı davran.
-Eğer başkaları tarafından anlaşılmak istiyorsan, önce başkalarını anlamaya gayret göster.
-Eğer insanların sana hoşgörülü ve sabırlı davranmasını istiyorsan, önce sen insanlara hoşgörülü ve sabırlı olmalısın.

Oğlum yaşamda ne ekersen onu biçersin. Bu doğa yasası, yaşamın her yönü için geçerlidir."

İnsanların yaşamı tesadüfler sonucu oluşmaz; İnsaların yaşamı onların davranışlarının yansımasından başka bir şey değildir.

İletişim Donanımları'ndan
Doğan CÜCELOĞLU

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Benim hayat felsefem gibi:)
Daha çok sevgi istiyorsan sevgi,saygı istiyorsan saygı...
teşekkürler catzilla:)

A

ayçiçeği

Kullanıcı
31 Mar 2008
En iyi cevaplar
0
0
Oğlum yaşamda ne ekersen onu biçersin. Bu doğa yasası, yaşamın her yönü için geçerlidir."
Çok doğru söz.
Teşekkürler catzilla

C

catzilla

beğendiğinize sevindim arkadaşlarım, ben teşekkür ederim.. :)

T

tnctrkcell

-Eğer başkaları tarafından anlaşılmak istiyorsan, önce başkalarını anlamaya gayret göster.
-Eğer insanların sana hoşgörülü ve sabırlı davranmasını istiyorsan, önce sen insanlara hoşgörülü ve sabırlı olmalısın.
çok doğru tespitler...
doğan cüceloğlu ile ortak bir yanımı daha buldum teşekkürler cadı aman catzilla :)

C

crnkcclr

Kullanıcı
25 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Baba oğluna durumu açıklar; "Oğlum. insanlar buna yankı derler; ama gerçekte yaşamın ta kendisidir. Yaşama ne verirsen sana onu yansıtır.
Yaşam senin davranışlarının aynasıdır

teşekkürler catzilla ..

L

lilaslmn

İnsanların yaşamı tesadüfler sonucu oluşmaz; İnsaların yaşamı onların davranışlarının yansımasından başka bir şey değildir
    katılıyorum,hayatımıza giren insanlarda tutun da giyimizie,işimize,harcamalarımıza kadar her olay ruhumuzun yansımasından ibaret..teşekkürler catzillacım.. :)

M

miladves

Kullanıcı
5 Eki 2007
En iyi cevaplar
0
0
mardin
:) :) :)
Dostum, eline sağlık paylaşım için...

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Evet! Ben de eskiden böyle düşünüyordum ama bir baktımki ben ne kadar saygılıysam karşımdaki o kadar saygısız bana karşı..
Ben ne kadar seviyorsam karşımdaki de bir o  kadar görmüyor, duymuyor beni ezip geçiyor. (Bu sadece erkek arkadaş meselesi değil, aileyi de katıyorum içine)
Ve olabildiğince hoşgörülü oldum ama olabildiğince istismar edildim..

Artık eskisi gibi değil hiçbirşey.. Bu yazdıklarınız, çevrenizde bunları hakkedeek insan varsa geçerlidir ki öyle insanlara 80 yıllık ömrünüzde 3 bilemedin 5 defa rastlarsınız..

C

catzilla

düşüncelerini paylaşan, okuyup değerlendiren herkese sevgiler... :)

A

ayrisim

Kullanıcı
17 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
tesekkürle catzilla ;)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
dideM' Alıntı:
Evet! Ben de eskiden böyle düşünüyordum ama bir baktımki ben ne kadar saygılıysam karşımdaki o kadar saygısız bana karşı..
Ben ne kadar seviyorsam karşımdaki de bir o  kadar görmüyor, duymuyor beni ezip geçiyor. (Bu sadece erkek arkadaş meselesi değil, aileyi de katıyorum içine)

Artık eskisi gibi değil hiçbirşey.. Bu yazdıklarınız, çevrenizde bunları hakkedeek insan varsa geçerlidir ki öyle insanlara 80 yıllık ömrünüzde 3 bilemedin 5 defa rastlarsınız..
Yazacaklarımı yazmışsın Didem.
Kesinlikle aynı fikirdeyim.
Sevgi, saygı beklerken yediğim kazıkları düşündüğüm zaman, üstelikte gerçekten haksızca, buna ben değil yaşamımı bilenler tanıktır!, bu yazıya çok katılamıyorum ne yazık ki!

I

ibrahim58

Kullanıcı
9 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
Zynep' Alıntı:
dideM' Alıntı:

Yazacaklarımı yazmışsın Didem.
Kesinlikle aynı fikirdeyim.
Sevgi, saygı beklerken yediğim kazıkları düşündüğüm zaman, üstelikte gerçekten haksızca, buna ben değil yaşamımı bilenler tanıktır!, bu yazıya çok katılamıyorum ne yazık ki!
Aynen bende size katılıyorum. herkes kazıp atmaya çalışıyor. (Kendi menfaatlerini düşünüyorlar.)

I

ibrahim58

Kullanıcı
9 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
Pardon Kazıp değil Kazık Diyecektim.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
ibrahim58' Alıntı:
Valla ben kazık diye okumuştum zaten.:) Beynin algılama gücü...
Evet İbrahim, ne yazık ki böyle. Artık çıkarlar o kadar öncelikli ki, sevmişsin saymışsın, uğrunda neler neler yapmışsın, ve hatta dahada karamsar yazayım, nelere göğüs germişsin... bir bakıyorsun ki kocaman bir hiç avucunda kalıveren!

Ö

ölüdeniz

Yaşam'ın bir tesadüf değil yaptıklarımızın bize geri dönmesi biçiminde anlatılan yazıda,insan ne kadar çok sevilmek istiyosa o kadar çok sevmen gerektiğini,ne kadar çok saygı istiyosan o kadar çok saygı göstermen gerekiyor....v.b

Anlamlı paylaşımın için teşekkürler Catzilla

I

ibrahim58

Kullanıcı
9 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
Sivas
Zynep' Alıntı:
ibrahim58' Alıntı:
Valla ben kazık diye okumuştum zaten.:) Beynin algılama gücü...
Evet İbrahim, ne yazık ki böyle. Artık çıkarlar o kadar öncelikli ki, sevmişsin saymışsın, uğrunda neler neler yapmışsın, ve hatta dahada karamsar yazayım, nelere göğüs germişsin... bir bakıyorsun ki kocaman bir hiç avucunda kalıveren!
evet yalnızca geriye kalan bir hiç