YAŞAMAK ZOR ŞEY

• Konbuyu başlatan senarist081
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Serbest Kürsü kategorisinde senarist081 tarafından oluşturulan YAŞAMAK ZOR ŞEY başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,713 kez görüntülenmiş, 17 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Serbest Kürsü
Konu Başlığı YAŞAMAK ZOR ŞEY
Konbuyu başlatan senarist081
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Harun
S

senarist081

Ne gördüğün kadar basitdir her şey, ne düşündüğün kadar karmaşık.Ne istediğin anda ölümü seçebilirsin ne de ölüm kapını çaldığında yaşama şansın vardır.Bazı seçimleri yapma hakkın yoktur.Bir çocuğun anne ve babasını seçememesi gibi hayatında bazı olayları değiştirebilme ihtimalin de yoktur. Aklına takılan bir sorunun yanıtı için aylarca dolaştığın olur.Sokak sokak tüm şehirleri gezme arzusu ile yanarsın.Evleri, insanları tanımak, onları anlamak istersin.Kolay değildir elbet bu , yalnızca böyle unutacağını sanırsın dertlerini.Hiç ummadığın bir anda eski, tanıdık bir kitabın sayfalarında, kulağına takılan bir şarkı sözünde buluverirsin yanıtı.Zaten bildiğin ancak aklından çıkıveren bir şeydir işte -çok basit bir detay- atlamışsındır. Tüm acı veren olaylardan kaçmak istersin.Ölümden kaçmaya çalıştığın gibi kaçarsın aşktan.Başka bir deyişle ölümden kaçamayacağın gibi aşktan da kaçamazsın.Aşkta yarın yoktur derken aklın hep yarınlardadır.Sevdanı doyasıya gönlünde bile yaşayamazsın.Ayrılığın hüznü yakanı bir türlü bırakmaz.Unutmak istedikçe hatırlar, savaşmak istedikçe yenilirsin.Ne kahkahalarla gülebilir, ne hıçkıra hıçkıra ağlayabilirsin. Hiç olmayacak bir anda , belki bir dosta merhaba derken, belki hoşuna giden bir şiir okurken belki de televizyonda herhangi bir program izlerken farkına bile varmazsın yanağından süzülen yaşların.Öylesine, sessiz sedasız akıverir işte. Hem özgür olmak, hem de bağlanmak istersin.Bilirsin çünkü özgür olmanın bir yandan da yalnızlığa eş olduğunu.Dolu dolu bir sevda yaşamak istersin ancak incinmekten korkarsın.Hem dünyadaki en saf sevgiyi yakalamk istersin - sence bu kadar yalındır sevda çünkü- hem de mantıklı olmaya çalışırsın. Bilirsin aslında aşkta mantık olmayacağını.Elbet birinden vazgeçersin. Ne gidebilirsin bir adım öteye, ne de dönebilirsin geçmişe.Yaşamın bu günden ibaret olduğunu bile bile çakılır kalırsın maziye. Hiç bir şeyin değişmeyeceğini bilsen de her baharla yeni umutlara yelken açarsın. Hayat hep başka ve daha zor sınavlarla çıkar karşına, yorulursun. Küçük mutlulukları büyütmeye çalışmazsan hiç bir tadı kalmaz hayatın. Büyük mutlulukları yakalamaya belki de ömrün vefa etmez.Yıllar inanılmaz bir hızla geçer gider. Bir de bakarsın, bitimine gelmişsin ömrün.Yaşamadım dediğin ömrün bitivermiş.

Ne yazık ki kimseye ikinci bir hak verilmemiş.
( En azından ben böyle düşünüyorum )

Senarist081(Düşünceyüreği)

Safari

Safari

Kullanıcı
7 Haz 2007
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
Senarist081 düşüncelerini güzel aktarmışsın..
ßiraz karamsarca olmuş.. Madalyonun diğer yüzü de var tabiki.. ßen hep acılarımı içime ata ata acılarla boğuşmasını öğrendim ve bir çok kez tekrarlanınca onlarla şakalaşmasını öğrendim.. akabinde ise mutlu olmayı öğrendim.

şuan içimden hayata bir kez daha mı geliceksin doyasıya yaşa hayatı demek geliyor.. ßir eksiğimde burda.. İstediğim boyutta özgür değilim.. Ah şu sorumluluk... İşte bu noktada çocuklara özeniyorum.. çocuk olmak istiyorum..

S

senarist081

Sen de haklısın  ;) Ya bu kalem var ya bu kalem o an ne geçiyorsa içinden onu yazdırıyor sana...5 sene önce yazmıştım bu deneme yazısını,şu anda da aynı duyguları yaşıyorum en ufak bir değişiklik yok.. :)

U

UğurOnur

Kullanıcı
1 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
istanbul
Yorumlama çok güzel...Tebrikler.. ;)
2. bir şans yok evet ama hayat sona erdiğinde yok.
Yaşarken her zaman 2. bir şansımız mutlaka vardır.
Bir olayla ilgili 2. bir şans elde edemeyiz belki ama o vesile
ile başka bir olayda yer alabiliriz.Daha güzel bir biçimde...Buda
2. şanstır bana göre...
Aşk içinse yorumum yok o başlı başına bir felsefe.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Anladığımı hemen yazıyorum, son cümlenizi yazının anahtar cümlesi kabul ederek; Bu yazı sanırım hayal kırıklığı ile sonuçlanan bir aşk sonucu yazılmış?

S

senarist081

Aşk için ben de yorum yapamıyacam çok derin bir mevzu... :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
UğurOnur' Alıntı:
Yorumlama çok güzel...Tebrikler.. ;)
2. bir şans yok evet ama hayat sona erdiğinde yok.
Yaşarken her zaman 2. bir şansımız mutlaka vardır.
Bir olayla ilgili 2. bir şans elde edemeyiz belki ama o vesile
ile başka bir olayda yer alabiliriz.Daha güzel bir biçimde...Buda
2. şanstır bana göre...
Aşk içinse yorumum yok o başlı başına bir felsefe.
Artık beni tanıyanların, çok iyi bildiği bir sözümle katılıyorum bu yoruma;
Yaşam, elimizde silgimiz olmadan çizmeye çalıştığımız bir resimdir aslında. Yaptığımız hataları silme şansımız belki yoktur ama yeniden çizmeye başladığımızda, yaptığımız hatalardan dersler alıp, çizgileri daha doğru çizebilme şansımız hep vardır...

Tanıdık geldi belki bu cümleler:) Telif hakkı bende, çok kullanıldı biliyorum ;)

A

altyy

Kullanıcı
31 Ara 2007
En iyi cevaplar
0
0
konya
.Ne istediğin anda ölümü seçebilirsin ne de ölüm kapını çaldığında yaşama şansın vardır.Bazı seçimleri yapma hakkın yoktur.Bir çocuğun anne ve babasını seçememesi gibi
eline sağlık çok güzel anlatılmış bir yazıı bu yazını aynı şekilde olmasada aynı duygular içinde yazmıştım bende seninle aynı kanıdayım  :'( of

S

senarist081

Zynep' Alıntı:
Anladığımı hemen yazıyorum, son cümlenizi yazının anahtar cümlesi kabul ederek; Bu yazı sanırım hayal kırıklığı ile sonuçlanan bir aşk sonucu yazılmış?
Biraz etkisi var evet,tebrik ederim bakıyorum gözünüzden hiçbir şey kaçmıyor.. :)

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
senarist081' Alıntı:
Zynep' Alıntı:
Biraz etkisi var evet,tebrik ederim bakıyorum gözünüzden hiçbir şey kaçmıyor.. :)
Biraz?  ;)

E

esranur

Kullanıcı
19 Mar 2007
En iyi cevaplar
0
0
cok içten yazılmıss bi yazı, elinize sağlık senarist...

bizleri alıp götürdü, düşündürdü birazcık ta olsa :-X...teşekkrlerr!!!

S

sehla

Kullanıcı
5 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
nefes aldığımız sürece 2. bir şans her zaman vardır yeter ki doğru kullanmasını bilelim. acılar ogunlaştırır insanı ister adına aşk deyin ister başka bir şey . doğarken ve ölürken seçme şansımız yok evet ama yaşarken var . senarist emeğine yüreğine sağlık

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
sehla' Alıntı:
nefes aldığımız sürece 2. bir şans her zaman vardır yeter ki doğru kullanmasını bilelim. acılar ogunlaştırır insanı ister adına aşk deyin ister başka bir şey . doğarken ve ölürken seçme şansımız yok evet ama yaşarken var .

Katılıyorum. Aksi halde yaşanmaz olurdu dünyada. Ve sadece 2. değil, sonsuz şansımız var aslında, önemli olan bunu farkedebilmek.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Konuya kısa bir ara vermek zorunda kaldığım için herkesten özür dilerim.
Senarist081, özel mesajla size sorduğum sorunun yanıtını bana verdiğiniz zaman konunun kilidi açılacaktır.
Anlayışınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Arkadaşımız senarist081, "düşünce yüreği" rumuzuyla yazılarını farklı sitelerde yayınlamakta olduğunu ve yazıların kendisine ait olduğunu belirtmiştir.
Yazıları farklı rumuzlarla, kendilerine aitmiş gibi gösteren, değişik kişilerle  karşılaştım.
Ne yazık ki sanal dünyada "Emeğe Saygı" konusu, en çok sömürülen konudur.
Bu nedenle kısa bir araştırmadan sonra, kendisiniyle görüştüğüm senaris081, "düşünce yüreği" rumuzunuda sahiplenmiş ve yazıların sahibi olduğunu belirtmiştir. Her türlü sorumluluk kendisinindir.
Keyifli paylaşımlar.

C

cenk

Kullanıcı
26 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
ıstanbul
arkadaşım içindekileri dökmüşsün ama şu varki hiç bir aşkı  (içine ) atmaya değmez miş ben bunu öğrendim çok sevdim bir zaman lar hemde çok ne  oldu terkedip gitti sadece ağlamadım mı sence ağladım hemde çok ama ağlamak gereksizmiş kimi arkadaşlar erkek ağlamaz dedi ama bilmiyorlardıki benim ne kadar çok sevdiğimi ne kadar acı çektiğimi yaşamayan bilemez diyorum ben bun dan sorada inan mıyorum aşka falan her şey yalan bu dünyada herşey yalan aşk maşk yok hepsi hikaye