Ve sonunda ölümsüzlük bulundu!

• Konbuyu başlatan Mrs.Jadem
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde Mrs.Jadem tarafından oluşturulan Ve sonunda ölümsüzlük bulundu! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,068 kez görüntülenmiş, 10 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Ve sonunda ölümsüzlük bulundu!
Konbuyu başlatan Mrs.Jadem
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan özlem1980
M

Mrs.Jadem

Kullanıcı
7 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Binlerce kez masallara, filmlere, romanlara hikaye olan ölümsüzlük sonunda bulundu. Okyanusun derinlerinde yaşayan bir tür denizanasının ölümsüz olduğu ortaya çıktı.

Bilimadamları yaptıkları araştırmada, Turritopsis Nutricula adlı denizanasının yetişkinlikten sonra, genetik yapısını değiştirerek tekrar çocukluğuna döndüğünü ve bu sürecin sonsuza dek sürdüğü belirlendi.

Bu denizanaları da Tolkien'in ünlü kahramanları Elf'ler gibi sadece "öldürülünce" ölüyorlar.

Panama'da bulunan ünlü Smithsonian Tropik Araştırmalar Enstitüsü'nden yapılan açıklamada, bu canlının seks yolu ile gençleştiği belirtildi.

Buna göre 5 mm boyundaki canlı, cinsel olgunluğa geldiğinde yani daha fazla üreyemediğinde, genetik bir değişim geçiriyor.

Ve sonra gençliğine yani ergenlik yaşlarına geri dönüyor. Bu süreç sürekli tekrarlanıyor.

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ölmeyeceğini bilerek yaşamak kötü olurdu heralde...yaşamanın heyecanı kalmazdı,araba çarpsa,yüksekten düşsen,denizde boğulsan,vurulsan nasılsa ölmeyecem hayata devam  :)doktora,ilaca,hastaneye  ihtiyaç yok heralde epey kalabalık bi dünya olurdu ;D

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Çok ilginç bir bilgi gerçekten. Bunu insana uygulayabilirlermi merak ettim.

Ayrıca o deniz anasına da acıdım. Okyanusun derinliklerinde sonsuza kadar dön dolaş yaşayıp duracak  ;D

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
Harika bir bilgi teşekkürler. İnsanlar üzerinde uygulamasının olup olmadığını takip edeceğim. Ne varsa denizde var zaten.

D

doğu-incim

Kullanıcı
13 Ocak 2009
En iyi cevaplar
0
0
bence böle bişi yok ya uydurma bu kesin her canlı her nefis ölümü tadacaktır er ya da geç denizanasına ÖLÜMM :)

F

Feveran Estomp

Kullanıcı
6 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
Mersin
doğu-incim' Alıntı:
bence böle bişi yok ya uydurma bu kesin her canlı her nefis ölümü tadacaktır er ya da geç denizanasına ÖLÜMM :)
İrticai bakış açısı.. Kesinlikle karşıyım. İnsanlık herşeyi çözecektir. Denizanası gibi primitif bir canlıda bu özellik görülüyorsa , insan zekasıyla birleşince eminim çok daha ilerilere gidecektir.

Z

Zynep

Kullanıcı
17 May 2006
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
İlginç.
Seks yap gençliğe dön... durumu.
İnsana uygulanabilir mi? Valla uygulanırsa bizim ülkemizde nasıl bir karmaşa çıkar, düşünmek bile istemiyorum bu durumda. :)

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
"Parfümün dansı" kitabını anımsattı..Ölümsüzlükde bir yere kadar,sonsa dön dolaş ölme,kend eliyle ister oluyor insan ölmeyi...

B

bir dost

Kullanıcı
19 Eki 2008
En iyi cevaplar
0
0
Konya
her zaman ,her şeyin bir sonu olmalı diye düşünüyorum.

Ö

özlem1980

Kullanıcı
25 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ankara
bir dost' Alıntı:
her zaman ,her şeyin bir sonu olmalı diye düşünüyorum.
Bencede ölümsüzlük bulunsada ben ölümlü olarak kalmayı seçerdim sanırım.