Ve Japonlar

• Konbuyu başlatan agokalper
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde agokalper tarafından oluşturulan Ve Japonlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 3,272 kez görüntülenmiş, 8 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Ve Japonlar
Konbuyu başlatan agokalper
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan GÜLBANU38
A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
*Bir çok küçük adadan oluşan bu ülkenin yüzölçümü toplam 377.835 km.Nerdeyse Türkiye'nin yarısı kadar olan bu ülkenin nüfusu ise Türkiye'nin 2 katı.

*Japonların yaş ortalaması ise 42,3.Türkiye' de bu oran 27,3 olarak hesaplanmış.

*Japonlar eğitimi herşeyin üzerinde tutuyorlar.Bu ülkede lisede 7 öğrenciye 1 öğretmen, ilkokulda 2 öğrenciye 1 öğretmen, anaokulunda ise 1 öğrenciye 2 öğretmen düşmekte.

*Dünyanın en pahalı şehirlerine sahip Japonya'da 1 dilim kavunun fiyatı 1 ABD doları. Ülke kurbağa bacağı ithalinde ise birinci sırada.

*Türkiye'nin yüzölçümü olarak yarısı kadar olan ülkede toplam otoyol uzunluğu; 1.161.894 km.
Ülkemizde ise bu rakam; 8.607.

*127.333.002 nüfuslu Japonya'da günlük gazete satış oranı;
60 milyon civarında. Evet yanlış okumadınız günlük gazeteler 60 milyon satıyor.

*Topraklarının %69' unu ormanlık alanların oluşturduğu ülke topraklarında; aile tipi konutların büyüklüğü ortalama 42 metre kare , kiralık tipi konutlar ise 14 metre kare... 120 metre karelik daireleri küçük bulan Türk halkına duyurulur...

*Japonya'da internet kullanıcısı tahmini 57,2 milyon olarak tahmin ediliyor.Türkiye'de ise bu rakam; 4,9 milyon.

*Dünyanın en çok döviz rezervine sahip olan ülkede işsizlik oranı; yüzde 5,2.

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
agokalper' Alıntı:
*127.333.002 nüfuslu Japonya'da günlük gazete satış oranı;
60 milyon civarında. Evet yanlış okumadınız günlük gazeteler 60 milyon satıyor.
Okumak durumuna taktım ya ben helede gazete okumak..
Bu konu iyi oldu japonyanın sosyal kültürel ekonomi ve eğitim alanındaki durumuna bakarsak. Gerçekten okuduklarını anlayabiliyoruz..
Gazete okumakmı ? işte böyle okuyacaksın.. Bu duruma neden olumsuız bakalım değilmi ama.
Teşekkürler alper araştırma paylaşımların harika sağolasın.

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Kendimizi durmadan diğerleriyle kıyaslamaya oldum olası alışamadım. Adamlara bakıp vay be demek güzel ama, ee yani. Japonlar mutlu mu bakın bakalım. :)

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Asya insanını oldum olası Batı insanından daha çok severim, daha bi yakın gelir bana sevimli insancıklar
Seviyorum japonları yaa...teşekkürler Alper

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
E biz mutluymuşuz :d İstatistikler % 80 mutlu oldugumuzu söylüyo :d
Bu gibi durumlarda iyi olanı baz olmak iyidir diye düşünüyorum..Kıyaslanıcak bir durum yoksa ne yazsalar ne deseler inanırız işte.Siz mutlusunuz derler, harikasınız derler şunu derler bunu derler bizde sağa sola bakar he yav öyleyiz der  gideriz.

Doğru olanı yapalımda gerisi kendiliğinden gelir.
Keza biz magazinden mutlu oluyoruz yada spordan vs vs.
Neyse..

S

spiritualsigns

3 yıl önce japonun biri evlenme teklifi etmişti kaçırdım desenize fırsatı... gelişmiş medeniyetler seviyesine erecektim şimdiye kadar.... şimdide ha deyince japonyaya gidemiyorum... vay benim başım  8)

U

UNKAPANI

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Canım Türkiyem herşeyden daha güzel varsın bizden daha ilerde olsunlar.Bilgilendirme için teşekkürler Alper :)