Uzayda kalan insan bodur, kel ve şişman olacak.

• Konbuyu başlatan Harun
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Araştırma Sonuçları kategorisinde Harun tarafından oluşturulan Uzayda kalan insan bodur, kel ve şişman olacak. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,575 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Araştırma Sonuçları
Konu Başlığı Uzayda kalan insan bodur, kel ve şişman olacak.
Konbuyu başlatan Harun
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan itsmyturn
H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
Bilim adamları, yıllarca, hatta belki kuşaklarda uzayda kalmanın insanın görünüşünü olumsuz etkileyeceğine, çünkü uzayda hareket etmek ve ısınmak için çaba göstermek zorunda kalınmayacağına inanıyor.

Daily Telegraph'ın haberine göre, Cheltenham Bilim Festivalinde konuşan Astrobiyolog Dr. Lewis Dartnell, yer çekimsiz ortamın insanları bodur bırakacağını, kemiklerin ve kasların yeterince gelişmeyeceğini söyledi.

University College London'dan Dartnell'e göre, uzayda kalan insanların yüzleri şişik olacak ve bu insanlar kel kalacak, çünkü sıvı kafatasında toplanacak ve dışarıdan yalıtıma gerek olmadığı için saça ihtiyaç olmayacak.

Dartnell, "Yer çekimsiz ortamda hareket etmek için çok az çaba gerektiğinden ve bu ortam ne çok sıcak, ne de çok soğuk olduğundan gelecekteki uzay insanları bir hayli tombiş olacak" dedi.

Yerçekimsiz ortamda sıvının yukarı çıkarak kafatasında toplanacağını, bunun da kafanın orantısız biçimde büyümesine yol açacağını kaydeden Dartnell, "Ayrıca, kafayı dışarıdan yalıtmak için saça ve gözleri tozlardan korumak için kirpiklere ihtiyaç kalmayacağından, geleceğin uzay insanları tamamen tüysüz olabilir" diye konuştu.

Dartnell, insan vücüdunun farklı dünyalarda defalarca evrim geçirebileceğini belirtti.

kaynak:ntvmsnbc
------

bir de bıyık yaparsa tamam işte. tüm uzay bizim  ;D

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Demekki uzaylılar o yü<den farklı yaratıklarmmış gibi lanse ettiriliyor, gerçekten öyle olma ihtimalleri yüksek:)) Biz de oraya yaşamaya başlayınca bu tiple uzaylı olucaz.  ;D

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
dideM' Alıntı:
Demekki uzaylılar o yü<den farklı yaratıklarmmış gibi lanse ettiriliyor, gerçekten öyle olma ihtimalleri yüksek:)) Biz de oraya yaşamaya başlayınca bu tiple uzaylı olucaz.  ;D
he tabi. biz derken  ;D ;D insanlık alemini kastettin sanırım.

Hem bizim memleketin çoğu kel bodur ve şişman zaten. Hazırız şimdiden  ;D

E

ebruliyn

Kullanıcı
29 Nis 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ne kötü prototip gibi...Hiç bir gizemi yok :-\
Bi  bakışta adamın uzaylı olduğunu anlayacaksın.
Bizde öyle mi yeni tanıdığımız birinin nereli olduğunu anlayamıyor ,hemen nerelisin,şuranın neresindensin sorusuyla kaynaşıveriyoruz ;D

D

dideM

Kullanıcı
5 Eyl 2007
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Bi  bakışta adamın uzaylı olduğunu anlayacaksın.
Bizde öyle mi yeni tanıdığımız birinin nereli olduğunu anlayamıyor ,hemen nerelisin,şuranın neresindensin sorusuyla kaynaşıveriyoruz
hahahaha of Ebru ya, ne güzel bi mantaliten var  ;D ;D ;D

V

vega

Kullanıcı
24 Ara 2008
En iyi cevaplar
0
0
Diyarbakır
ilginç :eek: bu bilim adamlarıda hayret bişey sanki ortam hazır yola çıktıkta oraya gidince ne olacağımızı tartışıyorlar ;D

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Harun' Alıntı:
Dartnell, "Yer çekimsiz ortamda hareket etmek için çok az çaba gerektiğinden ve bu ortam ne çok sıcak, ne de çok soğuk olduğundan gelecekteki uzay insanları bir hayli tombiş olacak" dedi.
Zayıflama merkezleri felan olucak heralde. :d
Aslında uzaya gerek yok haraket etmeyenler  dünyadada baya tombiş olabiliyor :d

İlgin bir araştırma.

U

UNKAPANI

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Ben yerimden memnunum.Uzay benim bünyeyi bozar  ;) Çok şükür boyum da uzun saçım da  ;D  ;D

K

korsan

Kullanıcı
18 Kas 2007
En iyi cevaplar
0
36
Gaziantep
Tuhaf ama harbiden.
Yav ne bilim uzayda yaşamak bana pek cazip gelmio.
Nasıl ben ölene kadar dünyaya bişe olmaz :d

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
ABD'de bir şirket, 2010'dan sonra uzaya gömülmek isyetenlerin rüyalarını gerçekleştirecek.  8)

Uzayda 10 bin dolara mezarlık!

ABD'de bir şirket, uzaya "gömülmek" isteyenlerin rüyalarını gerçekleştirecek. "Celestis" adlı şirket, 2010'dan itibaren ölenlerin küllerini Ay'a dökebileceklerini  açıkladı. Şirketin kurucusu Charles Chafer, "Planlarımız arasında bir seferde 5 bin kişinin küllerini Ay'a götürmek var" dedi. Buna göre, şirket  Ay'ın yüzeyinde bir mezarlık hazırlanacak ve ölenlerin külleri buraya dökülecek. Charles Chafer, bu hizmetin bedelinin 10 bin dolar olduğunu da ifade etti.

Dirilerimiz yaşamadan önce,ölülerimiz yaşayacak bu habere göre  ;D
Amma havalı olur yer açısından diyorum  ;D

I

itsmyturn

Kullanıcı
22 Haz 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Ben vasiyet ettim aslında ölür isem günün birinde, beni yakıp sokaklardaki yağmursuyu ızgaralarından salıversinler küllerimi, öldükten sonra bedenim ha uzay boşluğunda olmuş ha kanalizasyon borularında, çok ta önemi yok ki bunun.