Uzaya gitmek isterseniz..

• Konbuyu başlatan agokalper
  • Başlangıç tarihi

Konu hakkında bilgilendirme

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler kategorisinde agokalper tarafından oluşturulan Uzaya gitmek isterseniz.. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 4,938 kez görüntülenmiş, 14 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Garip Olaylar \/ İlginç Bilgiler
Konu Başlığı Uzaya gitmek isterseniz..
Konbuyu başlatan agokalper
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan UNKAPANI
A

agokalper

Kullanıcı
9 Şub 2009
En iyi cevaplar
0
0
İzmir
Uzaya gitmek için şartlar: Nefesiniz, teriniz kokmayacak, burnunuz akmayacak, eşiniz izin verecek!

Uzaya "süper insanlar" göndermeyi amaçlayan Çin, uzay programında yer almak isteyen taykonotlar için 100 koşul öne sürdü.

Çin'in doğusundaki Hava Kuvvetleri Hastanesi doktoru Şi Bing Bing, yeni koşulların uzaya "en iyinin en iyisini" göndermelerini sağlayacağını söyledi.

Koşulların başında nefesin kokmaması, burnun akmaması, ter kokmamak ve eşinin rızasını almak bulunuyor.

"Süper insan" olarak seçilebilmek için 3 nesil sağlıklı olmak, ilaç alerjisi yada mantar hastalığı olmaması da aranan koşullar arasında yer alıyor.

Uzaya ilk kez 2003'te insan yollayan Çin, ilk uzay yürüyüşünü de geçen yıl yapmıştı.

Çin, uzun dönemde kendi uzay istasyonunu inşa etmeyi amaçlıyor.

S

spiritualsigns

Bu kadar basit olmamalı yaa... Adamlar uzaya gidiyor diğer kıtaya değil yahu... Adamlar bir felakete kapı açıyorlar... Yerçekimsiz ve dünya ortamına benzemeyen bir ortam... Nasıl ki su altında belli bir derinlikten sonrası ciğerlerin değişmesine yol açıyorsa bu da öyle bir şey... Saçmalıyorlar...

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
spiritualsigns' Alıntı:
Harun' Alıntı:
;D
Demekki uzaya insan gitmeyecek. :p
Ben okuduğumda gidebilirim dişe düşündüm... Bu kadar basit kriterlere anneannem sağ olsaydı o da uyardı...
100 tane şart varmış ama.

Bir sürü şey vardır. Tansiyon olmayacak, kalp olmayacak, yorulmayacaksın, yüksekten korkmayacasksın ohoo  :)

S

spiritualsigns

Önemli veya dikkat çekici başlıklar yazılanlarsa 100 maddenin çok önemi yok demek ki...

H

Harun

Kullanıcı
29 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
36
İstanbul
leftinthedark.wordpress.com
spiritualsigns' Alıntı:
Önemli veya dikkat çekici başlıklar yazılanlarsa 100 maddenin çok önemi yok demek ki...
Aradım taradım mamafih bulamadım  ;D

China Daily nin haberiymiş. Her gazetede aynı haber var.100 şart yok hiç bir yerde :)

Neyse ya zaten çin malı uzay mekiğiyle uzaya gitmem ben  ;D

ilyas

ilyas

Kullanıcı
14 Haz 2008
En iyi cevaplar
0
0
normalde uzaya yollanacak kısının bir çok sağlık testınden geçmesı gerekıyor. yoldan her geçene gel kardeşim senı uzaya yolluyorum diyemz hiç kimse. belkide derler  ::)

Y

yaratici_idea

Kullanıcı
17 Ocak 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstemiyorum, uzayın içindeyim zaten.
Selam, Ben Dünyalı.

S

su perisi

Kullanıcı
4 Ocak 2007
En iyi cevaplar
0
0
Ben dünyanın gitmedigim,görmediğim yerlerine gitmeyi yeğlerim...Benm orda canım sıkılır...En güzeli şeçilmemiş insanların oluşturdugu renklilikdir.. :)

M

M

Kullanıcı
31 Tem 2008
En iyi cevaplar
0
0
İstanbul
Uzaya gitmek için şartlar: Nefesiniz, teriniz kokmayacak, burnunuz akmayacak, eşiniz izin verecek!
Eşiniz izin vericek :) Komik geldi bana birden  :)

İnşa etsinler bakalım ..Şimdi uzun bi zaman gitmek istemem ama nasıl bi yer oldgunu her zaman merak etmişimdir..Ayak basmak ,yürümek ilginç yani..Neyse teşekkürler..

D

denizsahiner

Kullanıcı
22 Ağu 2009
En iyi cevaplar
0
0
Bursa
yaa ben de baktım bulamadım baya özellik vardı insan olmamak lazımdı kısacası gitmek için hiç kolay değildi  ;) gerçi milyarlarcı insanın içinden çıkar herhalde :D

U

UNKAPANI

Kullanıcı
3 Şub 2008
En iyi cevaplar
0
0
Değişik bir bilgi...Gülsem mi, üzülsem mi anlamadım  ???